Міністерство закордонних справ вважає незаконним і вимагає скасувати рішення Верховного суду РФ, який залишив в силі вирок у 12 років в'язниці для українського журналіста Романа Сущенка.
Про це йдеться в заяві прес-служби МЗС.
"МЗС висловлює рішучий протест у зв'язку з рішенням Верховного суду Російської Федерації від 12 вересня залишити без змін вирок громадянину України, журналісту Роману Сущенку, яким він засуджений до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму за відверто сфальсифікованим звинуваченням в шпигунстві", - йдеться в заяві .
МЗС вважає, що коротка тривалість засідання Верховного суду і проведення слухання в закритому режимі без допуску українських та іноземних дипломатів і представників ЗМІ в черговий раз показали замовний характер фальсифікованої проти Сущенка справи, а також бажання російської сторони приховати від світової спільноти фактичну контрольованість Кремлем російської судової системи.
"Вимагаємо негайно скасувати незаконний вирок у справі журналіста Романа Сущенко та забезпечити його звільнення і повернення в Україну", - підкреслює МЗС.
Відомство закликає світову спільноту, міжнародні правозахисні інститути посилити політичний та економічний тиск на Росію з метою звільнення і повернення в Україну Сущенка та інших громадян України, які стали заручниками політики Кремля в умовах триваючої агресії проти України.
Як відомо, раніше Верховний суд РФ підтвердив вирок незаконно засудженому українському журналісту Роману Сущенку у вигляді 12 років позбавлення волі.
Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм