Комітет з питань соціальної політики має винести на обговорення до Верховної Ради можливість подолання вето президента на законопроєкт №1086. Таке рішення ухвалила робоча група комітету на засіданні 25 листопада.
Про що цей законопроєкт
Згідно з документом жінки мають знову отримати право виходити на пенсію в 55 років.
Ця норма припинила дію 1 січня 2015 року.
Законопроєкт 1086 продовжує її до 2022 року.
При цьому жінки, які скористаються цим правом, не можуть продовжувати працювати. Також обов’язковим є трудовий стаж не менше 30 років.
У законопроєкті також зазначена умова: якщо жінка вийде на пенсію в 55 років, то до 60 років вона отримуватиме не повну пенсію, а з вирахуванням з неї 0,5%.
Чому заветували
У 2015 році Верховна Рада прийняла рішення продовжити дію закону до 2022 року. Аргументували це необхідністю уникнути несправедливості і колізій.
У пояснювальній записці до законопроєкту, який готували ще до завершення дії закону, наводили приклад:
"Виникне парадоксальна ситуація, коли в двох жінок, які народилися в один день і мають понад 30 років страхового стажу, право виходу на пенсію у віці 55 років зможе реалізувати тільки та жінка, котра звільнилася з роботи до 31 грудня 2014 року. Якщо ж одна з цих жінок звільниться після цієї дати, то вона втрачає право на дострокову пенсію", - йшлося у документі.
Зрештою, так і сталося, адже президент Петро Порошенко тоді ветував законопроєкт. Аргументував він своє рішення відсутністю достатнього фінансування у бюджеті Пенсійного фонду.
Що планується зараз
Депутати в робочій групі прийняли рішення винести на обговорення можливість подолати вето президента Порошенка.
Як зазначив керівник робочої групи Михайло Цимбалюк, після цього депутати зможуть внести правки до законопроєкту і прийняти його.
"Я думаю, що робоча група може рекомендувати комітету ухвалити рішення клопотати перед Верховною Радою щодо подолання вето президента на законопроект №1086. Після того ми можемо відразу готувати зміни до цього закону для того, щоб він урегулював ухвалені протягом 2016 року рішення та відповідав сучасним нормам", - наводить слова Цимбалюка "Інтерфакс-Україна".
Тепер рішення прийматимуть безпосередньо на засіданні комітету.
Якщо ж законопроєкт потрапить до Ради, то парламентарям потрібно буде зібрати мінімум 338 голосів, аби подолати вето.
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua