Ганна Герман: Є чутки про змову опозиції з кимось з влади з метою збурення ситуації

Партія регіонів дуже монолітна. І окрім того, що вийшли з нас двоє людей, які, за великим рахунком, до нас ніколи і не належали, розлому не буде.
Фото Віктора Гурняка
17 грудня 201313:35

У понеділок Ганна Герман зробила сенсаційну заяву про те, що Партія регіонів готова до змін в уряді. Пізніше в спілкуванні з INSIDER вона натякнула, що ввечері будуть цікаві кадрові рішення. В результаті, заступником голови адміністрації президента став сумський губернатор Юрій Чмир, якого, за інформацією ЗМІ, консультуватиме саме Ганна Миколаївна.

Зранку в парламенті INSIDER записав бліц-інтерв'ю з Герман щодо останніх подій.

- Вчора ви зробили сенсаційну заяву, що Партія готова на те, щоб на 90% змінити Кабмін. Але потім ніхто з ваших колег це не підтвердив.

- Я не говорила, що готові. Я говорила, що на засіданні були такі пропозиції. Були різні пропозиції, і такі теж. І я думаю, що і вони можуть бути обговорені.

- А до кого з міністрів було найбільше претензій, які прізвища обговорювалися?

- Не обговорювалися прізвища, обговорювалися проблеми.

- Але ваші колеги казали, що було багато проблем до економічного блоку уряду…

- Повторюсь, жодного прізвища.

- Навіть Клименка?

- Ні. Клименко виходив на трибуну, доповідав, бо йому Азароов сказав. Але мова йшла про проблеми, насамперед про корупцію. Це -питання номер один, яке хвилює нас, опозицію і людей на Майдані. При чому на одному і на другом.

Якщо будуть з цього будуть зроблені висновки і  питання буде вирішено, рівень корупції зменшено, то думаю, що ми всі розійдемось з миром та будемо готуватися до нормальної весни, будемо садити вирощувати.

Якщо ми не зробимо висновків, то отримаємо дуже гарячу весну, яка може бути вирішальною. Я вчора вийшла до журналістів з цією заявою свідомо, аби весь процес обговорення, який відбувається у владі, був прозорий і публічний, і щоб люди бачили, що ми теж розуміємо, де є проблеми і небезпеки. Справа сьогодні не в тому, хто буде президентом чи прем’єром, а в тому чи буде існувати Україна як держава.

- Чи обговорювали ви питання силових дій на Майдані, а також можливі наслідки таких подій, наприклад, відставка Захарченка?

- Загалом це питання вже обговорювалось і не один раз, практично кожен висловлював свою думку з цього приводу. Саме тому, питання силового розгону, практично не піднімалось на засіданні фракції. Я не знаю людини, яка б не засудила жорстоке поводження на Майдані. Інша річ, хто починав, хто влаштовував провокації. Наприклад, є чутки, що існувала змова між лідерами опозиції  і ще якимось функціонерами, щоб збурити ситуацію.

- Ви маєте на увазі Сергія Львочкіна?

- Ні, маю на увазі змову опозиції з кимось з влади з метою збурення ситуації. Така версія розглядається. Все можливо, насправді. За будь-якої ситуації і в будь-якої ситуації вживання сили до людей, які вийшли на мирний протест - недопустиме. Це дуже просто боротися силою.

- Пані Ганно, але в будь-якій демократичній країні за таких би обставин міністр внутрішніх справ пішов би у відставку.

- Ви не маєте рації. Ви подивіться останні придушення протестів в багатьох країнах, в тому числі європейських. Вживаються будь-які заходи. Тому я кажу, що я проти вживання сили проти людей, молоді, студентів, які вийшли на мирні протести, в якій би країні це не було.

- Але хтось же за це має нести відповідальність?

- Звичайно. Але це діло третє. Я говорю зараз, що ми повинні прибрати причину, чому люди виходять на протести. Це є шлях! Це шлях на довгу дистанцію, бо на коротку ми зараз розженемо один Майдан, другий Майдан, але народ ми не розженемо. Ми в головах думки не розженемо. Тому треба прибирати причини, а не наслідки. І коли влада серйозно проаналізує і принаймні зменшить рівень тих негативних явищ, які викликають такий спротив людей, тоді ми можемо планувати своє життя на якусь перспективу.

- Але коли це буде, вже місяць стоїть Майдан?

- Чекайте, це не таке проте питання. Це переломний момент. Україна зараз взагалі переживає ментальний злам - перехід від радянського думання і стилю життя до іншого. Це можуть минути десятиліття, коли ми отримаємо новий рівень суспільства, який обиратиме таку владу, яка буде робити так, а не інакше. Бо влада – це результат свідомості суспільства, і не інше. І звинувачуючи владу, суспільство має бути справедливим і до себе, бо це воно цю владу обрало.

- Зараз опозиція вимагає від вас дострокових виборів парламенту і президента…

- Ви знаєте, я проти того, щоб опозиційні політики використовували у своїх вузькопартійних  цілях ті здвиги громадянські, які сталися в Україні. Я думаю, ці здвиги треба використати в іншому – на зміцнення держави, громадянського суспільства, довіри людей до самого себе, що вони можуть в цій країні щось змінити. Не для того, щоб змінити Рибака на Яценюка, а щоб отримати віру, що вони процеси можуть повернути в той бік, куди вони хочуть.

- Я знаю, що вчора на засіданні фракції звучало багато думок, що Партії регіонів треба подолати внутрішнє протистояння різних груп?

- В Партії регіонів немає проблем.

- Тобто ви заперечуєте протистояння різних фінансових груп?

- Партія регіонів дуже монолітна. І окрім того, що вийшли з нас двоє людей, які, за великим рахунком, до нас ніколи і не належали, розлому не буде. В нас є різні групи, різні багаті люди, які між собою змагаються, змагалися і будуть змагатися, але вони ніколи не підуть розрив партії.

- І протистояння Андрія Клюєва і Сергія Льовочкіна ви теж заперечуєте?

- Я знаю, що в критичний момент всі потужні фігури на нашій шахівниці між собою знайдуть спільну мову.

- Вчорашнє призначення заступником голови АП Чмиря можна розглядати як відсторонення Льовочкіна від певних процесів?

- Абсолютно, ні.  Я була вчора в Сергія Володимировича, ми розмовляли. Сергій Володимирович працює, але те, що треба підсилювати гуманітарний блок – це очевидні речі, і ми будемо допомагати йому це робити. І Чмир буде, і я буду.

- Тобто це правда, що ви будете консультувати Чмиря?

- Але нічого не змінилося. Я і раніше була радником президента.

- Здається, ви на певний час відійшли від цього.

- Ні. Я ніколи не відходила. Щонайменше раз на тиждень я заходила в кабінет Льовочкіна. Тепер, може, буду частіше.  

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • Я думаю, що отримані відповіді на запитання журналістів Герман відповіла достойно,чітко,коректно. Чим всі журналісти та ми читачі залишаємось цілком задоволині.

14.11.2018, 14:30
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus