У САП пояснили, чому закрили справу проти сина Авакова та Чеботаря

12 липня 201821:24

САП закрила кримінальне провадження проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра і екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через те, що третій підозрюваний - Володимир Литвин - взяв всю провину на себе.

Про це повідомила в Facebook прес-служба САП.

"Литвин В. Я. скористався своїм правом і дав свідчення, що саме він скоїв одноосібно злочин - перемігши на тендері, виготовив неякісні рюкзаки і за підробленими документами поставив їх МВС України, інші підозрювані до цього відношення не мали і про факт поставки неякісних рюкзак не знали. Крім того, він пояснив, що готовий відшкодувати завдані збитки ", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в САП заявили, що частина доказів у справі знищена за участю одного з адвокатів підозрюваних, докази, що спростовують версію Литвина, не отримані, а один з ключових свідків звинувачення не зміг під час допиту в суді повністю підтвердити свої свідчення.

"Прокурорами також враховано, що один з ключових свідків звинувачення не зміг під час допиту в судовому засіданні повністю підтвердити свої свідчення. Крім того, при безпосередній участі одного з адвокатів підозрюваних, знищено спеціальний засіб, на яке вівся запис в кабінеті Чеботаря С. І. при таких обставинах, враховуючи, що докази, які поза розумним сумнівом спростували б версію Литвина В.Я., не отримані і можливості для їх отримання вичерпані, прокурором у кримінальному провадженні прийнято рішення про його закриття в частині - по Чеботарю С. І. та Авакову А. А. ", - пояснили в САП.

У Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі також відзначили, що, таким чином, Авакова-молодшого і Чеботаря до кримінальної відповідальності в цій справі залучити неможливо.

"Таким чином, слідство встановило, що мали місце факти проведення тендера з певним заздалегідь переможцем і поставки неякісних рюкзаків, однак відсутність доказів обізнаності Чеботаря С. І. та Авакова А. А. з неналежною якістю рюкзаків, унеможливлює залучення їх до кримінальної відповідальності" , - йдеться в повідомленні.

12 липня стало відомо, що САП закрила провадження проти Авакова-молодшого і Чеботаря.

Джерела INSIDER повідомили, що прокурор Василь Кричун закрив справу за недоведеністю і відразу після цього поїхав у відпустку в Іспанію.

Пізніше стало відомо, що прокурор Кричун видав незаконне розпорядження про повернення Авакову та Чеботарю речових доказів.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

12.07.2018, 21:43
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 18 липня 2018

  Хлор від Коломойського. Чому українські міста опинилися на межі екологічної катастрофи

  Першими в зоні ризику опинилися жителі Дніпра, Миколаєва, Харкова, Житомира та Кривого Рог

   
  • 17 липня 2018

  Cкелети з шаф: три книжки про те, як прихована правда стає кривдою

  Можна нарікати на брак сучасних українських детективів, а можна спробувати написати детектив самому

   
  • 16 липня 2018

  Три горішки для Продана

  На початку історії з Проданом Порошенку подзвонив Яценюк, і на Банковій зібрали закриту зустріч у вузькому колі

   
  • 13 липня 2018

  Кому і яка ЦВК потрібна

  Пропонуючи своїх 6 кандидатур, Порошенко отримував блокуючий пакет у ЦВК. Але для повного контролю йому треба було 10

   
Система Orphus