Найдовше повне місячне затемнення століття відбудеться 27 липня

Фото: www.radiosvoboda.org
25 липня 201810:14

У п’ятницю, 27 липня, відбудеться найдовше повне місячне затемнення цього століття. Протягом більш ніж 100 хвилин супутник нашої планети палатиме червоним кольором. В Україні можна буде спостерігати майже за всіма фазами цьогорічного затемнення, повідомляє "Радіо Свобода".

Затемнення триватиме годину і 43 хвилини. Місяць буде не просто повним, але також і "кривавим", через ефект від сонячного світла. Поруч також можна буде побачити Марс, який наблизиться до Землі.

За явищем можна буде спостерігати в Південній Америці, Європі, Африці, Азії та Австралії. А ось мешканцям Північної Америки, які минулого року могли "ексклюзивно" насолодитися сонячним затемненням, пощастило менше - вони зможуть побачити подію лише з екранів.

Повне місячне затемнення відбувається, коли весь Місяць потрапляє у тінь Землі. Сонячне світло досягає Місяця, але спочатку воно проходить через атмосферу Землі. Атмосфера ж фільтрує більшу частину цього світла, і тому місяць виглядає червоним. Оскільки Місяць - супутник Землі, час від часу він потрапляє в її тінь.

В Україні можна буде спостерігати майже за всіма фазами цьогорічного затемнення. Місяць почне поступово ховатися за тінню Землі вже о 20:14. Часткове затемнення почнеться в 21:24, а повне - о 22:30. Саме тоді супутник Землі стане червоним. Повністю весь процес закінчиться о 02:28.

Для того, щоб спостерігати за затемненням, не обов’язково мати додаткове обладнання. Якщо людина хоче спостерігати з іншого часового поясу - достатньо вписати своє місто на сайті timeanddate.com та отримати повну інформацію про час, траєкторію та інші деталі затемнення.

Втім астрономи очікують побачити в цей день дещо, на їхню думку, навіть більш важливе. Як пояснив завідувач Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Іван Крячко, 27 липня має також статися значно помітніша, на думку науковців, подія: це велике протистояння Марса - коли він наближається до Землі, і відстань між двома планетами досягає менш ніж 60 мільйонів кілометрів.

"Затемнення Місяця насправді є тлом для справжніх цінителів астрономічних явищ. Бо затемнення можна бачити щороку, а велике протистояння Марса відбувається з інтервалом 15-17 років. І востаннє це було у 2003 році", - пояснив експерт.

Тож побачити можна буде не лише "кривавий місяць", але також і Марс, який буде розташований трохи нижче. Щоправда, він буде на вигляд не більшим, ніж яскрава зоря, пояснив Крячко. Тому для того, щоб його краще роздивитися, необхідно "озброїтися" телескопом.

Наступні, щоправда, менш довші за тривалістю місячні затемнення, за даними НАСА США, можна очікувати 21 січня та 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня і 5 липня 2020 року та 30 листопада 2020 року.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

25.07.2018, 11:30
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 9 серпня 2018

  Обдури мене, будь ласка: три книжки про те, як і навіщо ми створюємо ілюзії

  Нема нічого поганого в селфі. Аж допоки ви не починаєте викладати селфі із власного весілля – якраз, коли стоїте біля вівтаря

   
  • 7 серпня 2018

  “Україна - не Індія”: чи вдасться врегулювати сферу сурогатного материнства

  Держава практично не контролює програми сурогатного материнства – сферу, яка приносить одні з найвищих прибутків у медицині

   
  • 6 серпня 2018

  Мафія по-українськи: як родичі та водії Каськіва крали мільйони

  Зайвих людей для схеми не наймали - рахунки офшорних фйірм відкривали водії

   
  • 3 серпня 2018

  Гібридний Polexit: Як Польщу готують до перезавантаження з Росією

  Нині у пов’язаній із більш радикальними крилами "ПіС" мас-медіа з’являються "експерти", що з’являються також у федеральних російських ЗМІ.

   
Система Orphus