Другий день в Апеляційному суді: "беркутівці" напередодні обміну оскаржують запобіжні заходи (Оновлюється)

Вже відомо, що ГПУ оперативно підготувала нову постанову про групу прокурорів
28 грудня 201909:55

Апеляційний суд Києва другий день розглядає скарги "беркутівців", обвинувачених у масових розстрілах на Інститутській. Ймовірно, їх готують до обміну, який має відбутися завтра, 29 грудня. А тому, потерпілі у справі бояться, що обвинувачених можуть відпустити з-під варти.

INSIDER стежить за подіями з Апеляційного суду.

22-41. Активісти збираються біля Лук'янівського СІЗО, аби не випустити обвинувачених, які зараз під вартою.

22-23. "Беркутівців" вивезли із двору суду.

Фото Герман Крігер
 

 

22-22. Біля будівлі суду сталася бійка. Про це повідомляють очевидці.

 

 

22-17. Євгенія Закревська заявила, що не піде із зали суду, поки не отримає текст рішення.

22-13. У суді кричать "ганьба" та співають гімн України.

22-10. Суд змінив тримання під вартою на особисте зобов'язання!!!

Фото Герман Крігер

22-09. Головуюча, каже, що задовольнили скарги обвинувачених частково.

22-05. Судді вийшли з нарадчої кімнати.

21-30. Півтори години колегія перебуває в нарадчій кімнаті. Тим часом на вулиці, за повідомленням очевидців, уже збираються спецпризначенці.

20-01. Судді пішли до нарадчої кімнати.

20-00. Суд залишив без розгляду заяву Закревської про відвід прокурорів.

19-59. Євгенія Закревська завершила виступ перед судом під оплески в залі.

19-27. Євгенія Закревська просить суд з'ясувати в обвинувачених, чи хочуть вони бути обміняними під час обміну України та Росії. Вона нагадала, що дехто із обвинувачених воював за Україну на Сході.

Також Закревська просить з'ясувати, де проживатимуть обвинувачені після обміну, чи будуть вони виконувати свої обов'язки обвинувачених.

"Якщо ми обмінюємо людей, якіжодним чином не причетні до кконфлікту, ми розширюємо цей конфлікт і дозволяємо Росії втручатися у внутрішні процеси України".

19-25. Євгенія Закревська заявила відвід прокурорам, бо вони не надають своєї позиції в суді, не виконують своїх обов'язків.
"Бо до прокурорів була донесена вказівка про зміну запобіжного заходів", - каже вона.

19-24. У мережі активісти збираються їхати під Лук'янівське СІЗО у разі, якщо обвинувачених випустять.

 

19-20. Євгенія Закревська: "Прокурори, що погодились із апеляційними скаргами, погодились, що вони фактично відсутні у засіданні. Лист говорить про те, що запобіжний захід треба змінити. Начебто на виконання цих домовленостей між Україною і РФ треба змінити запобіжний захід".

19-17. "Чи змінили б ви запобіжний захід за тих умов, які наразі є. Мені здається, що такого не відбулося б. Більшість же підозрюваних у даній справі переховуються на території Росії", - каже Дикань.

19-16. "Відповідно до КПК такі апеляційні скарги не можуть бути розглянуті, чому вони були прийняті - для мене загадка. Обвинувачення стосується дуже тяжких статей. У цій ситуації змінити запобіжний - це фактично надати можливість обвинуваченим або самостійно зникнути, або за допомогою прокуратури. Так сталося з Садовником. Найближчий приклад - це Цемах, який був обмінний і оголошений в розшук Службою безпеки. Якщо зараз суду на підставі документу ГПУ звільнить обвинувачених - це буде мати ознаки замовного злочину", - заявив Павло Дикань.

Він закликає суддів у нарадчій кімнаті подумати над тим, чи буде обмін, чи будуть потім обвинувачені давати свідчення.

19-10. Колегія суддів залишила без розгляду відводи інших потерпілих та їх представників прокурорам. За словами судді, відводи з таких самих підстав уже заявлялися.

19-05. Суд вийшов і зачитав нову виправлену ухвалу.

18-55. Судді виявили помилку у своїй ухвалі про відмову у заяві про відвід. Знову пішли до нарадчої кімнати виправляти помилку.

18-54. Суд відхилив відвід колегії суддів. Заяву про відвід суддям розглядали самі судді, яких хотіли відвести представники потерпілих.

18-35.
Колегія суддів пішла до нарадчої кімнати з приводу відводу.

18-30. Євгенія Закревська вважає, що лист генпрокурора є свідченням спроб президента України вплинути на кримінальні провадження.

"Домовленість про обмін здійснюється між президентами РФ та України. Заради виконання їх домовленостей Генпрокурор пише лист про те, що обвинуваченим мають бути змінені запобіжні", - сказала Закревська.

18-25. Закревська: "Тамтура, наприклад, не може підлягати обміну, він взагалі не полонений, він вільно переміщується і не має обов'язків, як він може брати участь в обміні полонених? Він не є полоненим ні за яким визначенням, його обмін - це не визволення полоненого, а уникнення ним вироку".

18-15. Євгенія Закревська пояснює, що опубліковані дані про те, що прокурори мали узгоджувати зміну запобіжних заходів з судом, свідчить про можливий тиск на суд. Вона просить суддів, якщо такий тиск був, заявити про спробу тиску і не брати участі у чужих помилках.

18-10.

18-05. Представниця потерпілих Вікторія Дайнека заявила відвід та наводить аргументи щодо відводу:

"Підстава для відводу стала відома в процесі розгляду. Клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження надішли об 11:52 , при тому, що засідання було призначено на 12:00. Закревська цього ж дня подала своє клопотання і воно надійшло лише під час розгляду справи", - каже вона.

Відводи також заявили Павло Дикань та Володимир Бондарчук.

Фото Герман Крігер

18-00. "Тому я вважаю, що вам, шановний суд, варто звернути увагу на те, що відбулось за ці два дні", - продовжує представник потерпілих.

17-50. Ліліченко каже, що на Майдані були усі, зокрема українська інтелігенція, представники бізнесу, звичайні люди.

"Прокуратура стає маріонетками, судді стають маріонетками.. Вони стають такими, щоб догодити владі. І це жахливо. У мене в свідомості не вкладається, як прокуратура може так поводитись. Ці люди поїдуть в країну-агресор, яка ніколи нікого не видає. Є люди, що втекли, які працюють зараз в Росії (в ОМОН). Якщо говорити про обмін, то я вважаю, що обмін не рівноцінний. Ми говоримо про масові вбивства людей у мирній країні. Зауважу, що на той момент міліція і беркут розстрілювали беззбройних громадян", - каже Ліліченко.

 

17-45. Марина Ліліченко: "Я б хотіла звернутися до людської совісті і честі. Я сьогодні вже другий день знаходжусь в іншій реальності, яка не відповідає засадам правосуддя. Ми прагнемо отримати правосуддя, за яке загинули люди".

17-40. "Загинув мій син. Його батько не витримав горя і теж нещодавно помер. Тепер ми вдвох з молодшим сином. Коли тільки їх затримали і питали, який я хочу запобіжний їм, я сказала, щоб арешт. Бо я хотіла, щоб вони лишились живі, бо мало там що, а в них в кожного є мама. Але вони сидять і нічого не говорять, лише що вони не винні. Коли я забирала свого сина загиблого на Майдані, священники мене попросили сказати, що я прощаю. І я сказала, що прощаю. Але на суді так вони цинічно і зверхньо до нас ставились, що я хочу, аби їм був вирок. А вже після вироку... Треба придумати так, щоби отримати вирок", - сказала одна з потерпілих.

17-01. 

16-43. Сторожук залишила залу суду та поїхала до лікарні. Зараз продовжують виступати потерпілі.

16-39. "Нові прокурори не є самостійними. Вони не ухвалюють самостійних рішень. Фактично держобвинувачення тут не підтримується", - додає Сторожук.

16-37. Олена Сторожук виступає. Їй тяжко говорити.

"Шановний суд, насправді це судове засідання, учасниками якого ми є, це дуже важливо. Відбулася підміна понять. Рішення за нас уже прийнято. Нам відведена така роль нібито статистів. Тому що насправді рішення політичне і не має відношення до КПК", - каже вона.

16-30. "6 років тому якісь негідники стріляли в мою дитину, убили її. Моя дитина не мала засобів, які б зашкодили життю і здоров'ю міліції. Сьогодні ми уважно слідкуємо за подіями. Я прийшов до цікавого висновку... Люди, які наділені владними повноваженнями, які б мали підтримувати обвинувачення, зачитують листа, в якому явно просять звільнити людей. Людей, яких обгрунтовано обвинувачують у вчиненні злочинів. Хто їм дав право читати цей лист? Запитали мене? Є ті, хто так і не дочекався справедливого вироку суду. В своїй передвиборчій риториці влада переконувала, що доведе вину винних у смертях на Майдані..", - каже ще один потерпілий.

16-15. Генпрокуратура свідомо відкладала розгляд запобіжних заходів по обвинуваченим, яких хочуть обміняти, ближче до Нового року. Про це свідчить документ, який INSIDER отримав із власних джерел.

 

16-08. Представниці потерпілих Олені Сторожук стало зле, їй надають допомогу.

 

16-05. "Клопотання про зміну запобіжного заходу від обвинувачених Тамтури і Маринченка надійшли вчора об 11:50. А на 12 було призначено засідання напередодні. Цікаво", - пише журналістка Марія Лебедєва.

16-04. У суді знову оголосили технічнну перерву.

15-58. Потерпілий Володимир Бондарчук заявляє відвід прокурорам.

"Якщо говорити про обмін. Є явний ризик, що громадяни України, які ходили в суди, будуть позбавлені права на справедливий суд. Я прошу оголосити відвід прокурорам".

 


15-54.
У суді виступають потерпілі. "Суд має бути незалежним від політичних рішень. У мене дома чекають четверо дітей... Як можна випустити людей, які вбивали .. Що це таке? Вони є сепаратистами? Вони не є тими, на яких можна робити обмін", - зазначила потерпіла Панасюк.

"Їх що зловили в ДНР? Вони ж ті люди, які вбивали мирних людей. Яка моя довіра може бути довіра до суду? Я взиваю до вашої совісті і покірливлсті. Хочу, щоб винесли законне рішення", - продовжує вона.

 

15-36. В суді оголосили технічну перерву.

15-35. Олена Сторожук: "Яке відношення має департамент, від якого лист, до справ Майдану? Хай прокурори пояснять, чи є вони прокурорами даного департаменту".

15-32. Прокурор Шевеленко: "Зміна запобіжного заходу дасть можливість реалізувати домовленості між сторонами. Наявність ризиків є, але вона мінімальна, але вона є. Але прошу суд врахувати наявність цього листа".

15-30. З урахуванням того, що Генпрокурор надав відповідний лист, в якому йдеться, що у зв'язку з домовленістю про звільнення осіб, обвинувачені включені до списку".

15-27. Прокурор посилається на лист Генерального прокурора, в якому той просив сприяти звільненню обвинувачених.

"З урахуванням того, що Генпрокурор надав відповідний лист, в якому йдеться, що у зв'язку з домовленістю про звільнення осіб, обвинувачені включені до списку, необхідно розгялнути питання щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим на особисте зобов'язання".

 

15-25. Суд надає слово прокурорам.

15-24.
Олена Сторожук: Права і обов'язки потерпілим не роз'яснені.

15:15. Тамтура стверджує, що він має твердий намір дійти у справі до кінця. Його адвокат додає, що домашній арешт обмежує право на свободу.

15-14. "Суд встановив, що доказів того, що Маринченко застосував зброю та скоїв злочин, немає. Мій клієнт перебував у кількох судових засіданнях після звільнення з-під варти, і ніяких питань до нього не виникало", - сказав адвокат Олександр Горошинський.

15-12. Моєю поведінкою і поведінкою Тамтури доведено, що ризик переховування відсутній. Я хочу, щоб мені надали змогу спокійно жити. Тому я хочу скасувати запобіжний захід", - каже обвинувачений Маринченко.

15-10. Олена Сторожук: "Прошу спитати в обвинувачених, чи давали вони згоду на обмін".

Суддя:

"Наберіться терпіння, ми це питання в суді з'ясуємо".

Сторожук:

"Там вже бус стоїть і їх чекає вивозити. Це та стадія, коли в апелянтів треба все з'ясувати.

В засіданні словесна перепалка представників потерпілих і суддів.

15-09. "Прошу відмовити у застосуванні запобіжного заходу відносно Олега Янішевського", - резюмує адвокат.

15-07. Адвокат Решко: "Я підтримую скаргу Янішевського. Я певен, що в усіх сторін було достатньо часу вивчити її".  Адвокат каже, що ризиків переховування Янішевського немає. За його словами, Янішевський не буде ухилятися від слідства.

"У справі відсутні прямі докази. Службова зброя Янішевського не стріляла 20 числа", - каже він.

15-03. Видання "Тиждень" опублікувало доказ "незалежності" прокурорів, які зараз представляють ГПУ в Апеляційному суді.

 

15-00. Суддя Васильєва читає апеляційні скарги. Вона читає ухвалу про продовження запобіжних заходів обвинувачених.

"Марінченко, Аброськіним та Янішевським через Святошинський суд було подано апеляційні скарги. У них  ставиться питання про скасування ухвали про продовження запобіжного заходу" , - читає суддя.

Апелянти вважають, що судом спотворено обстановку подій, які відбувались 20 лютого. Ними зазначено, що суд не врахував обставини подій лютого 2014 року. Прокурори начебто не обгрунтувати ризики таких запобіжних заходів.

"Аброськін не погоджується з ухвалою суду про продовження тримання під вартою. Зазначає, що він під вартою з 2014 року", - зачитує суддя апеляціну скаргу.

14-45. Аброськін, аргументуючи свою скаргу, сказав, що прокуратура не надала доказів його вини. Також він сказав, що 5 років перебуває під вартою. Натомість суддя зазначила, що досліджуються саме ризики переховування обвинувачених, адже частина з них виїхала закордон.

"Одні поїхали, інші залишилися", - сказав Аброськін.

14-32. Суддя продовжує зачитувати клопотання, не відреагувавши на заяву про відвід.

14-28. Сторожук заявила про порушення права потерпілих на відвід.

 

14-25. Колегія суддів вийшла після перерви. Головуюча почала зачитувати клопотання, ігноруючи звернення представниці потерпілих Олени Сторожук. Вона заявляє відвід судді, та продовжує ігнорувати.

14-05. Журналісти поміти біля суду незвичний транспорт.

 

13-55. У суді оголосили перерву на 20 хвилин.

13-50. Екс-нардеп Борислав Береза звернувся публічно до президента Володимира Зеленського.

13-40. Крім Титича клопотання про час на ознайомлення з матеріалами озвучила також Вікторія Дейнека. Потерпілі підтримали це клопотання представників.

13-35. Адвоктат Віталій Титич попросив ознайомитися з матеріалами клопотання. Він заявив, що нині є підстави для відовдів суддям.

"Очевидно, не довіряю суду і прокурорам. Мене не було повідомлено належно про суд, не було надано матеріали скарги. Тому не довіряю, але відводів не буду заявляти, якщо суд знайде можливість компенсувати порушення прав щодо потерпілих, яких я представляю", - сказав Титич.

Фото Герман Крігер

13-12. Представниця потерпілих Марина Ліліченко зазначила, що на клопотанні обвинуваченого Сергія Тамтури немає позначки Апеляційного суду про отримання ним цього клопотання.

13-10. Адвокат обвинувачених Решко попросив суд дізнатися, чи мають представники потерпілих документи, які підтверджують їх повноваження.

 

12-22. Суд відхилив заяву пров відвід адвокатів. Потерпілі скандують "ганьба".

11-54. Прокурори не бачать підстав свого відводу.

Шевеленко каже, що об'єктивних підстав підозрювати їх в заінтересованості. Звертається до представників потерпілих, з вимогою дотримуватись адвокатської етики і не висловлювати подібних обвинувачень в заінтересованості.

Суддя нагадує йому, що сторони не мають права самовільно звертатись одне до одного.

Адвокати беркутівців проти відводів.

11-52. Колегія пішла до нарадчої кімнати з приводу відводів.

11-50. Беркутівці та їх адвокати відводів прокурорам не мають, мають заперечення проти відводів.

11-40. Марина Ліліченко:

- якщо подивимось на стіл прокурорів, то побачим, що на ньому є лише кодекси і зовсім немає матеріалів справ. Дуже дивно, що прокурори здійснюють захист обвинувачених.

11-32. Представники потерпілих Павло Дикань та Олена Сторожук заявили відвід "новим" прокурорам.

Вони зазначили такі підстави відводу. Дикань:

- прокурори не володіють матеріалами справи, жодного дня не представляли обвинувачення у цій справі;

- не мали технічної чи людської можливості ознайомитись з сотнями томів матеріалів справи відучора

- в постанові про їх призначення у групу прокурорів знову помилки: неправильно вказано реквізити провадження, в яке їх призначено прокурорами;

Сторожук вказує ще підстави:

- постанова не відповідає КПК;

- прокурори не можуть підтвердити свої повноваження, але намагаються приймати участь у судовому засіданні;

- відтак припускає, що вони особисто зацікавлені, можливо з мотивів кар'єрного росту беруть участь у засіданні і через це мають бути відведені;

Ще одна представниця потерпілих Вікторія Дейнека ще називає підстави:

- КПК передбачає, що прокурор самостійний у своїй процесуальній діяльності. Ці не є самостійними, оскільки заміна групи відбувалась під час апеляційного засідання, навіть не перед ним. В наданій постанові про їх повноваження в резолютивній частині вказано інший номер провадження. Виникають обгрунтовані сумніви в їх неупередженості;

Закревська:

- не маючи апеляційної скарги, не бачивши її в очі, і не знаючи, що у ній, але підтримували позицію захисту обвинувачених. Їх позиція синхронізована з захистом. Хоча взагалі-то це протилежні сторони і дуже дивно, що в них є єдина мета.

11-13. "Старі" прокурори Донський, Малашич, Сімонов позбавлені повноважень у справі беркутівців постановою Рябошапки.

Натомість призначені ті прокурори, які вчора підтримували кожне клопотання "беркутівців" та їх захисту.

"Старі" прокурори покидають засідання, вибачаються перед судом та потерпілими "нам дуже соромно за це".


11-05. Засідання почалось з того, що в суд принесли новєйшу постанову, видану після вчорашнього засідання.

У ній за підписом Рябошапки призначено нову групу прокурорів - тих самих Куцого, Шевеленка, Мазепіна та інших. Вочевидь, намагались виправити помилки у вчорашній постанові, в якій був неправильний номер та перелік обвинувачених. Зараз з нею ознайомлюються "старі прокурори".

Тим часом до суду відеозв'язком з інших регіонів приєднуються потерпілі.

10-10. Представниця потерпілих Олена Сторожук оприлюднила документи, які свідчать про порушення з призначенням судді до розгляду.

"Не можна призначати розгляд за годину, потрібно повідомити сторони, надіслати їм скарги, ухвалу про відкриття та встановити строк для подання заперечень і нових доказів. Лише після цього виноситься ухвала про призначення дати та часу судового засідання", - пояснила Сторожук.

 

10-01. Як стало відомо INSIDER із власних джерел, ГПУ надала нову постанову про групу прокурорів.

Від INSIDER: Можливо потреба в "ще новішій" постанові виникла через те, що у вчорашній постанові про зміну групи прокурорів було неправильно зазначено номер провадження та перелік обвинувачених, що давало можливість оспорювати її чинність.

Нагадаємо, 27 грудня посеред засідання до зали суду зайшли люди, які назвалися прокурорами ГПУ та надали суду постанову про групу прокурорів для розгляду цієї справи.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

28.12.2019, 23:58
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus