Рада Європи та ОБСЄ розкритикували Угорщину за антиміграційні закони

20 червня 201823:01

Рада Європи та Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) розкритикували ухвалений в Угорщині пакет законів, які передбачають покарання за надання допомоги біженцям та незаконним мігрантам, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Reuters.

На думку організацій, пакет законів, який отримав назву "Стоп Сорос", суперечить законодавству ЄС.

Венеціанська комісія, експертний орган в Раді Європи, звернулася до Угорщини з проханням утриматися від схвалення нового закону до публікації доповіді, який вона підготувала спільно з ОБСЄ.

З критикою пакету законів "Стоп Сорос" виступила також міжнародна неурядова організація Amnesty International.

"Даремно уряд заявляє, що захист угорців є метою внесення поправок в закон, насправді це є систематичною ліквідацією наших основних свобод", - йдеться у заяві Amnesty International.

20 червня парламент Угорщини проголосував за пакет із трьох законів, названий "Стоп Сорос", що передбачають покарання за надання допомоги біженцям та незаконним мігрантам.

У Будапешті вважають, що нові закони завадять роботі організацій, пов’язаних з американським мільярдером угорського походження Джорджем Соросом. Влада Угорщини вважає, що фонд Сороса "Відкрите суспільство" фінансує компанії, що допомагають нелегальним мігрантам потрапити до країн Євросоюзу.

Крім того, Угорщина запроваджує спеціальний міграційний податок у розмірі 25 відсотків для організацій, що надають підтримку мігрантам.

Згідно з новими законами, самі біженці не зможуть просити про легалізацію в Угорщині, якщо вони намагаються потрапити туди через третю країну.

Під час міграційної кризи в Європі в 2015 році через Угорщину в Західну Європу проїхали близько 400 тисяч мігрантів, 177 тисяч людей шукали притулку безпосередньо в цій країні. Після цього Єврокомісія запровадила обов’язкові квоти з надання притулку для кожної держави ЄС. У 2016 році угорська влада відмовилася приймати до себе біженців за квотами ЄС. В минулому році про надання притулку в Угорщині просили 3200 людей.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 04:20
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 13 лютого 2019

  Прокурор, який помер в статусі підозрюваного у справах Майдану, був у день смерті в суді

   
  • 11 лютого 2019

  Затримання активістів: чи було захоплення будівлі і які справи відкрито

   
  • 9 лютого 2019

  Активістів "Хто замовив Катю Гандзюк" блокували на форумі Порошенка і затримали на акції Тимошенко (ОНОВЛЕНО о 23:30)

  Після затримання активістів відпустили, а потім затримали повторно

   
  • 8 лютого 2019

  Звіт ТСК у справі Гандзюк: жодних згадок про замовників убивства

  За інформацією Служби безпеки України незаконна вирубка лісу є однією з слідчих версій вбивства Катерини Гандзюк

   
Система Orphus