Другий тур виборів Президента: онлайн-трансляція на Insider

Слідкуємо за подіями на виборчих дільницях
21 квітня 201908:46

Сьогодні, 21 квітня, в Україні відбувається другий тур виборів Президента України. За пост очільника держави змагаються Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Для участі у виборах зареєстровано 30 мільйонів громадян. Редакція Insider в онлайн-режимі слідкує за подіями на виборчих дільницях. Щоб бути в курсі, періодично оновлюйте цю сторінку. 

22-45. В ЦВК підсумували: порушень, які могли б вплинути на результати виборів, немає.

22-40. Всі дільниці в Україні закрилися вчасно. Зараз до ЦВК починають надходити перші дані з виборчих дільниць. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови ЦВК Євгеній Радченко.

"В цілому, день голосування пройшов успішно. Кількість звернень і скарг набагато менша, ніж 21 березня. Найбільш серйозною подією є запізнення відкриття виборчої дільниці в Донецькій області", - сказав Радченко.

За його словами, в Лебединському, де були проблеми з відкриттям дільниці, станом на 20 годину проголосував 1 виборець.

22-20. ЦВК обробила понад 2% протоколів: Зеленський - 71,28%, Порошенко - 26,38.

Володимир Зеленський лідирує у всіх областях крім Львівської. Петро Порошенко перемагає на всіх закордонних округах. 

 

22-15. Явка станом на 20-00 склала 62,07%. У першому турі цей показник був трішки більший - 62,8%.

 

20:54 

У штабі Порошенка після прес-конференції заспівали гімн України. 

 

20:50 

Підсумковий брифінг першого заступника міністерства внутрішніх справ Сергія Ярового та Голови Нацполіції Сергій Князєв про результати роботи під час другого туру виборів.

 

20:29 

Порошенко: "Наша команда буде захищати безвіз, бо деякі особи з конституційного суду переорінтувалися на нову владу. Ми будемо захищати українську мову. А якщо ВР наступного тижня ухвалить закон про мову, я буду щасливий, що я є Президентом України і зможу його підписати. Наша команда захищатиме православну церкву від реваншу. Наша команда буде захищати Нову Українську школу. 

Я готов передати новому президенту всю мережу міжнародної підтримки України, яку ми так довго виборювали.
 
Новий президент буде мати сильну опозицію, але наша країна від цього тільки виграє". 

Каже, що вибори пройшли чесно. 
 

20:24

Порошенко каже, що готовий подзвонити Зеленському і привітати його. Через місяць він піде з посади Президента, але не піде з політики. Каже, що його команда буде захищати безвіз та сподівається, що мовний закон таки приймуть. 

20:20 

Порошенко дякує своїй команді і каже "Ніколи не здавайся" 

 

20:01 

Отже, попередні результати екзит-полу (станом на 18:00): 

Петро Порошенко - 25,3%

Володимир Зеленський - 73,2% 

 

В штабі Зеленського яблуку ніде впасти 

 

 

У Штабі Порошенка також дуже багато людей. Після 20:15 сюди має прийти президент

 

19:37 

На антарктичній станції "Академік Вернадський" явка 100% 

 

19:19 

На 18:00 до поліції надійшло понад тисячу повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом – розповів заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич

Відтак по 12 фактах розпочаті кримінальні провадження. Зокрема, 10 кримінальних проваджень стосувалися незаконного використання виборчого бюлетеня. Ще два кримінальні провадження відкриті за повідомленнями щодо замінування.

"Загалом за добу до підрозділів поліції надійшло 18 повідомлень про замінування. Два повідомлення - у Донецькій та Херсонській областях - стосувалися виборчого процесу. Місця подій відпрацьовані вибухотехніками та співробітниками Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вибухонебезпечних предметів правоохоронці не виявили, а відтак інформація щодо замінуванння не підтвердилася",- зазначив Олександр Фацевич.

19:15 

Тим часом для голосування лишилось 45 хвилин. О 20:00 дільниці закриються, а соціологи розкажуть про попередні результати екзит-полів. 

В штабі Зеленського аншлаг

 

18:41 

В день виборів “Команда Зеленського” у Facebook має 430 активних рекламних дописів. “Чорнуха” теж є. Про це повідомляє "Чесно"

Серед офіційних сторінок в соцмережах в день виборів рекламу транслює лише сторінка “Команда Зеленського”.

Станом на 12:35 з цієї сторінки розміщено 430 рекламних дописів. Про це свідчать дані бібліотеки facebook-реклами. Більшість дописів були розміщені на сторінці у “день тиші”, 20 квітня. Разом з тим, низка сторінок також поширює рекламні дописи проти Зеленського та Порошенка.
 
Абсолютна більшість активних рекламних дописів зі сторінки “Команда Зеленського” транслюються на конкретні міста й містять заклики йти голосувати та дещо змінене виборче гасло Володимира Зеленського “#зробимойогоразом”. Ще частина дописів також таргетовані на окремі міста та регіони, закликають йти голосувати, якщо виборець не хоче щоб над ним “знущалися ще 5 років”. Кожен з активних рекламних дописів рекламується на суму менше 100 доларів.
 
 

"Важливо зауважити, що у всіх випадках, згідно із даними бібліотеки facebook-реклами за поширення дописів платила ГО “Команда Зеленського”, однак, у доступній фінансовій звітності Зеленського за перший та другий тури виборів відсутні будь які платежі з виборчого фонду на користь ГО “Команда Зеленського”. Найімовірніше це означає, що ця реклама оплачувалася не з виборчого фонду кандидата. Тож активна рекламна кампанія зі сторінки “Команда Зеленського” містить як ознаки порушення порядку ведення агітації, так і порушення порядку фінансування кампанії", - пише "Чесно". 

18:38 

Дивіться, як чудово виглядає виборча дільниця в Сан-Франциско! 

18:13 

Поговорили з представником штабу Зеленського Олександром Данилюком, який, за чутками, може стати міністром МВС. 

Про себе як кандидата на міністра закордонних справ: "Україну в зовнішній політиці презентували хороші люди, але проблема в тому, що не було довіри. Я тут не для посад. Ми нічого не проговорювали. Було принципово, щоб змінилася влада в країні. Якщо до мене буде пропозиція, то я буду її зважувати".


Про команду: "Зараз йде процес обговорень. В уряд Гройсмана я не повернуся". 

Про ПриватБанк: "Це є державний стабільний банк, клієнти не мають хвилюватися. Повернути ПриватБанк у приватну власність є неможливим". 

 

18:04 

За даними спостерігачів ОПОРИ, явка на 16:00 21 квітня на виборах Президента України складає 49,3% з похибкою 0,7%.

Центр - 51%
Схід - 50.1%
Південь - 49.9%
Захід- 46%

Нагадаємо, що явка на 16:00 під час першого туру склала 24%.

 

17:56


В Австралії вже підрахували голоси, там переміг Порошенко. Загалом участь у другому турі виборів президента України взяло 99 осіб.

Петра Порошенка підтримало 72.

Володимира Зеленського - 26

Один бюлетень визнано недійсним.

 17:36 

Станом на 17:00 до поліції надійшло майже 940 повідомлень, пов’язаних з виборами

Відтак слідчими підрозділами Нацполіції відкрито 12 кримінальних проваджень. Крім того, складено 13 адміністративних протоколів за фактами порушення у виборчій сфері.

 

17:34 

Кількість громадян, які змінили місце голосування перед другим туром склала 325 тисяч. Це на 9 тисяч більше, ніж перед першим туром. Про це тільки що на брифінгу повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук. На 17 годину голосування закінчилось на 11 закордонних виборчих дільницях. Останньою буде закрита дільниця у Сан-Франциско.

16:53 

В Одесі знайшли "резинову квартиру", за якій у реєстрі виборців прописані кілька десятків людей, пише "Думская". Спостерігачі кажуть, що люди, які приходять голосувати за цією адресою, не можуть сказати, де живуть, їм підказують члени комісії. 

