Лося залишили в "Червоній книзі"

Позивач також просив суд визнати погодженими ліміти на відстріл Лосів
9 квітня 201917:48

Шостий адміністративний апеляційний суд Києва залишив "Лося європейського" у Червоній книзі". Колегія суддів задовольнила відповідне клопотання Міністерства екології та природних ресурсів України.

У листопаді минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним наказ Мінприроди про внесення тварини до "Червоної книги". Позивачем у цій справі є мисливець – фізична особа.

"Позивач просив суд визнати протиправними дії Міністерств (Аграрної політики та продовольства; екології та природних ресурсів, - ред.), державного агентства лісових ресурсів України, Інституту Зоології імені Шмальгаузена", - йдеться у повідомленні суду.

Позивач також просив суд визнати погодженими ліміти на відстріл Лосів.

Судді Ярослава Собків, Юлія Ісаєнко та Віталій Файдюк задовольнили клопотання Мінприроди. А в позивних вимогах мисливцю-позивачу відмовили повністю. Відтак, Лось знову у "Червоній книзі".

Однак, це не єдина спроба зробити відстріл Лося легальним. В Окружному адміністративному суді Києва також розглядається ще одна подібна справа. Позивачем там є мисливське господарство ТОВ "МЕТОС". Нині судовий процес триває.

Мінприроди наполягає, що реальна кількість особин Лося європейського в Україні набагато менша, ніж про це говорять мисливці.

Раніше фахівець Інституту зоології ім. Шмальгаузена Академії наук України Сергій Межжерін заявляв, що яким би не було рішення судів, лося все одно внесуть до оновленого видання "Червоної книги".

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

9.04.2019, 17:58
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 квітня 2019

  Адвокати Мангера намагаються через суд скасувати для нього підозру у замовленні вбивства Гандзюк

  Мова йде саме про скасування підозри, а не про її зміну

   
  • 23 квітня 2019

  Водій, який возив Садовника і «беркутівців», змінив покази щодо розстрілів 20 лютого

   
  • 22 квітня 2019

  Адвокати Мангера хотіли через суд добитись допиту батька Гандзюк та двох підозрюваних

  Суддя відхилив обидва клопотання адвокатів

   
  • 22 квітня 2019

  Вибір, якого не варто боятися

  Вибори продемонстрували, що за 5 років в країні виросло 25% громадян, які готові захищати чітко артикульовані цінності напротивагу кільком сотням студентів станом на листопад 2013-го

   
Система Orphus