АМКУ може оштрафувати "Дніпроазот" за відмову постачати хлор

18 липня 201815:08

Антимонопольний комітет може оштрафувати "Дніпроазот" на 10% від доходу за відмову продавати рідкий хлор.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Реагуючи на звернення "Дніпроазоту" щодо можливості збільшення ціни на хлор АМКУ повідомив, що відповідно до своїх повноважень і завдань він не є ціновим регулятором, не встановлює та не надає висновки про економічну обґрунтованість цін на товари.

"Натомість, Комітет має повноваження у межах розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції визначати, чи є зловживанням монопольним становищем встановлення підприємством – монополістом таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку", - йдеться у повідомленні.

"Ціни на хлор рідкий є вільними, які самостійно встановлюються суб’єктом господарювання і на які відсутнє держрегулювання. Отже, якщо "Дніпроазот" впевнене в обґрунтованості підвищення ціни на власну продукцію – жоден чинний нормативно-правовий акт не забороняє такі дії", - додали в АМКУ.   

При цьому, часткова або повна відмова суб’єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел визнається зловживанням монопольним становищем.

У комітеті наголошують, що це порушення тягне накладення штрафу до 10% доходу суб’єкта господарювання від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

В АМКУ також повідомили, що розгляд заяви "Дніпроазот" про надання висновків щодо кваліфікації дій відбудеться на засіданні комітету, запланованому на 19 липня.

Раніше "Дніпроазот", який є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. Робота "Дніпроазоту" зупинилася 15 червня через підвищення ціни на газ.

Через відмову "Дніпроазоту" постачати хлор, найближчим часом без води можуть залишитися Дніпро, Миколаїв, Харків, Кривий Ріг, Житомир та низка інших міст.

Детальніше про ситуацію навколо "Дніпроазоту" читайте в матеріалі Влада Красінського "Хлор від Коломойського. Чому українські міста опинилися на межі екологічної катастрофи".

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 14:49
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 травня 2019

  Зеленський проти Ради: перший ляпас президенту

  Всенародною любов’ю не прикрити перші узурпаторські нотки

   
  • 22 травня 2019

  Перезахоронення радіоактивних відходів з Цибулевого у Чорнобилі: всі деталі

  НАТО реалізує проект із захоронення РАВ у Кіровоградської області

   
  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
Система Orphus