Активістів "Хто замовив Катю Гандзюк" блокували на форумі Порошенка і затримали на акції Тимошенко (ОНОВЛЕНО о 23:30)

Після затримання активістів відпустили, а потім затримали повторно
9 лютого 201916:51

Акції активістів ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" на політичних заходах кандидатів у президенти Юлії Тимошенко та Петра Порошенка завершились блокуванням охороною, побиттям та затриманнями.

Зокрема на форумі, де 9 лютого, у суботу, виступав Петро Порошенко, активіст Микола Виговський намагався підняти плакат з прізвищем посадовця з БПП, якого активісти вважають причетним до замовлення злочину. Проте його заблокували.

 Фото надане Миколою Виговським

"Прийшов у футболці "Хто замовив Катю Гандзюк?", але вона була під одягом. Вже через три хвилини обабіч мене всілось двоє охоронців з навушниками. Не давали під час виступу Порошенка ані встати, ані підняти плакат - блокували, тримали за руки, хапали за плечі. Я намагався їх сфотографувати на телефон, у мене його відібрали. Пізніше обступили, не давали пересуватись вільно", - розповів виданню Микола Виговський.

 Фото надане Миколою Виговським

На Контрактовій площі перед мітингои Юлії Тимошенко, який мав розпочатись о 14:00 затримали активістів з плакатами кампанії "Хто замовив Катю Гандзюк?". Затриманим, пише активіст Сергій Мазур, пояснили, що вони підходять під орієнтування щодо розшукуваних осіб. Проте саме орієнтування, зазначає журналіст Стас Козлюк, не показали.

Козлюку на місці свої дії поліцейські пояснили зовсім по іншому. Вони повідомили, що затримують активістів, бо "подзвонили люди і повідомили про підозрілих осіб, ми їх затримуємо, щоб не було провокацій".

Поліція Києва в публікації на своїй сторінці пояснила, що затримали групу осіб, бо виявили у них "зеленку, газові балончики та ножі". Окрім того, у них були закриті обличчя. Тому їх доправили у відділок для "встановлення анкетних даних та надання пояснень".

Журналіст Інсайдер з місця подій пізніше повідомив, що затриманих на Контрактовій площі активістів почали відпускати. Проте вони заявили, що їх рюкзаки та інші особисті речі поліцейські їм не віддають. Звільнені активісти та їх група підтримки почали вимагати повернути речі, проте поліцейські їх почали силою витискати з приміщення відділку, застосовуючи газ, чому присутні намагались протистояти.

Невдовзі у приміщення увірвались поліцейські з полку особливого призначення у амуніції. Застосувавши кийки та силу, поліцейські виштовхали присутніх назовні, та поклали на асфальт. Затримано було кількадесят людей.

Поліція Києва пізніше уточнила, що затриманих - близько 40 осіб, що відкрито три кримінальних провадження, та що у затриманих був "наган".

"Наган - легальний, це стартовий револьвер, це не бойова зброя", - запевнили Інсайдер активісти.

Поліцейські називають дії активістів "штурмом відділку".

"Слідчі розпочали три кримінальні провадження за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 341 (Захоплення державних будівель) та ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні поліції.

У той же час самі активісти та адвокати скептично відносяться до числа в 40 затриманих і називають меншу цифру - до 20 осіб.

Адвокат Віталій Коломієць повідомив Інсайдеру, що станом на 18 годину у відділку ще залишаються затримані, проте декого вже відпустили.

"Адвокатів одразу не допустили, мурижили майже годину. Повідомляли різні підстави затримання - спочатку, що затримали через "дрібне хуліганство", потім - що затримали в порядку 208 статті (на місці скоєння кримінального злочину), потім казали, що просто перевірять по базі і відпустять. Поліцейські з управління виглядали розгубленими і при відборі пояснень постійно уточнювали у активістів, аби вони не забули вказати у свідченнях, що затримання проводили не поліцейські подільського відділку, а ті, хто прибув на підсилення".

На уточнююче питання про те, хто прибув на підсилення, Коломієць відповів "Беркут". Він також сказав, що у відділку зараз знаходяться народні депутати Оксана Корчинська та Ігор Луценко, працюють адвокати затриманих.

Коломієць також розповів, що принаймні частина затриманих не була у відділку в момент протистояння через особисті речі, а підійшла під вхід в розпал затримання, були затримані з застосуванням сили фактично безпідставно, "попавшись під гарячу руку".

На відео, яке опублікував користувач Facebook Tim Zlatkin видно, як людей, що виходять з дверей відділку, починають бити і затримувати спецпризначенці, вигукуючи одне одному "убий їх ***" (російською мовою).

 

Активісти, які вдень лишились незатриманими на Контрактовій площі, розгорнули під час мітингу Юлії Тимошенко банер "Хто замовив Катю Гандзюк?". Банер одразу заступило більше десятка осіб  у накидках "Поліція діалогу".

 

Вони відмовлялись відійти та закривали собою банер під час виступу Юлії Тимошенко.

Оновлено 19:14. Адвокат Віталій Коломієць з подільського відділку поліції повідомляє, що там зараз продовжують знаходитись щонайменше 17 активістів. Мінімум чотирьох з них затримують по статті 208 КПК (затримання на місці кримінального правопорушення).

Окрім того, активісти повідомили Інсайдер, що щойно по приземленню в Борисполі був затриманий один з активістів кампанії Хто замовив Катю Гандзюк Назарій Кравченко. Його утримують без жодних пояснень.

Оновлено о 20:48. За повідомленнями джерел Інсайдеру, які знаходяться у відділку, щонайменше 4 осіб з числа затриманих було відправлено у лікарню під конвоєм. 

Прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що одним з Департаментів Генпрокуратури розпочато кримінальне провадження за наслідками дій поліцейських. "Внесено до ЄРДР відомості про скоєння працівниками правоохоронних органів кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень)", - написала вона. Також Сарган зазначила, що біля приміщення Подільського управління поліції ГУ Нацполіції в м. Києві працівники поліції, перевищуючи свої службові повноваження, спричинили тілесні ушкодження мітингувальникам.

Заступниця керівника Державного бюро розслідувань Ольга Варченко на своїй сторінці у Facebook підтвердила, що відомство "розпочало розслідування кримінального провадження за фактом неправомірних дій працівників поліції".

21-03. Один із затриманих - Ростислав Козик. Судячи з фото, він та інший затриманий, мають пошкодження на обличчі. Ростиславу Козику після затримання надавали першу допомогу лікарі "Швидкої.

Ростислав Козик

 

Один із затриманих

21-15. Активісти приїхали до міністра МВС Арсена Авакова.

 

 
 

21-30. Працівники ДБР будуть розслідувати законність дій поліцейських.

Оновлено о 23:17. Відділок покидають останні екс-затримані, адвокати та нардеп Оксана Корчинська. Про це з місця подій повідомив Інсайдер авдокат Масі Найем. Всі раніше затримані активісти - звільнені. Раніше поліція готувала до відправки в ізолятор у порядку статті 208 (затримання на місці кримінального злочину) 15 активістів, але пізінше винесла постанову про скасування цього затримання. Від оголошення підозр поліція поки що відмовилась, але поки відкрите кримінальне провадження, це може трапитись у будь-який момент.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

10.02.2019, 00:07
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus