У САП пояснили, чому закрили справу проти сина Авакова та Чеботаря

12 липня 201821:24

САП закрила кримінальне провадження проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра і екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через те, що третій підозрюваний - Володимир Литвин - взяв всю провину на себе.

Про це повідомила в Facebook прес-служба САП.

"Литвин В. Я. скористався своїм правом і дав свідчення, що саме він скоїв одноосібно злочин - перемігши на тендері, виготовив неякісні рюкзаки і за підробленими документами поставив їх МВС України, інші підозрювані до цього відношення не мали і про факт постачання неякісних рюкзаків не знали. Крім того, він пояснив, що готовий відшкодувати завдані збитки ", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, в САП заявили, що частина доказів у справі знищена за участю одного з адвокатів підозрюваних, докази, що спростовують версію Литвина, не отримані, а один з ключових свідків звинувачення не зміг під час допиту в суді повністю підтвердити свої свідчення.

"Прокурорами також враховано, що один з ключових свідків звинувачення не зміг під час допиту в судовому засіданні повністю підтвердити свої свідчення. Крім того, при безпосередній участі одного з адвокатів підозрюваних, знищено спеціальний засіб, на який вівся запис в кабінеті Чеботаря С. І. за таких обставин, враховуючи, що докази, які поза розумним сумнівом спростували б версію Литвина В.Я., не отримані і можливості для їх отримання вичерпані, прокурором у кримінальному провадженні прийнято рішення про його закриття в частині - по Чеботарю С. І. та Авакову А. А. ", - пояснили в САП.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі також відзначили, що, таким чином, Авакова-молодшого і Чеботаря до кримінальної відповідальності в цій справі залучити неможливо.

"Таким чином, слідство встановило, що мали місце факти проведення тендера з певним заздалегідь переможцем і поставки неякісних рюкзаків, однак відсутність доказів обізнаності Чеботаря С. І. та Авакова А. А. з неналежною якістю рюкзаків, унеможливлює залучення їх до кримінальної відповідальності" , - йдеться в повідомленні.

12 липня стало відомо, що САП закрила провадження проти Авакова-молодшого і Чеботаря.

Джерела INSIDER повідомили, що прокурор Василь Кричун закрив справу за недоведеністю і відразу після цього поїхав у відпустку в Іспанію.

Пізніше стало відомо, що прокурор Кричун видав незаконне розпорядження про повернення Авакову та Чеботарю речових доказів.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 02:08
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 13 лютого 2019

  Прокурор, який помер в статусі підозрюваного у справах Майдану, був у день смерті в суді

   
  • 11 лютого 2019

  Затримання активістів: чи було захоплення будівлі і які справи відкрито

   
  • 9 лютого 2019

  Активістів "Хто замовив Катю Гандзюк" блокували на форумі Порошенка і затримали на акції Тимошенко (ОНОВЛЕНО о 23:30)

  Після затримання активістів відпустили, а потім затримали повторно

   
  • 8 лютого 2019

  Звіт ТСК у справі Гандзюк: жодних згадок про замовників убивства

  За інформацією Служби безпеки України незаконна вирубка лісу є однією з слідчих версій вбивства Катерини Гандзюк

   
Система Orphus