МВС збирало інформацію та організовувало стеження за ветеранськими організаціями, - активісти

11 лютого 202013:51

Департамент стратегічних розслідувань МВС має список ветеранів та активістів, щодо яких проводить негласні слідчі дії. Дані про це оприлюднили активісти під час прес-конференції, інформує INSIDER.

Як зазначив керівник "С14" Євген Карась, він має список із багатьма прізвищами та особистими даними активістів і ветеранів, а також ветеранських організацій. Цим списком, за словами Карася, користувалися в МВС.

Він стверджує, що поліція зверталася до "недержавних баз даних" та збирала інформацію, а саме: адресу проживання, сферу діяльності, номер телефону, автомобіль та інше.

Також поліція вносила в список дані, якими володіла.

"Мій брат є в цьому списку, але номер телефона там вказаний не його. Я перевірив – деякий час тому, мого брата побили, забрали телефон, він прийшов до поліції з другом і залишив його номер, як контактний телефон.
Саме цей номер внесли у список", - сказав Карась.

За його словами, в розпорядженні активістів опинилися лише 3 аркуші з 36 прізвищами. Всього, за попередніми даними, таких аркушів близько 20.
Карась також заявив, департамент стратегічних розслідувань відкрив кримінальну справу з приводу підготовки масових заворушень. Там, нібито, фігурує багато ветеранських організацій. В ЄРДР, стверджує Карась, немає рішень суду про проведення негласних слідчих дій щодо ветеранів та активістів.

Серед відомих прізвищ у списку є Маруся Звіробій, Сергій Стерненко, Євген Карась та інші.

 

 

 
 

Екс-нардеп Ігор Луценко вважає небезпечним існування такого списку. У 2014 році його та ще одного активіста Ігоря Вербицького викрали з лікарні та побили, після чого Вербицький помер. Луценко називає причиною цього саме витік даних про їх перебування, до якого приклали руку саме правоохоронці.

"В нас не було показового покарання за ці дії, а тому є загроза, що ситуація може повторитися. У випадку, наприклад, масових протестів чи перетрубацій у владі, невідомо до кого ці дані можуть потрапити", - сказав Луценко.

Активісти піднімуть питання існування цього списку на засіданні Тимчасової слідчої комісії щодо нападів на активістів, а також звертатимуться до прем’єр-міністра Гончарука.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

11.02.2020, 14:27
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 27 березня 2020

  Суд у справі Єфремова надав його адвокатам доступ до інформації про потерпілих

   
  • 27 березня 2020

  Венедиктова усунула Трепака від справ Майдану, Гандзюк та Стерненка

   
  • 25 березня 2020

  Новий летальний випадок в Україні від коронавірусу. Які заходи вживає влада (Оновлюється)

  Поліція блокувала 6 населених пунктів на Тернопільщині

   
  • 23 березня 2020

  Офіційні дані про коронавірус: як поширюється і які заходи вводять (Оновлюється)

  Міністр охорони здоров'я виступає за впровадження надзвичайного стану в Україні

   
Система Orphus