НАТО підтримало прагнення України вступити до Альянсу

11 липня 201821:47

НАТО заявляє про підтримку прагнень України вступити в альянс.

Про це йдеться в декларації НАТО за підсумками саміту.

У документі наголошується, що незалежна, суверенна і стабільна Україна, яка твердо підтримує демократію та верховенство права, є ключем до євроатлантичної безпеки.

"Ми твердо підтримуємо право України вирішувати свій власний курс на майбутнє і зовнішню політику без зовнішніх втручань. У світлі переформульованих в Україні стремлінь до членства в НАТО ми підтримуємо наші рішення, прийняті на саміті в Бухаресті і наступних самітах", - йдеться в ньому.

У НАТО вітають значний прогрес України в області реформ, який вже досягнутий, зокрема, з нещодавнім ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд" і закону "Про національну безпеку".

У той же час, країни-члени НАТО закликають Україну в повній мірі виконати рекомендації та висновки висновки Венеціанської комісії, що стосуються закону "Про освіту".

Також підкреслюється, що Україна має повною мірою використовувати всі доступні їй інструменти в рамках Комісії НАТО - Україна, зокрема, Щорічної національної програми, для досягнення своєї мети впровадження принципів і стандартів НАТО.

Згідно з декларацією, НАТО підтримує реформи в сфері нацбезпеки в Україні і вітає розвиток співпраці між НАТО й Україною в галузі безпеки Чорного моря.

"Ми визнаємо зацікавленість України в розширених можливостях в рамках Ініціативи сумісності партнерства. НАТО розгляне це з урахуванням рішень, прийнятих на Уельсі і Варшавських самітах", -сказано в декларації.

НАТО продовжуватиме працювати з Україною на основі принципів і цінностей, закріплених в Статуті про відмітному партнерство між НАТО і Україною.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 06:33
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 16 листопада 2018

  Московський полон: на якій стадії перемовини про звільнення українських бранців

  Більше 70 українців і кримських татар знаходяться в російських тюрмах та тюрмах окупованого Криму. Ще десятки людей знаходяться в полоні на окупованому Донбасі

   
  • 16 листопада 2018

  Суд випустив під заставу ймовірних викрадача та організатора вбивства журналіста Сергієнка. У суді сутички

  Присутні блокують суд. Почались сутички

   
  • 15 листопада 2018

  Кому в ОРДЛО жити добре?

  Настрої у жителів окупованого Донбасу продовжують залишатися переважно антиукраїнськими

   
  • 14 листопада 2018

  Церковна нерухомість: УПЦ МП веде боротьбу за МАФ на території музею

  "У 2012-2013 році всі мовчки спостерігали за будівництвом незаконної споруди на території музею історії України. Це було політичним рішенням чекати, поки ця будівля вкоріниться"

   
Система Orphus