Росія готується розпочати блокаду Азовського моря - Турчинов

10 серпня 201811:18

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявляє, що Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби РНБО.

Зазначено, що 9 серпня Турчинов під час перебування в районі проведення операції Об'єднаних сил перевірив готовність до протидії російській агресії на півдні України, організацію берегової оборони та захисту узбережжя Азовського моря.

Він зазначив, що нарощування військової присутності РФ поєднується з грубим порушенням міжнародного морського права в Азовському морі і проявляється, зокрема, в незаконному будівництві Керченського мосту та зростанні кількості інцидентів із затриманням російськими військовими вітчизняних і іноземних судів.

"Ми бачимо спроби РФ фактично розпочати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України", - сказав він.

Турчинов зазначив, що в районі проведення ООС одним з найзагрозливіших напрямків залишається маріупольський, де не виключається проведення ворогом як сухопутних, так і морських десантних операцій уздовж Азовського узбережжя.

Під час наради з керівництвом Міністерства оборони, командуванням ООС, керівниками Державної прикордонної служби, Національної поліції і Національної гвардії Турчинов підняв питання посилення й організації берегової оборони та ефективної протидії сухопутним і морським провокаціям з боку РФ, зокрема, шляхом створення в Азовському морі корабельно- катерної групи Військово-морських сил.

На думку секретаря РНБО, для адекватної протидії російській експансії необхідно посилення військово-морської присутності України в Азовському регіоні шляхом перебазування частини корабельно-катерного складу ВМС, розгортання додаткових постів спостереження за береговою лінією і акваторією моря, а також груп швидкого реагування на російські провокації.

 Раніше колишній командувач Військово-морських сил Сергій Гайдук запропонував замінувати частину Азовського моря для запобігання нападу російських військ.

Державна прикордонна служба вважає цю ініціативу недоцільною.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 04:33
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 травня 2019

  Зеленський проти Ради: перший ляпас президенту

  Всенародною любов’ю не прикрити перші узурпаторські нотки

   
  • 22 травня 2019

  Перезахоронення радіоактивних відходів з Цибулевого у Чорнобилі: всі деталі

  НАТО реалізує проект із захоронення РАВ у Кіровоградської області

   
  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
Система Orphus