Україна виграла апеляцію в Англії в суперечці з РФ щодо "боргу Януковича"

Фото: www.ukrinform.ua
14 вересня 201814:34

Апеляційний суд Англії 14 вересня оголосив рішення за апеляційною скаргою України на вердикт Високого суду Лондона у справі щодо боргу Києва перед Росією в розмірі 3 млрд доларів.

Про це сказано в повідомленні Міністерства фінансів, передають Українські Новини.

Рішення винесено на користь України.

У своєму одностайному рішенні всі три судді Апеляційного суду Англії погодилися з тим, що суддя в першій інстанції помилково відмовив Україні в судовому розгляді аргументів захисту щодо примусу; відмовив Україні в постійній зупинці провадження в разі, якщо англійський суд не може розглядати аргументи України щодо примусу.

Таким чином, Україна успішно оскаржила рішення, винесене Суддею Блером в порядку спрощеного провадження, і це рішення підлягає скасуванню.

Зазначається, що Росія надала всі аргументи для того, щоб уникнути відповідальності за свої дії.

Водночас Апеляційний суд одноголосно вирішив, що англійський суд повинен провести повний та відкритий судовий розгляд позиції України.

Україна заявляє, що нібито укладені угоди про "російські" облігації є нікчемними і не підлягають примусовому виконанню через погрози та акти політичної та військової агресії Росії проти України.

Україна вітає цей важливий результат, який є ще одним свідченням того, що позиція України на цій стадії процесу є сильною.

Раніше повідомлялося, що в разі, якщо Апеляційний суд погодиться з доводами адвокатів української сторони, Високому судові Лондона доведеться повернутися до розгляду цієї справи.

Тоді розгляд буде вестися вже не за прискореною процедурою, а в рамках класичного судочинства з урахуванням усіх політичних моментів справи.

Як повідомлялося, 22 січня Апеляційний суд Англії розпочав розгляд апеляції України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона зобов'язав Україну погасити єврооблігації перед Росією на 3 млрд доларів.

Суд зобов'язав Україну виплатити Росії номінальну вартість облігацій на суму 3 млрд доларів, придбаних у 2013 році за рахунок коштів Фонду національного добробуту Росії, суму нездійсненого купонного платежу в розмірі 75 млн доларів, а також штрафні відсотки, що нараховуються на ці суми.

У червні Україна оскаржила це рішення.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 09:52
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 19 листопада 2018

  Суд почне з допиту потерпілих у справі екс-беркутівця Лукаша

  Спочатку допитають потерпілих, потім – свідків, а після цього свідчитиме сам Лукаш.

   
  • 19 листопада 2018

  "П’ятачок смерті" на Інститутській підготували до слідчого експерименту

  На цьому місці загинули 8 учасників Революції Гідності, ще 8 отримали поранення

   
  • 18 листопада 2018

  Архівний інсайд: Як українських футболістів зловили на крадіжці джинсів у Німеччині

  Гравці юнацької збірної Радянської України з футболу у 1980 році намагалися поцупити з німецького універмагу куртки, джинси та вельветовий костюм

   
  • 18 листопада 2018

  Вбивство Веремія: суд долучив покази свідків, що впізнали нападників

  Наразі судові засідання у справі загибелі журналіста Веремія відбуваються щодо обвинуваченого в участі у нападі Павла Бялая, який за версією слідства був "правою рукою" Крисіна

   
Система Orphus