У стрілецькому клубі та в активістів - обшуки. Через "перешкоджання діяльності ТОВ "ІБІС"

4 жовтня 201816:15

У четвер, 4 жовтня, проходять одночасні обшуки на п'яти адресах, пов'язаних зі стрілецькими ініціативами.

Про це INSIDER повідомив адвокат Віталій Коломієць.

Зокрема, силовики навідались до батьків голови Української асоціації власників зброї Георгія Учайкіна та на адреси стрілецького клубу "Сапсан".

"На "Сапсані" одразу зірвали і поспилювали замки з усього, відкривали сейфи. Якусь зброю наче зібрались вилучати", - повідомив Коломієць.

На своїй сторінці він опублікував ухвалу на обшук у батьків Георгія Учайкіна. Сам Учайкін станом на 16:00 щойно приземлився в Україні і сказав, що ситуацію коментуватиме пізніше.

В ухвалі, опублікованій Коломійцем, коротко називаються обставини, які розслідуються Управлінням особливо важливих справ ГСУ ГПУ:

 • протидія законній господарській діяльності ТОВ "Ібіс", вчинена організованою групою осіб, яка спричинила тяжкі наслідки;
 • розголошення суддею, прокурором або слідчим даних досудового розслідування кримінального провадження, які ганьблять працівників ТОВ "Ібіс", принижують їх честь та гідність;
 • незаконне зберігання автоматичної зброї, набоїв, їх відстріл та збут на території військового містечка, до чого причетний буцімто Георгій Учайкін. 

Коломієць повідомив, що провадження, за яким проходять обшуки, датоване листопадом 2017 року. "При цьому ні посилання на статті Кримінального кодексу, за якими проводиться слідство, ні обгрунтування в ухвалі не зазначено", - розповів він. При цьому станом на 17:13 4 жовтня нікому підозр не оголошено.

 

"В ухвалі - ні прізвищ, ні посад. Будь-кому провести обшук, забрати що завгодно. Лише адреса зазначена і слідчий", - зазначив Коломієць.

У свою чергу журналіст Володимир Сіляков, який у листопаді 2017 року опублікував матеріал про передачу представниками ТОВ "Ібіс" безоплатно до силових структур зброї, яка потім ставала "нагородним фондом", повідомив на своїй сторінці у Facebook, що обшуки проходять через документи, раніше опубліковані ним. Він також висловив припущення, що незабаром з обшуком прийдуть і до нього.

У своєму матеріалі у 2017 році Сіляков проводив паралель між безкоштовною передачею зброї від ТОВ "Ібіс" до МВС і лідерськими позиціями у держзакупівлях групи компаній, асоційованих з ТОВ "Ібіс".

Проте підприємство подало позов, і виграло суд першої інстанції.

"Нас забов'язали спростувати інформацію. Всього було чотири позовні вимоги. Наприклад, що не доведено зв'язок між безкоштовною передачею зброї до МВС і перемогами на тендерах. Також позиція "Ібіс" була така, що вони не знали, що передана до МВС зброя стане нагородною. З іншого боку, вони ж подавали довідки на сертифікацію зброї в НДЕКЦ, де зазначалось, що призначення зброї - нагородна. То як вони могли не знати?", - коментує Сіляков.

Сіляков та представники ЗМІ, визначені у позові відповідачами, подали апеляцію та досі чекають на її розгляд.

Журналіст пов'язує обшуки у "Сапсані" та у батьків Учайкіна зі своєю публікацією.

"В ухвалі щодо обшуків за цими адресами, яку опублікував Віталій Коломієць, є рядок про розголошення даних досудового розслідування. Очевидно, йдеться про документи, опубліковані в моєму матеріалі. Вони є частиною уже закритої, доречі, справи". Сіляков припустив, що обшуки можуть відбуватись і у нього вдома. "Я цього не знаю, цілком можуть проходити там обшуки, просто я не за адресою тією зараз", - сказав він. 

За даними Віталія Коломійця, одночасні обшуки у  справі проводять представники Головного слідчого управління Генпрокуратури, за підтримки силовиків з КОРДу та слідчих поліції. Він оцінив загальну кількість у більш ніж сотню осіб.

У свою чергу Микола Ореховський, присутній на обшуці у 85-річного батька Георгія Учайкіна повідомив, що ніякої автоматичної зброї та боєприпасів у нього не знайшли.

Ореховський повідомив, що пов'язує тиск із протистоянням між стрілецьким клубом "Сапсан" та клубом "Купол", який відкрився, за словами Ореховського, упритул до "Сапсану", отримавши у оренду територію за ціною, меншу за ринкову.

"ТОВ "Ібіс" регулярно публікує інформацію про свої заходи у "Куполі", надає там стрілецькі послуги. Раніше у нас була боротьба в господарських та адміністративних судах, тепер бачу, перейшли в кримінальну площину", - сказав Ореховський.

Він також зазначив, що деякий час назад до НАБУ адвокатським об'єднанням спільно з УАВЗ була подана заява про злочин щодо безкоштовного отримання Міністерством внутрішніх справ зброї від ТОВ "Ібіс".

У свою чергу Віталій Коломієць пов'язує обшуки з протидією активістам, які виступають за прийняття закону "Про цивільну зброю і боєприпаси". "Це поламає їм ринок", - повідомив Коломієць. 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 19:15
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus