Окупанти хочуть зрошувати поля Криму водою з каналізаційних стоків

"Якби вода була не стічною, то і для пиття була б придатною", - вважає в.о. директора інституту сільського господарства півострова
Скріншот з відео
16 липня 201812:20

У тимчасово окупованому Криму вивчають можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь.

Про це повідомляють Крим.Реалії.

В.о. директора інституту сільського господарства півострова Володимир Паштецький зазначив, що йдеться про десятки гектарів полів і садів.

"Кількість (води-ред.), якої може вистачити на 30-40 тисяч га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З'явилася б вода, яку ми не у Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля. Вода є повністю придатною для поливу. Якщо прямо говорити, якби вона була не стічною, то і для пиття була б придатною, тому що в межах 200-300 г мінералізації - це норма і питної води ", - сказав Паштецький.

Розробку російських вчених з Сибіру випробували в Криму. За словами авторів проекту, обладнання очищає каналізаційні стоки і робить їх придатними для поливу.

На думку фахівця світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергія Гапона, очищені каналізаційні стоки використовувати для поливу не рекомендується.

"Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси йтимуть в різних неконтрольованих напрямках", - зазначив Гапон.

Найближчим часом весь анексуваний Росією Крим через посуху та обмежений запас води може перейти на погодинне водопостачання.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.07.2018, 12:54
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 9 серпня 2018

  Обдури мене, будь ласка: три книжки про те, як і навіщо ми створюємо ілюзії

  Нема нічого поганого в селфі. Аж допоки ви не починаєте викладати селфі із власного весілля – якраз, коли стоїте біля вівтаря

   
  • 7 серпня 2018

  “Україна - не Індія”: чи вдасться врегулювати сферу сурогатного материнства

  Держава практично не контролює програми сурогатного материнства – сферу, яка приносить одні з найвищих прибутків у медицині

   
  • 6 серпня 2018

  Мафія по-українськи: як родичі та водії Каськіва крали мільйони

  Зайвих людей для схеми не наймали - рахунки офшорних фйірм відкривали водії

   
  • 3 серпня 2018

  Гібридний Polexit: Як Польщу готують до перезавантаження з Росією

  Нині у пов’язаній із більш радикальними крилами "ПіС" мас-медіа з’являються "експерти", що з’являються також у федеральних російських ЗМІ.

   
Система Orphus