Активісти у декількох містах України нагадали про анексію Криму Росією

16 березня 202018:23

У річницю опору кримській окупації люди у багатьох українських містах провели акцію “Крим - це Україна”, що засуджує анексію півострова Росією. Як пройшов цей день та якими заявами відзначився – підсумував Insider.

У понеділок, 16 березня, у Києві активісти прийшли до дипломатичних установ Росії, аби нагадати, що півострів України окупований агресором. Акції одночасно провели у Києві, Львові та Харкові.

“Ми приходимо до дипломатичних установ Кремля уже четвертий рік поспіль і нагадуємо їхнім працівникам, що ми не забуваємо про Крим і рано чи пізно повернемо його до складу України. Не лише ми, але й цілий світ пам’ятає, як проходила окупація півострову, як під дулами автоматів загарбники проводили там свій “референдум”, яка доля чекала на усіх незгідних з політикою Російської Федерації”, - зазначила керівник “Об’єднання добровольців” Олена Живко.



П’ятий президент України Петро Порошенко написав у своєму Twitter, що цивілізований світ не визнав і не визнає результати голосування на незаконному російському "референдумі". Як і не визнає незаконної анексії Росією українського півострова.

“Шість років тому російський агресор влаштував на нашій кримській землі свій незаконний “референдум”. Під дулами російських автоматів відбулося показове знущання над українським суверенітетом і територіальною цілісністю”, - зазначив він.

Мінстерство закордонних справ України також поширило заяву у Twitter, в якій йдеться, що “Крим є і буде суверенною територією України”.

“Активна мілітаризація перетворює півострів у потужну військову базу, що загрожує безпеці України, Східної Європи та Чорноморському регіону. У ці сумні роковини висловлюємо підтримку усім, хто страждає від авторитарного режиму та окупації”, - сказано у тексті документу.

Представництво Європейського Союзу в Україні у своєму Twitter наголосило, що політика невизнання та санкції стосовно Росії продовжуватимуться.

“Шість років з часу незаконної анексії Криму Росією. Відповідь ЄС? Політика невизнання та санкції”, -йдеться у повідомленні.

Окрім того, у своїй заяві високий представник ЄС Жозеп Боррель щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополя підтвердив, що Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

“Євросоюз вкотре закликає до негайного звільнення Еміра-Усеїна Куку та його п’яти співобвинувачених, Олега Приходька та усіх, кого було затримано на Кримському півострові та засуджено із порушенням міжнародного права. ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини на півострові. Журналісти, правозахисники та адвокати захисту повинні мати змогу працювати незалежно, без жодних втручань та залякувань”, - зазначено в заяві.

Нагадаємо, анексія Криму Росією була проголошена Москвою 18 березня 2014 року (нібито внаслідок “референдуму” у Криму 16 березня 2014).

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.03.2020, 17:58
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus