ДАЇшники, що зупиняли «автомайданівців», спростовують юридичну сили своїх рапортів

25 лютого 202017:05

19 колишніх працівників Державної автомобільної інспекції, серед яких два керівника, визнали, що рапорти, які вони складали відносно активістів "Автомайдану" у 2013 році, були оформлені з порушеннями.

На засіданні 25 лютого у суді досліджували рапорти ДАЇшників відносно активістів, та рішення судів, які позбавляли права на керування транспортом учасників акцій протесту.

Захисники екс-міліціонерів наголошували, що рішення про позбавлення прав приймали саме судді, а їх підзахисні лише повідомляли про події під час масових акцій.

Натомість представник потерпілих Роман Маселко заявив, що саме на підставі рапортів інспекторів ДАЇ суди виносили такі ухвали.

Один із обвинувачених Віктор Тищенко зазначив, що рапорти не можна вважати такими документами, на основі яких можна виносити будь-які рішення.

"Прокуратурою не з’ясовано, чому зазначені матеріали (рапорти, - ред.) не повернули відправнику, адже вони були оформлені з порушенням. На рапортах немає реєстраційного номеру інспектора… На жодному рапорті немає резолюцій, у яких повинно було пояснюватися, яка саме подія відбулася", - сказав Тищенко.

За його словами, рапортах нібито немає звернення та прохання притягнути до відповідальності осіб, які брали участь в акціях протесту.

Маселко наголосив, що обвинувачений сам визнав фальсифікацію рапортів, у чому й обвинувачують екс-міліціонерів. А за словами прокурорки Тетяни Сергеєвої, це свідчить саме про отримання відповідної вказівки інспекторами.

Загалом на засіданні дослідили матеріали відносно чотирьох потерпілих. Відносно одного з них ДАЇшники склали 3 рапорти.

Нагадаємо, у справі 19 працівників колишньої Київської ДАІ. Втім, лише двоє - Тищенко та Опанасенко - були керівниками, всі інші - підлеглими та виконавцями.

Внаслідок складання ними протоколів на активістів "Автомайдану", деяких з активістів було позбавлено водійських прав за рішеннями суду.

Усі 19 осіб обвинувачуються у наданні вказівок та їх виконанні про переслідування учасників "Автомайдану" шляхом незаконного складання протоколів про адмінпорушення. У разі ухвалення обвинувального вироку їм загрожує до 5 років покарання.

Усі обвинувачені перебувають нині без запобіжного заходу.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

25.02.2020, 17:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 27 березня 2020

  Суд у справі Єфремова надав його адвокатам доступ до інформації про потерпілих

   
  • 27 березня 2020

  Венедиктова усунула Трепака від справ Майдану, Гандзюк та Стерненка

   
  • 25 березня 2020

  Новий летальний випадок в Україні від коронавірусу. Які заходи вживає влада (Оновлюється)

  Поліція блокувала 6 населених пунктів на Тернопільщині

   
  • 23 березня 2020

  Офіційні дані про коронавірус: як поширюється і які заходи вводять (Оновлюється)

  Міністр охорони здоров'я виступає за впровадження надзвичайного стану в Україні

   
Система Orphus