Мова про Малинівський район Одеси, де на дільницях засідають тільки представники кандидата Зеленського. 

 

16:36 

У Запоріжжі фіксують факти підвезення громадян до виборчих дільниць. Про це повідомляє Комітет виборців України. За інформацією спостерігачів організації, підвезення виборців здійснюють автомобілі зі стрічками зеленого кольору.

Як повідомив в коментарі для Радіо Свобода представник КВУ у регіоні, перші дані щодо таких випадків надійшли до громадської організації безпосередньо від виборця. Чоловік зняв на відео, як людина, що підвозила виборців, фотографує їх біля дільниці, та надіслав це відео разом з іншими даними на спеціальну електронну пошту Комітету виборців.

"Як мені повідомили, існує десь 15 екіпажів по місту Запоріжжя. На машинах є зелена стрічка. Підходять до людей і пропонують підвези на дільницю – підходять виключно до людей похилого віку. Підвозять і потім роблять фотозвіт. Не на камеру чоловік, якого зняли, казав, що це проект "Зелене таксі", що підвозимо людей-виборців Зеленського. Каже, я не бачу в цьому ніякого порушення. Але ж підвіз виборців… Ми не знаємо, що в тих авто: дають, не дають там гроші, проводять, не проводять агітацію. Ми повідомили про це як про підвіз виборців, щоб потім реагувала Національна поліція: якщо вони побачать таке авто – зупинять і допитають людей", – розповів Радіо Свобода представник КВУ у Запорізькій області Роман П’ятигорець.

Наразі представники КВУ звернулися до поліції щодо надання необхідної правової оцінки за даним фактом.

16:23

На фотографуванні бюлетеня попався і заступник голови Запорізької облради Владислав Марченко. Він виклав на своїй сторінці в Фейсбук фото з відповідною зафарбованою приміткою. Про це повідомляє "Опора".

"Такі дії Владислава Марченка можуть містити ознаки адміністративного правопорушення в частині проведення передвиборчої агітації поза строками, встановленими Законом. Адже агітація - це не лише прямі заклики голосувати за чи проти, а й інші дії, що можуть спонукати виборця здійснити певний вибір", - прокоментували в "Опорі". 

Нагадаємо, що у першому турі віборів народного депутата Мосійчука оштрафували за фотографування свого бюлетеня. 

 


16:21

В Херсоні було повідомлення про замінування Каховської гідроелектростанції з вимогою одного з кандидатів прибути на місце. Інформація про замінування не підтвердилась. Про це повідомив речник МВС Артем Шевченко.

Також він розповів, що чоловіка, який в Київській області втік з бюлетенем з виборчої ділянки, затримали. Проти нього відкрито кримінальне провадження. Всього за сьогодні відкрито 10 кримінальних справ.

Радник міністра МВС Зорян Шкіряк розповів, що ситуація станом на 16-00 спокійна. Всього отримано 816 повідомлень про правопорушення. Лідирує за кількістю повідомлень Дніпропетровська область. Далі – Київ та Донецька область.

16:13

Єдина виборча дільниця, яка зранку не відкрилась - на лінії розмежування - вже відкрита. Про це на своїй сторінці у Фейсбук тільки що повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук. 

"Завдяки злагодженій, а головне оперативній роботі ЦВК і військово-цивільної адміністрації Донецької області, а також за підтримки Національної поліції, вдалося сформувати склад дільничної комісії. Станом на 16:00 вона відкрита, і охочі з числа 192 громадян України, які включені у виборчий список, можуть прийти і проголосувати". 

16:08

В штабі Петра Порошенка впродовж дня триває марафон "Цінності, які ми захищаємо". Слово мають різні громадські діячі, які обговорюють досягнення п'яти років каденції президента Порошенка.

Представників команди тривалий час в штабі не було. Ближче до третьої години дня до "Мистецького арсеналу" прийшов голова парламентської фракції"Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов. "Немає значення, хто сьогодні переможе, головне - це щоб зберігся той курс, який ми йшли ці 5 років", - сказав Герасимов.

Під курсом каденції президентства Порошенка, голова парламентської фракції в першу чергу визначає закріплення стратегічного напрямку співпраці з Європейським Союзом та НАТО. Герасимов серед досягнень 5 років визначає зміцнення армії та мовну політику.

Голова фракції також розказав, що коли б не відбулися вибори до Верховної Ради, "Блок Петра Порошенка" буде балотуватися до парламенту незалежно від того чи оберуть Порошенка на другий термін.

Після оголошення результатів екзитполів о 20:00 очікується, що з промовою в штабі виступить Петро Порошенко.

 
 
 

15:47 

В США теж почали голосувати

 

15:12

Дані по явці на 15 годину від ЦВК

 

15:00

Як голосують в Афінах 

 

14:35 

Зеленського все-таки оштрафували за порушення закону - за те, що він показав виборчий бюлетень з хрестиком за себе. 

Поліція завітала до штабу претендента на посаду очільника держави, склала протокол та виписала штраф. 

Фото Мар'яни П'єцух 

 

14:17

Станом на 14-ту годину кількість звернень про порушення на виборчих дільниць незначно переважає ту кількість, що була під час першого туру. Про це повідомив радник міністра МВС Іван Варченко.

"Отримано 562 повідомлення про порушення. Ми бачимо, що приблизно однакова активність по повідомленням порівняно з 31 березня. Тоді було 522 звернення. Сьогодні вдвічі менше фотографувань бюлетенів, але спостерігається активність щодо замінування об’єктів – аеропорти, торгівельні центри. Ми розуміємо, що такі повідомлення здійснюються з окупованої території", - сказав Варченко.

Він також відзначив неякісну роботу державного реєстру щодо формування списків виборців. "Ті хто через суд забезпечив собі право голосувати в першому турі, не були включені в списки у другому турі".

За словами Варченка, нині відкрито 4 кримінальні провадження. Одне з них – щодо невідкритої виборчої дільниці на Донеччині. Решта – пошкодження та винесення бюлетенів.

14:09 

Петро Порошенко напередодні другого туру виборів відкликав близько 100 спостерігачів з дільниць округу №95 (Київська область). Цю інформацію в коментарі Руху "Чесно" підтвердив голова ОВК Олексій Іванченко, який увійшов в комісію за квотою Порошенка.

"Було звернення від довіреної особи [Петра Порошенка]. Коли воно надійшло, я точно сказати не можу. Здається, десь 15 квітня”, - повідомив він, уточнивши, що не пам'ятає прізвища цієї особи.

Точну кількість відкликаних спостерігачів Іванченко назвати також не зміг, лише зазначив, що їх було близько сотні. За словами голови ОВК, напередодні дня голосування всі дільничні комісії округу були чинні та укомплектовані в повному обсязі. "Скільки вийшло [членів ДВК у день голосування], не можу точно сказати, але до роботи кворум був присутній всюди. Станом на 08:15 всі дільниці відкрилися”, - наголосив Іванченко.

13:32 

А у Кривому Розі жінка намагалась з'їсти бюлетень. 

13:24 

Явка виборців на 13 годину становить 19%. Про це повідомили у ЦВК на брифінгу. На сайті ЦВК цих даних поки немає. У першому турі на цей час було 16%. 

Найактивніші виборці у Дніпропетровській (23%) та Запорізькій (25%) областях. Найменша явка на Закарпатті (9%) та у Івано-Франківській області (11%). 

12:27 

Надійшли відомості щодо явки зі 197 округа (загалом їх 199). За цими даними явка на 11 годину - 18,14%.

 

 

 

12:20

А от тепер проголосував і Порошенко 

 

12:13 

Радник міністра МВС Зорян Шкіряк повідомив, що станом на 12-00 ситуація на виборчих дільницях спокійна і перебуває під повним контролем правоохоронних органів. Залишається невідкритою одна виборча дільниця.
 
До правоохоронних органів уже надійшла 281 заява та повідомлення про порушення у виборчому процесі. Більшість з них – це незаконна агітація – 52 заяви. Лідером за правопорушеннями є Дніпропетровська, Донецька область та місто Київ.
 
