Депутати ініціюють закон про поліграф. Які права матимуть люди, що захочуть його пройти

26 лютого 202016:54

Законопроєкт про захист прав осіб, які проходять дослідження на поліграфі, був ініційований ще у 2016 році. Нинішнє скликання ВР готується допрацювати цей законопроєкт та прийняти його. Зокрема, ініціаторами є депутати "Слуги народу".

Як йдеться у пояснювальній записці, є низка чинників, які заважають ефективно використовувати поліграф у правовій практиці зараз. Зокрема, немає достатньої нормативної бази та не достатньо прописано права людей під час проходження поліграфу. Це, каже професор Олександр Мотлях, намагаються виправити у законопроєкті.

Які права прописали

Проходження поліграфу як і раніше залишатиметься добровільним рішенням того, хто його проходить. Це може бути письмова згода чи усна заява.

Перед дослідженням людина матиме право ознайомитися з конкретними запитаннями тесту. Також опитувана особа може брати участь у редагуванні питань до повного узгодження з поліграфологом.

Під час самої процедури обов’язково має відбуватися аудіо- чи відео-фіксація. Людина матиме право не відповідати на поставлене поліграфологом питання або відмовитися від подальшого проходження дослідження в будь-який момент.

Які обов’язки поліграфолога

Поліграфолог не матиме права розголошувати отриману інформацію будь-кому, крім правоохоронних чи судових органів за окремою процедурою.

Вилучити матеріали у поліграфолога правоохоронні органи мать право тільки на підставі процесуальних рішень. Поліграфолога можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо він порушить процедуру.

Хто не зможе проходити поліграф

Проходити дослідження на поліграфі не зможуть люди, які мають проблеми зі здоров’ям і мають відповідну довідку лікарів. Також обмеження мають неповнолітні та люди, старші за 70 років.

Без перекладача не можна проводити дослідження з іноземцем, що не володіє державною мовою.

Працівники спеціальних служб зможуть пройти поліграф лише з дозволу свого керівництва.

Також у цій процедурі діятиме правило конфлікту інтересів. Якщо поліграфолог та людина, яка проходить дослідження мають тісні стосунки, конфлікт або є родичаами, процедура не вважатиметься легітимною.

Наразі депутати доопрацьовують законопроєкт та намагатимуться досягти його винесення в залу парламенту.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

26.02.2020, 17:20
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 30 березня 2020

  Рада звільнила міністра фінансів та очільника МОЗ

   
  • 27 березня 2020

  Суд у справі Єфремова надав його адвокатам доступ до інформації про потерпілих

   
  • 27 березня 2020

  Венедиктова усунула Трепака від справ Майдану, Гандзюк та Стерненка

   
  • 25 березня 2020

  Новий летальний випадок в Україні від коронавірусу. Які заходи вживає влада (Оновлюється)

  Поліція блокувала 6 населених пунктів на Тернопільщині

   
Система Orphus