Комітет Ради не зібрав кворум для розгляду відставки генпрокурора Луценка

19 червня 201916:15

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який мав розглянути подання президента Володимира Зеленського про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка, не зміг зібрати кворум, передає кореспондент INSIDER.

“З вашого дозволу колеги, я засідання не відкриваючи, хочу вам повідомити, що у зв’язку з тим, що немає кворуму - комітет не відбудеться”, - сказав голова комітету Руслан Князевич.

У порядку денному комітету на сьогодні була постанова про надання згоди на звільнення президентом Юрія Луценка з посади генерального прокурора України №10380 від 11.06.2019.

Відповідно до регламенту Верховної Ради, подання мають розглянути до 22 червня.

Президент обґрунтовує подання тим, що відповідно до Закону України "Про прокуратуру" особа, яка претендує на адміністративну посаду в прокуратурі, має відповідати загальним вимогам, що висуваються до особи, яка обіймає посаду прокурора.

Серед таких вимог є наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права і володіння державною мовою.

“Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України "Про прокуратуру" вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України "Про прокуратуру”, - написано в обґрунтуванні подання.

У той же час, у комітеті стверджують, що президент не дотримав юридичну процедуру звільнення, через що комітет не може рекомендувати подання до розгляду у парламенті.

“Перший пункт підстави для звільнення прокурора - це заява прокурора за власним бажання. Другий пункт - це висновок контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), яка надає висновок про його діяльність”, - сказав Князевич.

За словами голови комітету, президент або ті, хто пропонував йому звільнити Луценка, мали запросити висновок КДКП, але цього не було зроблено.

Також висновок КДКП міг запросити голова парламенту. Однак, комітет такого висновку від Андрія Парубія не отримував.

“Підкомітет вважає, що немає підстав, бо подання надано з порушенням. Я хотів запропонувати, щоб ми це подання направили у Верховну Раду без прийняття рішення комітету і парламент вже визначався б”, - сказав Князевич.

Кворуму на комітеті для ухвалення будь-якого рішення не було.

Згідно регламенту Верховної Ради є інший шлях для звільнення генпрокурора - висловлення недовіри. Для цього депутатам потрібно зібрати 150 підписів.

_____

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.06.2019, 16:32
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 липня 2019

  "Національний екзит-пол" дав підсумки голосування та його деталі

  5 партій проходять в раду, і 6 партій долають 2% бар’єр на бюджетне фінансування

   
  • 21 липня 2019

  Парламентські вибори: у ЦВК розкзала про явку, порушення та "прикрі інциденти"

   
  • 21 липня 2019

  "Ми точно потрібні у Верховній Раді": Порошенко прокоментував дані екзитполу

  "Ми очікуємо, що вже до ранку всі, хто проходить до Верховної Ради, відмежуються від Бойко-Медведчука", - сказав Порошенко

   
  • 21 липня 2019

  Зеленський у штабі "Слуги народу": про розмову з Путіним і нового генпрокурора

  Зеленський досі готовий формувати коаліцію із партією "Голос" Святослава Вакарчука

   
Система Orphus