Шкіряк зазначив, що по інциденту з Зеленським (щодо того, що він засвітив свій бюлетень) буде дана правова оцінка.

12:08 

У ЦВК пояснили, чому не відкрилась виборча дільниця у Донецькій області. За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, представники виборчої дільниці у Лебединському Волноваського району Донецької області відмовляються виконувати свої обов’язки через небезпеку. Дільниця знаходиться на лінії розмежування. 

За її словами, наразі неможливо перенести дільницю для голосування в інше місце. "Вона в іншому місці відкритися не може. Ми зробимо все для того, щоб вона відкрилась у тому місці, де вона є. Ми знаходимось в постійному контакті з главою Донецької ВЦА. Ми вирішемо цю проблемо, щоб люди змогли проголосувати", - додала голова ЦВК.

За її словами, у списках виборців дільниці перебуває лише 192 виборці. 31 березня на цій дільниці проголосували лише четверо виборців. 

За даними поліції, на дільниці зареєстровано 680 виборців. 

11:53 

Зеленський засвітив свій бюлетень з хрестиком навпроти свого прізвища. Це порушення закону. Фото - ТСН. 

Нагадаємо, що під час першого туру таємницю голосування порушив нардеп Ігор Мосійчук. На нього тоді склали протокол про адміністративне порушення. 

 

11:40 

На виборчій дільниці помер чоловік. Про це повідомляє пресс-служба Нацполіції. 

Нещастя трапилося близько 10 години. У райцентрі Козова на виборчій дільниці, яка розташована у приміщенні школи мистецтв, раптово помер 75-річний місцевий житель.

Чоловік встиг отримати бюлетень та проголосувати. Коли він вийшов з кабінки, йому стало погано. До приїзду швидкої домедичну допомогу пенсіонеру надавав працівник поліції, який ніс службу на дільниці. Реанімацію проводили медики, проте повернути до життя чоловіка не вдалося.

11:37 

Порошенко ще не голосував. Він на службі, святкує вербну неділю 

 

11:35 

На дільницю, де голосував Зеленський, пришла представниця Femen з оголеними грудьми та криками "Хватит насиловать Украину". 

Фото - РБК 

 

11:30 

На сайті ЦВК почали публікувати дані щодо явки на 11:00. 

Поки що відомо, що на 34 округах зі 199 проголосували 14,11% виборців. 

11:18 

Відкрився штаб Зеленського. Цього разу тут не так весело - караоке немає, турнір з тенісу більше не планують. Журналістів пригощають тістечками, а членів команди - шампанським. Для штабістів відгородили для цього спеціальну зону, куди не пускають представників ЗМІ. 

Фото - TheБабель

 

11:15 

І ще трохи фото черг у Варшаві. Люди стоять понад годину, щоб проголосувати 

 

11:11

Олег Винник проголосував у Берліні 

 

11:07

Сергій Притула та колектив шоу "Вар'яти" проголосували в Закарпатській області 

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Вар'яти вже проголосували! А ви??!!

Допис, поширений Сергій Притула (@siriy_ua)

 

11:03 

У Запорізькій області виборець вийшов з кабінки для голосування без бюлетеня. Про це повідомляє "Опора". 

Це відбуло у с.Воскресенка у Пологівського району Запорізької області. Спостерігач Опори помітив, що отримавши бюлетень виборець зайшов до кабінки для голосування, але вийшов з неї без нього. На запитання, де знаходиться бюлетень, виборець пояснив, що залишив його у кабінці. За його словами, документ впав за тумбу.

Спостерігач звернувся до голови дільничної виборчої комісії із проханням покликати представника поліція для фіксації можливих ознак порушення. Члени ДВК ухилилися від цієї пропозиції, допомогли виборцю знайти бюлетень. Після чого він вкинув її до скриньки для голосування.

 

11:01

А ось так голосують у Берліні 

 

10:56

Комітет Виборців України повідомляє, що на дільницях вкрай мала кількість спостерігачів. Принаймні, у порівнянні із першим туром виборів Президента України, що відбувся 31 березня.

Зокрема, така ситуація має місце в Миколаївській, Черкаській, Луганській, Житомирській, Запорізькій, Вінницькій, Закарпатській, Херсонській, Хмельницькій, Сумській областях. Так, за даними спостерігачів КВУ у м. Миколаєві на половині дільниць спостерігачів немає взагалі. У Запоріжжі представники КВУ не помітили жодного іншого спостерігача на восьми дільницях. На низці ДВК у Черкасах немає жодних спостерігачів. В інших випадках на дільницях, як правило, присутні лише 1-2 спостерігачі.

При цьому офіційна кількість зареєстрованих спостерігачів є значною. Так, від громадських організацій зареєстровано 83 230 спостерігачів, від кандидатів на пост Президента – 6 236. Однак на дільницях працює реально значно менше осіб.

10:37 

А ось такі черги у Варшаві. Фото посольства України в Польщі. За лінком - трохи більше. 

 

 

 

10:09 

Уляна Супрун вже проголосувала 

 

10:07 

20 кримінальних справ, відкритих під час першого туру виборів, передали до суду. Всього в провадженні слідчих 144 справи. Оголошено 29 підозр. Про це під час брифінгу розповів голова Нацполіції Сергій Князєв.


Також у першому турі склали 820 адміністративних протоколів. 567 з них дійшли до суду. Вже є 245 рішень суду, по 144 справам накладено штрафи.

10:03 

Карта заяв про порушення в день голосування. Станом на 9:00. Поки все проходить спокійно. 

 

9:51 

Заступник міністра МВС Сергій Яровий на брифінгу в прес-центрі повідомив, що 133 тисячі правоохоронців залучені для забезпечення безпеки. З них 72 тисячі поліцейських та 7,5 нацгвардійців.

"Вся авіація приведена в готовність для переміщення особового складу, якщо ситуація буде ускладнюватись", - сказав він. 


Глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що досі не відкритою залишається одна дільниця - на лінії розмежування, населений пункт Лебединське Волноваського району. За словами Князєва, поліція з'ясує, хто в цьому винен, та можливо, оголосить підозри.

 

9:46 

Нагадаємо, що, як і у першому турі, попередні результати екзит-полу станом на 18:00 будуть оголошені о 20:00, ще через кілька годин оголосять остаточні результати екзит-полу. Екзит-пол проводять фонд "Демократичні ініціативи", КМІС та Центр Разумкова. 

Виборчі дільниці працюватимуть з 8 ранку до 20:00 вечора. 

9:28 

"Опора" фіксує нові дрібні порушення. На Львівщині виборцю ледь не видали бюлетень без паспорта. А на Дніпропетровщині (в Нікополі) чоловік повідомив про мінування дільниці. На виході з кабінки для таємного голосування нетверезий чоловік демонстративно кинув на підлогу рюкзак та заявив, що там бомба. Як виявилось, це він так пожартував. 

 

9:18 

У Празі ще до відкриття виборчої дільниці сформувалась велика черга з бажаючих проголосувати 

8:57 

На трьох виборчих дільницях Хмельниччини не вистачає скриньок для голосування. Про це повідомляє Опора. Виборці голосуватимуть з однією виборчою скринькою.

Як пояснили члени дільничної виборчої комісії у Виноградівці, другу скриньку не поставили, оскільки не мали чим її опломбувати. В с. Зубарі Ізяславського р-ну комісія не хотіла викладати другу скиньку, оскільки в них мало виборців. На вимогу спостерігача скриньку встановили. 

8:00 

Перша виборча дільниця почала роботу - вона знаходиться в Австралії і відкрилась ще в суботу, 20 квітня, о 23 годині за Київським часом. Дільниця має номер #900001 і розташована вона у посольстві України в Австралії. Про це посольство повідомило на своїй сторінці в Фейсбук. 


На 15:40 за австралійським часом (8:40 за Київським) тут вже проголосували 86 виборців. Усього зареєстровано 1744 виборця.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.04.2019, 22:53
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus