ЦВК, недосконале число 6 і п'ятниця 13

У БПП підозрювали, що сателіти їх знову підведуть, тому підготували черговий театралізований відступ.
Фото Миколи Білокопитова
12 липня 201821:40

Питання оновлення складу ЦВК знову переноситься, тепер вже на осінь. Незважаючи на те, що БПП у четвер відізвало одну з 6 кандидатур зі своєї квоти, вони та їх “соратники” по коаліції зробили усе, щоб до голосування не дійти.

Крапку у цьому спектаклі театру абсурду поставив Олег Ляшко, який заявив на останньому засіданні лідерів фракцій у четвер, що “сьогодні голосувати вже пізно, а завтра п'ятниця 13, затемнення і голосувати взагалі гріх”.

При цьому поки інші фракції звинувачують БПП в тому, що вони хочуть контролювати ЦВК і готують дострокові вибори парламенту, самі президентські переконані - Фронт підігрує “Батьківщині”, а ту влаштує і старе ЦВК, де вона матиме більшість.

Як учасники коаліції вчергове не змогли домовитися, спостерігав INSIDER.

Ліфтинг обличчя для БПП

З початку тижня представники “Народного фронту” ходили розслаблені, переконуючи, що можна проголосувати ЦВК вже у вересні. Мовляв, нічого страшного.

Демарш президентської фракції минулого тижня результату так і не приніс. Хоча її очільник Артур Герасимов у вівторок рішуче заявив, що Рада повернеться до цього питання у четвер.

“Нам дали зберегти обличчя. Повернули ЦВК в порядок денний. Але це не означає, що під нього є голоси. Перемовини тривають", – розповів виданню нардеп від БПП після цієї заяви.

Проте показове результативне голосування у 240 голосів без БПП початком “нової коаліції” також не стало. Хоч президентські і підсміювалися з “фронтових”, мовляв, голосуйте тепер з “Опоблоком”, проте остаточно розсваритися коаліційні фракції з об'єктивних причин не можуть.

“Якщо ви такі круті, і можете тепер без президента ухвалювати рішення, то чого ж тоді не проголосували своїх кандидатів у ЦВК? Бо нема голосів, це показуха”, – виправдовувалися в БПП у наступний день після голосування.

На що “фронтовики” з бравадою відповідали, що голосів на 8 кандидатів без президентских вистачило би, проте якось некрасиво “кидати" партнерів по коаліції.

В опозиції переконані, що те, що відбулося, це свідчення куди більш тектонічних процесів, ніж неузгодженість позицій у перемовинах.

*Питання не в ЦВК, це могло бути що завгодно. Так склалися зорі. Бачите, майже всі в залі – лікування пройшло успішно”, – прокоментував повернення БПП до зали лідер “Сапомочі” Олег Березюк.

“Між БПП і “Народним фронтом” заклята любов. Спроба президента взяти контроль над всім, обурила всіх настільки, що сталося те, що ми побачили”, – пояснив нардеп від “Батьківщини" Олексій Рябчин.

Шостий зайвий

Незважаючи на те, що питання ЦВК було поставлене на четвер, мало хто з депутатів вірив, що це закінчиться результативно.

Однак зранку лідер фракції БПП Артур Герасимов зробив черговий кульбіт.

"Фракція "Блок Петра Порошенка" готова відкликати одну зі своїх кандидатур для того, щоб вирішити це питання", - заявив він журналістам.

Зі слів Герасимова, БПП чув застереження фракції "Народний фронт" про те, що при переформатуванні ЦВК необхідно виконувати резолюцію ПАРЄ і забезпечити представництво в комісії кандидатури від "Опозиційного блоку".

"Ми звертаємося до наших колег по коаліції (із проханням) також відкликати одну зі своїх кандидатур, для того щоб вирішити і це питання", - додав він.

Відкликання своєї кандидатури не вирішувало головної проблеми списку - там залишалось 13 кандидатів, але не було представника Опоблоку.

“Нам це сорока в штанах принесла о 10 ранку. Що з цим робити не знаємо, але вести торги при розкладі 6 і 3 якось ненормально”, - сказав представник фракції НФ.

На 12-ту спікер покликав до себе лідерів фракцій. Але представники “Відродження” на неї не пішли. “Не хочеться вимазуватись у цей фарс. Їх ініціатива не вирішує питання Опоблоку. А навіть якщо президент зараз раптом змінить подання, то на спецперевірку кандидата від Опоблоку треба буде два тижні. Тому все це політичні ігри”, - сказав представник політичної групи INSIDER.

У “Народному фронті” теж натякали, що треба, щоб президент змінив подання. Тільки от президента в країні в цей час не було.

У БПП підозрювали, що сателіти їх знову підведуть, тому підготували черговий театралізований відступ.

“Після обіду Парубій знову поставить питання на сигнальне голосування. Якщо не буде 226 голосів, ми зробимо заяву, що вони все валять, і витягнемо картки. З зали виходите не будемо, але і не голосуватимемо. Бачте, їм заважає одна наша кандидатура. Нам теж одна їхня дуже заважає - Аваков зветься. Напевно, треба прикувати себе біля посольства Італії, щоб нарешті його туди забрали”, - сказав один з депутатів БПП.

Але чим завершаться чергові парламентські інтриги, ніхто не міг спрогнозувати.

“Та звідки я знаю, в мене що на лобі написано “Кононенко”?, – розсміявся один з депутатів.

“Та вже домовилися. БПП забере одного свого кандидата. Але сумніваюся, що будемо сьогодні голосувати, бо ж Антикорупційний суд розглядають, бачите”, – розповів його вливовий однопартієць на початку вечірнього засідання.

Курчат порахують восени

Близько п'ятої депутати від “Народного фронту” почали по одному покидати парламент.

“В мене дуже важлива зустріч. Година залишилася. Всі кандидати мають виступити перед голосуванням, як ви собі це уявляєте? Не буде вже нічого”, – пояснив один з них.

Тим часом депутатам таки вдалося внести необхідні зміни до закону про Вищий антикорупційний суд, що було однієї із вимог МВФ для отримання траншу. Переконувати нардепів приїхав особисто прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

“Чого тут радіти. Підвісили 2000 людей, і тепер будуть їх **ати”, – прокоментував голосування представник БПП.

Як відомо, хоч Антикорупційний суд і був в переліку вимог МВФ, однак після його ухвалення у редакції західних партнерів, розпочнеться нова епопея: підвищення ціни на газ.

Прем'єр вже погрожував відставкою у разі прийняття такого рішення. А у кулуарних розмовах депутати близькі до дипломатичних кіл пояснюють, що навіть такий крок не гарантує транш.

Поки депутати вдавано раділи через результативне голосування, президентська фракція пішла на нараду. На зібранні в “Катрусиному кінозалі” вирішили відкликати одну кандидатуру до ЦВК зі своєї квоти – Ольги Лотюк.

“Нам сказали, що при тому що кандидатів від нас 6, насправді фракція делегувала лише 2 - Кустову і Лотюк. Кустову, яка чесно відпахала на нас на всіх виборах, ми не можемо кинути. А ось Лотюк доведеться принести вибачення і відпустити”, - розповів один з депутатів БПП після наради.

Однак партнерів по коаліції не переконав навіть такий жест. Вони вже були націлені перенести це питання на вересень.

“Як тільки буде подання на ЦВК, яке відповідає резолюції ПАРЄ, ми зразу проголосуємо. Ми давно кажемо, приведіть подання у відповідність. У вересні повернемося до цього питання”, – розповідав журналістам нардеп із НФ Леонід Ємець.

Мова знову йшла про “Опоблок”.

“Таке враження, що вони вже забули все що говорили про Опоблок у 2014”, - дивувалися у БПП. Додаючи, що питання не в принципах, а в тому, що їх колеги вже домовились з Тимошенко і тепер допомагають їй зберегти старий ЦВК, де в неї буде більшість.

Повернувшись до зали, Андрій Парубій заявив, що не може винести це питання на розгляд, адже за регламентом кандидати мають бути повідомлені за 3 дні до голосування.

“Будь-яке порушення процедури призведе до того, що призначення можна буде оскаржити”, – пояснив він і оголосив перерву, після якої закрив засідання.

“Це прекрасно. Вони вже не прикриваючись допомагають Тимошенко”, - казали депутати з БПП.

“Голосувати ми на цій сесії точно не будемо. Олег Ляшко тільки що заявив, що сьогодні вже пізно, а завтра п'ятниця 13, затемнення  - тому голосувати гріх. Я б ще зрозумів таку заяву учора, бо їх Юзькова стоїть у списку останньою і їй могло не вистачити місця. Але сьогодні чому? Сьогодні у нас реально було 240 голосів. Тепер питання піде на осінь”, - заявив журналістам обурений Сергій Березенко.

Питання піде на осінь, але от як вирішиться - тепер вже загадка.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 06:59
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus