6 листопада Богунський районний суд Житомира частково пристав на вимоги колишнього працівника ДАІ, який під час Революції Гідності брав участь у масовому складанні протоколів на автомайданівців після їх поїздки у Межигір’я.
Працівник автоінспекції склав протокол на активіста за нібито незупинку водія на вимогу міліціонера. За цими і сотнями інших подібних протоколів у автомайданівців через суд вилучали водійські права. Водій та свідки стверджували, що насправді водій під час “незупинки на вимогу міліціонера” взагалі був у іншому місці, тобто що протокол - фейковий, і склали його в числі сотень інших по “разнарядці” згори.
Дії екс-міліціонера розслідували, але, попри численні спроби, винести вирок не вдалось. Тож, колишній працівник ДАІ через суд вимагав компенсації у мільйон гривень від Державної казначейської служби України, прокуратури Житомирської області у якості відшкодування моральної шкоди, нібито заподіяної йому в ході досудового розслідування.
Зрештою, суддя Ігор Перекупка пристав на це, зменшивши однак суму компенсації. З держбюджету він присудив виплатити колишньому даішнику 300 000 гривень. Проте рішення ще може бути оскаржене.
Розслідування щодо міліціонера
27 травня 2015 року екс-даішнику висунули обвинувачення за статтею 366 ч.1 Кримінального кодексу (службове підроблення).
13 липня 2016 року вироком Житомирського районного суду його виправдали, нібито через відсутність в його діях складу злочину. Але Апеляційний суд скасував виправдовувальний вирок і призначив новий розгляд.
6 червня 2017 року після нового розгляду у суді першої інстанції даішника виправдали вдруге. Однак Апеляційний суд знову скасував це рішення і відправив справу на новий розгляд.
30 березня 2018 року вироком Житомирського суду (знов новий розгляд у першій інстанції) даішника виправдали втретє. На цей раз Апеляційний суд залишив вирок без змін. Прокуратура звернулась у цій справі до Верховного суду - третьої і останньої інстанції - але її скаргу залишили без задоволення.
Виправдальний вирок
У вироку Верховного суду суду від 30 березня 2018 року зазначено, що до резиденції тодішнього президента Януковича 29 грудня 2013 року їхали автоколони активістів.Працівник ДПС о 12:30 склав рапорт про нібито порушення (незупинку на вимогу, сигнал про яку він надавав свистком та жезлом). “При цьому зазначений автомобіль не був зупинений, а особа, яка ним керувала не встановлена.”, - йдеться у вироку.
Згодом за цим рапортом працівника ДПС обвинувачений даівець і склав протокол на автомайданівця, який був переданий до суду.
В ході розгляду справи з'ясувалось, що власник автівки, на якого склали протокол, не перебував на той час у Києві, а був на роботі. Свою автівку він давав знайомим. Відтак, власника авто до відповідальності в часи Майдану не притягнули.
"Суд вважає, що рапорт інспектора […] та витяг з системи відеофіксації жодним чином не доводять винуватість у вчиненні ним службового підроблення, а навпаки? підтверджує доводи останнього про його впевненість у тому, що саме ОСОБА_3 (автомайданівець - Ред), керуючи названим автомобілем, вчинила правопорушення, передбачене ст. 122-2 КУпАП.", - вказав суддя Мокрецький у виправдовувальному вироку.
Позов про компенсацію
Даішник у позові і під час судових слухань стверджував, що йому була завдана моральна шкода, а саме в приниженні честі, гідності, репутації як працівника правоохоронного органу, втраті друзів, роботи, колишнього соціального статусу. Він просив у суду ухвалити рішення про компенсацію в мільйон гривень.
“Суд приймає доводи позивача, щодо наявності моральної шкоди”, - йдеться у рішенні Богунського районного суду, який розглядав позов даівця до держави.
Серед перерахованої судом шкоди, доводи щодо якої суддя Ігор Перекупка визнав були також “постійній сварки зі своїм оточенням, втрата друзів, відчуття повної несправедливості щодо незаконного переслідування, закритість характеру, відлюдкуватість, поганий сон, втрата апетиту і сенсу до свого життя”.
“Тому позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди є мотивованими, доведеними і такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства”, - зазначив суддя Перекупка у вироці і висловив переконання, що “сума в 300 000,00 грн. буде сприяти відновленню емоційного стану позивача”.
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua