"Розстріли на Інститутській": черговий “беркутівець” забув, чиї команди виконував

16 травня 201910:35

Святошинський районний суд 14 травня допитав чергового свідка у справі розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. Це був командир відділення автотранспортної роти київського полку "Беркуту" Віталій Деревлюк.

Свідка двічі допитували на досудовому слідстві і він дав досить багато свідчень. У суді ж на частину питань, він відповідав лише "не пам’ятаю".

Прокурор Яніс Сімонов наголосив, що на досудовому слідстві свідок підтверджував своє спілкування з командиром спецроти “Беркуту” Дмитром  Садовником. У суді ж лише після чисельних нагадувань прокурора і судді підтвердив, що спілкувався з “позивним 45”.

“На досудовому слідстві після перегляду відео свідок вказував, що бачив підрозділ спецроти “Беркут” і він спілкувався по рації із Садовником, отримував від нього команди. Також він повідомив, що отримував команди від Кусюка (колишній керівник київського полку "Беркуту" Сергій Кусюк, втік до РФ - ред.)”, - розповів прокурор.

При цьому у Деревлюка і Садовника були рівнозначні посади. За словами прокурора, на питання, хто їх координував і давав вказівку підкорятись Садовнику, свідок під час слідства вказував на команду командира полку Кусюка.

20 лютого Деревлюк керував БТРом і знаходився на вулиці Інститутській. Каже, що згідно зі своїм завданням, він мав допомагати іншому автотранспорту свого підрозділу - автомобілям і автобусам - у разі, якщо вони застрягнуть в снігу. У той же час, як видно на фото та відео, 20 лютого на Інститутській не було снігу взагалі, тим більше такого, в якому могла б застрягнути машина чи автобус.

Інститутська 20 лютого. Фото: Alan Turgutoglu

Під час допиту свідок сказав, що це були "звичайні масові заходи", і необхідність застосування зброї працівникам "Беркуту" від їх керівництва нібито не доводили.

Також Деревлюк зазначив, що під час протестів 20 лютого він перебував вгорі вулиці Інститутської біля повороту на вулицю Банкову. Знаходився у БТРі у напрямку до нижньої частини вулиці.

 

На питання представниці потерпілих Євгенії Закревської, свідок відповів, що бачив перед собою "КАМАЗи"[за даними слідства, з-за них вели вогонь силовики, - Ред], а от людей за ними не бачив.

"Може й були, не пам’ятаю", - додав свідок.

 

Також Деревлюк забув, хто йому наказував відвезти травмованого співробітника "Беркуту" до "швидкої". З’ясувати це намагалась Євгенія Закревська, однак свідок так і не зміг згадати:

- Хто наказав підвезти людину до “Швидкої”?

- Співробітник.

- Що за співробітник?

- Не знаю.

- В якій формі?

- В плямистій.

- Чому ви його послухались?

- Бо він дав команду.

- Хто він вам, щоб давати команди?

- Не знаю.

- Хто ваш командир?

- Кусюк.

- Яке відношення ця особа в плямистій формі мала до Кусюка?

- Не знаю.

Пізніше в суді з’ясували, що Деревлюк підвозив одного з обвинувачених у розстрілі – Сергія Тамтуру. Про це сказав сам Тамтура.

"А от те, що "співробітник в плямистій формі" - це заступник Кусюка Олег Янішевський (інший обвинувачений), ми так і не почули. Ну, буває. Будь-який співробітник може дати наказ водію беркутівського БТРа кудись вести невідомого чоловіка. Чому б ні", - написала у Facebook Закревська.

Керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк у коментарі Insider зазначив, що, на його думку, свідок у суді давав свідчення на користь обвинувачених, адже вони відрізняються від того, що Деревлюк говорив на досудовому слідстві.

За словами Горбатюка, документальних підтверджень того, що завданням Деревлюка було саме витягати техніку зі снігу, немає.

“Тут має бути сприяння МВС. Вони мали б відповісти, чи взагалі комусь ставились тоді такі завдання. Однак із МВС контакту немає”, - зазначив Горбатюк.

Нагадаємо, справа вбивства Небесної сотні 20 лютого 2014 року нині на етапі допиту свідків. Серед них – колишні працівники "Беркуту", а також учасники протестів.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.05.2019, 10:37
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus