Черняхівський з небуття. Хто озвучує меседжі Портнова на квазі-мітингах у Києві

Дивні акції, суголосні з заявами Портнова та Богдана, охороняють тітушки
20 серпня 201920:00

Впродовж останнього місяця в Києві кореспонденти Insider зафіксували щонайменше чотири малочисельні, але досить схожі за стилем політичні “мітинги”. Вочевидь, вони були організовані для “підсилення вулицею” політичних подій певного напрямку, проте викликали радше співчуття - як через свій якісний склад, так і через сумнівну щирість “відпрацювання повістки”. 

 

На цих акціях маніфестують одні й ті самі особистості. Серед них - відомий у вузьких колах Віталій Черняхівський, який називає себе активістом. Його знають ще з часів екс-мера Києва Леоніда Черновецького - переважно через пікетування забудов, які припинялись зазвичай так само раптово, як і починались. Містоохоронні активісти кажуть, що така специфіка активності могла бути ознакою успішного тиску на забудовників з метою вимагання грошей - незалежно від законності кожного з об’єктів.

 

Ми вирішили простежити за раптовою активізацією пана Черняхівського та його друзів і відслідкувати, чи збігається повістка його акцій з повісткою якоїсь зі сторін політичного процесу. 

Спостереження перше: теми акцій

Допит Порошенка у ДБР

 

25 липня у ДБР допитали Петра Порошенка. Під цю подію також була заявлена акція "Мародерів за грати", організатором якої виявився Віталій Черняхівський. На цю акцію прийшли четверо осіб. Тоді  у коментарі Insider Віталій Черняхівський, який назвався організатором акції, повідомив, що вимагає арешту Порошенка у зв'язку із його нібито причетністю до бази відпочинку Українського товариства сліпих "Івушка".

Інші двоє учасників - літні чоловіки. Один з них спочатку говорив, що виступає проти Віталія Кличка. Назву акції, на яку прийшов, він згадати не зміг. (лінк на новину нашу про це).  

Щодо допиту Порошенка, з приводу якого й акціонував Черняхівський, колишній радник екс-президента Віктора Януковича Андрій Портнов  написав у своєму телеграм-каналі, що знає про його зміст. Джерел своїх даних Портнов, зрозуміло, не розкрив - адже дані допиту є таємницею слідства.

"Шановні друзі, ходять чутки, що вчора на допиті у справі про відмивання злочинних доходів Порошенко оперував усього двома категоріями відповідей.

На більшість запитань слідчого фігурант відповів "не пам'ятаю", а там, де пам'ятав - скористався правом ст.  63 Конституції не давати свідчення.

Відмінна тактика захисту. Ми допоможемо згадати", - написав він.

Надалі Портнов написав таке:

"Друзі, всі хто хоче особисто обмінятися тезами, потягати за піджак або помацати живого державного злочинця, можуть зробити це біля входу в Державне бюро розслідувань 12 серпня 2019 року в 9-30 ранку.  У цей час, за моїми прогнозами, планується наступний допит Порошенка у справі про відмивання злочинних доходів".

Нагадаємо, що 25 липня після допиту на автівку Порошенко накинувся невідомий. 

 

Тоді ж троє осіб спортивної зовнішності “зустрічали” Порошенка вигукам “Ганьба” перед входом до будівлі ДБР, коли він йшов на допит. Ці троє спершу “затесались” до журналістів, які знаходились ближче до входу.

Журналістка Insider намагалась розпитувати їх про те, з якої вони організації та чого вимагають, зробила їх фото. У відповідь невідомі поводились досить агресивно, вимагали видалити фото з собою, один з них навіть наблизився, демонструючи намір вихопити телефон - у цей момент втрутилася поліція комунікації.

Акція під ОП проти Кличка

Портнов, як випливає із публікацій, впевнений, що Віталій Кличко буде звільнений і є прихильником такого розвитку подій.

"Прослухав брифінг Голови Офісу Президента Андрія Богдана.  Розшифрував два ключових сигнали. Перший - Кличко буде звільнений, другий - буде підданий справедливому кримінальному переслідуванню.  А ви говорили, Офіс Президента вам не подобається. Прекрасний Офіс", - писав він в телеграмі.

І уже 29 липня Черняхівський і компанія прийшли пікетувати Офіс президента щодо мера Києва. Учасники акції стояли з плакатами: "Хижацького забудовника Кличка - Геть", "Захистимо курорт Пуща-Водиця" і переважно мовчали. Віталій Черняхівський скандував: "Геть Кличка".

 

Акція під ДБР проти Віталія Кличка

26 липня Портнов писав у себе на каналі про те, що Кличко не приходить на допити в ДБР. Його публікації про Кличка носять здебільшого глузливий характер з елементами психологічного тиску. 27 липня Портнов написав, що Кличко подав до суду на Олександра Дубинського (чиї матеріали часто репостить сам Портнов). 

30 липня Андрій Богдан заявив, що Голова КМДА повинен скласти свої повноваження перед новообраним Президентом.

І вже 5 серпня Черняхівський з пенсіонерами мітингували проти Віталія Кличка. У приміщення Державного Бюро розслідувань близько 10 активістів прийшли виступити проти незаконних забудов у Києві.

 

Тоді ж Віталій Черняхівський висловлював заклик позбавити Кличка повноважень голови КМДА. 

Другий допит Порошенка в ДБР

Незадовго до другого допиту у телеграмі Портнова з’явився пост з підбурюванням охочих “потягати за піджак злочинця”, запросивши їх під ДБР у день допиту Порошенка. 

Мітингувальники у цей день були під ДБР зрання. Цього разу було дві групи активістів: одні на чолі з одіозним Віталієм Черняхівським, а другі - за участі дітей Порошенка. Одразу після допиту Порошенка і справді намагались закидати яйцями.

Акція під Кабміном

14 серпня на своєму засіданні Уряд мав розглянути звільнення голови КМДА. Втім, в той же день чинний склад уряду відмовився розглядати звільнення Віталія Кличка. 

Проте мітингувальники Черняхівського під будівлею Уряду маніфестували. Основна їх вимога - відставка Кличка через "тотальну незаконну забудову міста".

Учасники акції тримали в руках плакати з написами: "Ні - тотальній забудові Києва", "Звільни Київ від Кличка", "Зупинимо злобудовний терор", "хижацького злобудовника Кличка - геть".

Спостереження друге: специфіка акцій

"Мітингувальників" як правило на акціях зовсім мало, вони переважно старшого віку, а "качає" їх на акціях Черняхівський з Оксаною Костюкевич. Вона позиціонує себе у фейсбуці як зоозахисниця.

Загалом, на кожному з мітингів "активісти" не завжди можуть доступно пояснити  свої вимоги, їм нелегко даються назви основних державних органів. Наприклад, один із мітингувальників не зміг сказати, що таке Державне бюро розслідувань, а також - чому він під ним мітингує.

Insider був свідком кількох акцій Черняхівського за останній час і ми мали нагоду говорити з його "командою". 

Ми помітили, що, оскільки тематика акцій досить різноманітна, "активісти" не можуть вчасно перемикатися з однієї на іншу. Так, під ДБР, де вони виступали проти Порошенка, дідусь-активіст казав, що мітингує проти вирубки дерев.  Хоча така риторика підходить більше до акцій “проти забудов і Кличка”, які також проводила ця група.

Спостереження третє: під охороною тітушок

Дивні мітингувальники і сам Черняхівський на своїх акціях спокійні, і, схоже, відчувають себе впевнено і у безпеці.

У той же час журналісти неодноразово на їх мітингах помічали хлопців спортивної зовнішності, які мали претензії до журналістів, вимагали ставити менше питань “групі Черняхівського” і видалити кадри, на які потрапляли самі “спортсмени”.

Під час конфлікту з журналісткою Insider під час допиту Порошенка у ДБР, який ми описували вище, один з них представився членом організації "Кожен спроможен". Сказав, що його звати Руслан Євстафьєв. Втім, на сайті організації такої особи немає.

 

Схожий інцидент стався 2 серпня. Тоді під ГПУ проти Горбатюка і Управління спецрозслідувань мітингували неповнолітні, які не могли пояснити, за що вони виступають.

На цей раз Черняхівського не було, але акція була вже звично малочисельна, а активність учасників - впізнавано кволою. Мітинг відбувався під час призначених у справі ОАСК допитів голови суду Вовка та інших. Після того, як журналісти спробували взяти коментарі в неповнолітніх, до них підійшли двоє “спортсменів”, які висловлювали незадоволення кількістю питань та досить агресивно поводились. 

Один із молодиків, який мав претензії щодо питань журналістів мітингувальникам

Спостереження четверте: інша ліга

Вже довгий час про Віталія Черняхівського нічого не було чутно. Можливо десь і відбувались нечисленні пікети за його участі, втім проти політиків він виступати не брався.

Хто такий Черняхівський? 

Черняховський Віталій Петрович, 20 січня 1966 року народження, називає себе “активістом”. Є одним з координаторів громадської організації “Форум порятунку Києва”. На сайті організації йдеться про екологію, порятунок тварин і  природу.

Зазначимо, Черняхівський особисто брав участь у різних акціях, під час яких ламали огородження на будівельних майданчиках, вступав у фізичне протистояння з їх охороною, розганяв стихійні ринки біля станції метро "Печерська", вимагав повернення грошей ошуканим вкладникам "Експобанку", виступав проти виставки хутряних виробів в Палаці спорту.

Віталій Черняхівський відзначився бійкою ще в 2015 році.

Тоді Черняхівський пікетував Академію наук через начебто вирубку дерев у національному Дендрологічному парку "Олександрія". В ході сутички один з науковців заявив, що активіст Віталій Черняхівський вдарив його в обличчя та показав розбиту губу. На вимогу поліцейських пройти з ними, Черняхівський сів на асфальт, тож їм довелося його нести

До недавнього часу Черняхівський знаходився в розшуку МВС.

А після бійки на мітингу під Академією наук його підозрюють у нанесенні тілесних ушкоджень людині. Це він підтвердив у коментарі Insider. 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

20.08.2019, 18:01
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus