Екс-керівнику штабу ЗСУ обирають запобіжний захід. Онлайн

Колишньому керівнику штабу ЗСУ Володимиру Замані оголосили підозру
25 лютого 201919:14

Колишньому керівнику штабу ЗСУ Володимиру Замані оголосили підозру в державній зраді. Йому закидають зменшення особового складу боєздатних військовослужбовців та розформування військових частин. Запобіжний захід Замані почали обирати 25 лютого о 15-00. Тоді адвокати попросили час на ознайомлення з матеріалами справи.

Продовження запланували на 19-00, та станом на 19-45 засідання ще не почалось.

Володимир Замана був керівником Генерального Штабу Збройних Сил з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року.

 

Щодо звинувачень на свою адресу Замана заявив:

"Я закривав усе, що було не потрібно Збройним силам - у нас був військовий оркестр Збройних сил, оркестр Сухопутних військ, оркестр Протиповітряних сил. Я розумію, що воно все красиво ходить, але це все кошти", - наводить слова Замани "Кореспондент".

00-59. Володимира Заману арештували на один місяць до 27 березня.

00-32. Суддя пішов до нарадчої кімнати для прийняття рішення.

00-24. Під час обшуку в Замани не вилучали жодних документів. Вилучили лише телефон та дві СІМ-карти.

00-15. Прокурор озвучує ризики щодо обрання Замані іншого запобіжного заходу, крім арешту. Серед всього іншого прокурор говорить, що Володимир Замана є професійним військовим і володіє "засобами конспірації". Це викликало сміх у залі суду.

00-01. Адвокат Юрій Мартиненко просить припинити дебати прокурора та підозрюваного, і перейти до проголошення рішення.

23-55. Прокурор говорить, що дії Володимира Замани призвели до переваги чорноморського флоту Росії на українськими військово-морськими силами України.

23-31. Прокурор Віктор Король питає Володимир Заману про доцільність підписання Заманою директив про скорочення та розформування військових частин.

 

Підозрюваний говорить про те, що фінансування, передбачене державною програмою, не дозволяло фінансувати всі наявні на той час військові корпуси та частини.

23-13. Володимир Замана відповідає на питання прокурора. Говорить, що директиви про скорочення штату ЗСУ він готував не сам, а зі спеціалістами, які працюють в ЗСУ досі. 

22-55. Всі адвокати Володимира Замани виступили в судовому засіданні. Суддя вивчає письмові докази.

22-48. Адвокат Юрій Мартиненко, який захищає Заману в суді, свого часу захищав нинішнього Генерального прокурора Юрія Луценка після його першого затримання у 2010 році. Про це адвокат розповів кореспонденту Insider у перерві засідання.

22-46. В повідомленні про підозру не зазначено дату її складення та дату її вручення, що на думку адвоката, не дає підстави вважати Заману підозрюваним.

22-44. В Росії проти Замани діють санкції. Це, за словами його захисника, спростовує підозру щодо його співпраці з Росією.

22-39. Перерва затягнулась із незрозумілих причин. Засідання продовжується. Виступає третій із чотирьох адвокатів Замани.

21-50. Суддя оголосив перерву на 15 хвилин.

21-36. Адвокат Сергій Рогажук говорить, що його підзахисний мав змогу втекти та уникати суду, однак він з'явився в судове засідання.

Також адвокат говорить, що в Замани нема друзів, родичів та нерухомості в Росії та на окупованій території, де за словами прокурорів, теоретично може переховуватись підозрюваний.

21-21. "Інформації про військову агресію Росії не було, так як це розповідають "знавці", - говорить Замана.

21-08. Якби я хотів втекти, мене вже давно не було б. Генеральний прокурор тиждень тому заявляв з приводу мене. Це парадокс якийсь. Викликали б мене, поставили б питання. Але ж ні, вам потрібне шоу", - Замана говорить у суді.

21-05. "Януковича потрібно було знімати, але те, що прийшло (до влади, - ред.) не краще", - Замана.

20-57. Замана готовий доводити свою правоту і говорить, що не буде втікати. "Ну посадите мене, вийду - буду зліший".

20-49. Замана: "Зменшення штату Збройних сил - це не прерогатива керівника Збройних сил. Це рішення приймає Верховна Рада".

 

20-47. "На РНБО я просив застосувати Збройні сили. Це не було підтримано. Тоді не застосували Збройні сили, а зараз говоримо, що вони не боєздатні. Я їздив у Крим на військовому автомобілі зі зброєю", - говорить Володимр Замана.

20-45. Замана каже, що не контактував напряму з Віктором Януковичем.

20-44. Володимир Замана: "Написано там дуже багато, все викривлено і перекручено. Всі допитані свідки були звільнені мною з лав Збройних сил. Всі до єдиного".

20-43. Враховуючи тяжкість злочину і ризики, прокуратура просить обрати Володимиру Замані запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

20-41. "Замана може переховуватись від слідства в Росії. Може впливати на свідків, знищувати докази та продовжувати вчиняти правопорушення".

20-35. Король перераховує наслідки російської агресії на Сході України та анексії Криму. За словами прокурора, до цих наслідків призвели дії Замани.

20-30. "Замана напередодні російської агресії, намагаючись вислужитись перед Януковичем, скоїв державну зраду, а саме: не забезпечив інформаційної діяльності щодо готовності Збройних сил протистояти агресору. Не здійснив належне стратегічне планування Збройних сил. Не забезпечив організацію належної теритоіальної оборони України".

20-21. Прокурор перелічує директиви, які Замана нібито підписав у 2013 році.

"Підписанням цих директив Замана намагався штутчно створити умови, за яких Україна не могла б чинити опір у випадку збройної агресії. За його керівництва  було скорочено 17 тисяч військовослужбовців, розформовано 80 військових частин. Також було скорочено 3 205 працівників військових комісаріатів".

20-15. У 2012 році Замана підписав ряд директив про скорочення штату Збройних сил України.

"За допомогою цих директив було встановлено ліміт штатних працівників Збройних сил у 179 тисяч чоловік".

20-12. "Замана всупереч волі українського народу бажав створити перешкоди вступу України в ЄС та НАТО", - Король.

20-09. "Слідством встановлено, що Замана, обіймаючи посаду керівника Генштабу ЗСУ, діючи за попередньою змовою з президентом Віктором Януковичем, здійснив державну зраду, а саме: надав іноземній державі – РФ та її представникам допомогу в підривній діяльності на території України", - зазначає Король.

20-06. Прокурор Віктор Король почав зачитувати клопотання.

20-04. Адвокат у судовому засіданні віддав суду закордонний паспорт Володимира Замани, оскільки у клопотання прокуратури про визначення запобіжного заходу вказано про ризик того, що підозрюваний може виїхати з країни.

20-03. У Замани хронічне захворювання. Відповідну довідку адвокати надали суду. Діагноз не розголошують.

19-55. Суддя Підпалий з'явився на засідання. Адвокати почали зачитувати клопотання про долучення документів, що характеризують його підзахисного. Зокрема те, що він має постійне місце проживання у місті Києві.

19-48. У залі присутній підозрюваний Замана, його четверо захисників та троє військових прокурорів. Судді досі немає.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

26.02.2019, 01:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus