Московський полон: на якій стадії перемовини про звільнення українських бранців

Більше 70 українців і кримських татар знаходяться в російських тюрмах та тюрмах окупованого Криму. Ще десятки людей знаходяться в полоні на окупованому Донбасі
16 листопада 201818:22

"Жодного позитивного сигналу". Так віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко коментує ситуацію зі звільненням військово-полонених та політичних в’язнів Кремля.

І вона, і представники МЗС розповідають про політико-дипломатичний тиск на Росію у питанні політичних в’язнів, однак про фізичне звільнення українських бранців Кремля поки не йдеться.

Ситуація на зараз

Більше 70 українців і кримських татар знаходяться в російських тюрмах та тюрмах окупованого Криму. Ще десятки людей, каже Геращенко, знаходяться в полоні на окупованому Донбасі.

"На жаль, ми не маємо жодного позитивного сигналу від Російської Федерації, від якої повністю залежить цей процес. Навпаки, президент Росії Путін знову зробив заяву, що він не бачить необхідності зустрічатись у Нормандському форматі до виборів. Він мріє про нову українську владу і не хоче говорити про обмін", - зазначає пані Геращенко.

Ситуація з найвідомішими політв’язнями Романом Сущенком та Олег Сенцовим нині залишається без змін.

Ірина Геращенко, віце-спікер Верховної Ради
Путін мріє про нову українську владу і не хоче говорити про обмін

Як розповідає донька Романа Сущенка Юлія, складнощі виникають навіть з отриманням інформації від її ув’язненого батька, якого, як відомо, засудили до 12 років тюрми.

"Ми маємо інформацію лише про те, що батька етапували в колонію суворого режиму в Кіровській області. Це вся інформація. Ми не знаємо, в якому він стані знаходиться, та як проходить процес етапування", - розповіла Юлія.

Що пропонує Україна?

Україна готова віддати РФ більше 20 росіян, засуджених в Україні задля звільнення політв’язнів Кремля, і більше 60 сепаратистів збройним формуванням "ЛНР" та "ДНР".

"Через процедуру помилування ми готові звільнити більше 60 сепаратистів, причетних до злочинів проти України задля звільнення наших військових і цивільних, в тому числі і журналіста Станіслава Асєєва", - розповідає Ірина Геращенко.

Фото з Facebook Ірини Геращенко

Україна передала Російській Федерації списки росіян-злочинців, засуджених за тяжкими злочинами в Україні. Це тероризм, вбивство, участь у збройних формуваннях.

Відправляли навіть листи засуджених росіян їх президенту, в яких вони просили їх обміняти. Реакції від Кремля, каже Геращенко, жодної.

Дипломатичний символізм

Більшість з того, чим займається зараз у питанні звільнення в’язнів українська сторона, зокрема МЗС – це залучення міжнародних партнерів та привернення їх уваги.

"Наше керівництво постійно спілкується з міжнародними партнерами. Зараз міністр знаходиться в Вашингтоні, це питання буде обговорюватись з державним секретарем США паном Пампео", - розповів заступник міністра МЗС Василь Боднар.

Ірина Геращенко у свою чергу закцентувала увагу на тому, що у Нью-Йорку під час засідання генеральної асамблеї ООН розглядали резолюцію про порушення прав людини в Криму.

Проект резолюції прийняли і його передадуть на розгляд Генеральної асамблеї ООН.

"Чи не вперше там включений перелік політв’язнів Кремля", - говорить Геращенко.

Однак, на фізичне звільнення полонених це навряд чи вплине.

"Це гарантія для них щодо їх захисту у тих застінках", - зазначає віце-спікер.

Символічну акцію 15 листопада влаштувала і громадськість. Її назвали "Порожній стілець". На Михайлівській площі виставили стільці з іменами українських та кримських в’язнів Кремля.

Коли можливе звільнення?

Ірина Геращенко висловила сумнів, що найближчим часом позиція Путіна по відношенню до політв’язнів може змінитися. Адже саме від Путіна, зазначає Геращенко, залежить їх звільнення.

При цьому вона припускає, що Росія може використати бранців перед українськими виборами.

"У мене відчуття, що РФ може використати фактор заручників напередодні виборів. Вони можуть когось передати українським політикам, що займають позицію, лояльну до Кремля", - прогнозує Ірина Геращенко.

Таким чином, за її словами, Росія допоможе прихильним до себе політикам завоювати довіру українців.

Ірина Геращенко, віце-спікер Верховної Ради
РФ може використати фактор заручників напередодні виборів

Щодо найскорішого повноцінного звільнення полонених ані Геращенко, ані дипломати МЗС позитивних прогнозів не дають.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 18:37
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus