Кожна 5-та дитина в Україні потерпає від сексуального насильства, - Кулеба

18 листопада 201911:59

Рівень сексуального насильства стосовно дітей високий не тільки в Україні, а й в усьому світі. Про це на брифінгу 18 листопада розповів уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. 

"Дослідження показують, що кожна 5-та дитина в Україні потерпає від сексуального насильства. Цифра досить серйозна. Це не тільки згвалтування..Сексуальне насильство може відбуватись різним способом, це можуть бути і домагання. Зазначу, дітьми вважаються особи до 18 років", - зазначив він.

За його словами,потерпають від цього як хлопці, так і дівчата. Рівень насильства в Україні достатньо високий. Переважно агресорами виступають люди, близькі до дитини: дідусь, бабуся, тітка чи дядько, тощо.

Він додав, що кожна третя дитина використовує Інтернет заради спілкування у соціальних мережах. Дослідження показало, що майже 80% дітей перебувають в Інтернеті від 3 до 6 годин.

"30% дітей погоджувалися зустрітися з дорослою людиною (яку ніколи в житті не бачили) офлайн після спілкування в Інтернеті. Нещодавно ми почули історію, коли таким чином після зустрічі після спілкування в Інтернеті було зґвалтовано двоє дівчат групою дорослих чоловіків", - розказав Кулеба.

Він зазначив, що кожен з чотирьох батьків, згідно з дослідженням, розповів, що їх дитина мала "деякі проблеми онлайн".

Нагадаємо, 18 листопада відзначають Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства і присвячений питанням убезпечення дитини від насильства офлайн і онлайн.

Загальними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства є:

- підвищення обізнаності громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство щодо дітей і потребу в запобіганні таких дій;
- сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також не допущення та усунення стигматизації жертв;
- сприяння виконанню Лансаротської конвенції та роботі Лансаротського комітету.

Інформаційна довідка: Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації (СЕТS № 201) була прийнята і відкрита для підписання у жовтні 2007 р на острові Лансароте, що в Іспанії. З цієї причини вона також відома, як "Лансаротська конвенція".
Ця конвенція встановлює, що держави в Європі та за її межами, повинні прийняти конкретне законодавство, спрямоване на криміналізацію всіх можливих видів сексуальних дій щодо дітей (в тому числі сексуальне розбещення, дитяча проституція, порнографія, домагання дітей, схиляння до вчинення сексуальних злочинів шляхом впливу контенту), і вжити заходів з акцентом на захищенні передусім найкращих інтересів дітей, щоб запобігти сексуальному насильству, а також захистити дітей-жертв і притягти винних до відповідальності.
Станом на вересень 2017 р. її підписали всі 47 держав-членів Ради Європи і ратифікували 42 з них, у тому числі й Україна.
 
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2019, 12:37
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus