Іспанські юристи спрогнозували, коли екстрадують Онищенка

доктор права Хуан Антоніо Сенсано каже, що процес екстрадиції займає від півроку до двох років
24 липня 201811:21

Іспанські юристи прогнозують, що процес екстрадиції Олександра Онищенка може затягнутися на рік, і не виключають отримання ним політичного притулку.

Про це вони сказали в коментарі "Німецькій хвилі".

Як пояснив у розмові з DW професор Мадридського університету, доктор права Хуан Антоніо Сенсано, процес екстрадиції займає від півроку до двох років: "Все залежить від діянь людини, щодо якої є запит на екстрадицію".

Мадридський адвокат Альваро Перальта нагадав, що в міністерстві юстиції Іспанії паралельно розглядається питання про надання Онищенку притулку. Ця процедура займає зазвичай до півроку. У цей час "шукача притулку, відповідно до закону, висилати не можна".

На думку Перальти, юристи, які захищають Онищенка, "вчинили тактично грамотно", коли акцентували увагу на імовірній наявності у справі "політичних мотивів". За законами Іспанії і Євросоюзу, людину не можна екстрадувати в країну, де її переслідують за політичну діяльність. Навіть у тому випадку, якщо проти неї висунуті обвинувачення у кримінальних або посадових злочинах. Тож "успіх захисту залежатиме лише від того, чи зможе вона докладно довести і в судових інстанціях, і в міністерстві юстиції наявність політичної складової - для недопущення екстрадиції та отримання притулку", резюмував Перальта.

Разом з тим опитані експерти категорично відкинули твердження Онищенка, що позитивне рішення про його екстрадицію може бути ухвалено Іспанією на особисте прохання Петра Порошенка, нібито висловлене під час офіційного візиту українського президента до Іспанії 2-4 червня. 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 04:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus