Судді КСУ проголосували за звільнення Станіслава Шевчука

14 травня 201918:33

Судді КСУ проголосували за звільнення Станіслава Шевчука. Його звільнили з посади судді, саме через це він втратив і посаду голови суду.

Про це стало відомо Insider із власних джерел. Засідання відбувалось у закритому режимі.

"Поки точно не відомо, скільки суддів брало участь в голосуванні. Чи всі з тих, что був на засіданні, брали участь в голосуванні. Інформація уривками", - повідомив співрозмовник.

Постанову про звільнення Шевчука з посади судді КСУ має ще підписати головуючий спеціального пленарного засідання.

"Участі в засіданні Шевчук не брав. Від з самого ранку пішов і був увесь день у себе в кабінеті", - зазначив  співрозмовник.

Раніше на цьому засіданні голові КСУ оголосили недовіру. Він, попри це, відмовився піти у відставку, тож збори суддів вирішили проголосувати його звільнення.

"Вони на зборах суддів ухвалили таке рішення (про висловлення недовіри , - ред.). Але він відмовився писати заяву про відставку, незважаючи на недовіру йому", - сказав співрозмовник.

Зазначимо, ще 6 травня джерело в КСУ повідомляло Insider, що існує висока вірогідність того, що 14 травня позитивне рішення з цього питання буде ухвалене Констмтуційним судом.

Втім пізніше з'ясувалося, що у порядок денний засідань Конституційного Суду України розгляд питання про звільнення судді Шевчука з посади на підставі висновку постійної комісії з питань регламенту та етики КС не значився.

Однак, як стало відомо, сьогодні питання про звільнення все ж таки розглядали.

На питання про те, як можливий розгляд цього питання, якщо його не вносили до порядку денного, джерело повідомило:  "То вже третє питання. Порядок денний (той, який висить на сайті) - лише проект, який суд затверджує щоразу на початку кожного пленарного засідання. Питання в процесі затвердження, можуть або додаватися, або виключатися з нього. Голова (Шевчук) вніс проект порядку денного на розгляд суду без цього питання (ну мав він надію, що й так "прокатить")".

Відповідно до Закону про КС та Регламенту КС голова Суду  формує порядок денний особисто.

Зазначимо також, що згідно Конституції України, під час прийняття присяги новообраного президента повинен бути присутнім саме глава КСУ.

Відповідно до частини 7 статті 33 закону України "Про Конституційний суд ", в разі відсутності голови КСУ його обов'язки виконує заступник, а в разі відсутності двох заступників - старший за віком суддя КСУ.

Довідково.

Підставами для звільнення судді Конституційного Суду з посади є:

1) неспроможність виконувати свої повноваження за станом здоров’я, що підтверджується медичним висновком, який надає медична комісія, створена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, за зверненням Голови Суду, а в разі його відсутності - заступника Голови Суду, а в разі відсутності обох - Судді, який виконує обов’язки Голови Суду;

2) порушення ним вимог щодо несумісності, визначених у частинах третій та четвертій статті 11 цього Закону. Питання порушення Суддею вимог щодо несумісності розглядається на спеціальному пленарному засіданні Суду за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики Суду. У разі підтвердження наявності обставин, що свідчать про порушення Суддею вимог щодо несумісності, Суддю попереджають про необхідність усунення таких обставин упродовж строку, встановленого Судом. Якщо Суддя не усунув обставин, що свідчать про порушення вимог несумісності, упродовж строку, встановленого Судом, Суд ухвалює рішення про його звільнення;

3) вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного Суду або виявило його невідповідність займаній посаді. Питання про звільнення Судді з посади за такою підставою Суд розглядає на спеціальному пленарному засіданні за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики Суду;

4) подання ним заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.

Рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду Суд ухвалює щонайменше двома третинами від його конституційного складу.

Зазначимо, що суддя Конституційного Суду може подати заяву про відставку за наявності стажу на посаді судді Конституційного Суду щонайменше чотири роки, заяву про відставку за станом здоров’я безвідносно до стажу на посаді, а також заяву про звільнення з посади за власним бажанням безвідносно до мотивів.

У разі подання суддею Конституційного Суду заяви про відставку або про звільнення за власним бажанням він продовжує здійснювати свої повноваження до ухвалення на спеціальному пленарному засіданні Суду відповідного рішення щодо його звільнення.

Суд ухвалює рішення про звільнення судді Конституційного Суду з посади протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.05.2019, 00:40
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 січня 2020

  Вбивство Окуєвої: силовики заявляли про затримання кількох осіб, арештували - одного. Кого і в чому підозрюють

  Підозрюваного Ігоря Редькіна арештували на 2 місяці 

   
  • 11 січня 2020

  Втікач-забудовник залишив пів сотні тварин вмирати від голоду. Як їх рятують

  Тварин почали обережно виводити з голодування і думають, як забрати їх у банкрута

   
  • 9 січня 2020

  Паркан навколо забудови на Микільсько-Слобідській буде знесено – обіцянка директора благоустрою

  Виступ представника департаменту зупинив самовільне знесення загорожі

   
  • 3 січня 2020

  Справа Шеремета: адвокати підозрюваної Дугарь подали заяву до ДБР щодо фальсифікації експертизи

  Адвокат стверджує, що експерти не дослідили одне відео з матеріалів справи

   
Система Orphus