Рада Європи та ОБСЄ розкритикували Угорщину за антиміграційні закони

20 червня 201823:01

Рада Європи та Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) розкритикували ухвалений в Угорщині пакет законів, які передбачають покарання за надання допомоги біженцям та незаконним мігрантам, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Reuters.

На думку організацій, пакет законів, який отримав назву "Стоп Сорос", суперечить законодавству ЄС.

Венеціанська комісія, експертний орган в Раді Європи, звернулася до Угорщини з проханням утриматися від схвалення нового закону до публікації доповіді, який вона підготувала спільно з ОБСЄ.

З критикою пакету законів "Стоп Сорос" виступила також міжнародна неурядова організація Amnesty International.

"Даремно уряд заявляє, що захист угорців є метою внесення поправок в закон, насправді це є систематичною ліквідацією наших основних свобод", - йдеться у заяві Amnesty International.

20 червня парламент Угорщини проголосував за пакет із трьох законів, названий "Стоп Сорос", що передбачають покарання за надання допомоги біженцям та незаконним мігрантам.

У Будапешті вважають, що нові закони завадять роботі організацій, пов’язаних з американським мільярдером угорського походження Джорджем Соросом. Влада Угорщини вважає, що фонд Сороса "Відкрите суспільство" фінансує компанії, що допомагають нелегальним мігрантам потрапити до країн Євросоюзу.

Крім того, Угорщина запроваджує спеціальний міграційний податок у розмірі 25 відсотків для організацій, що надають підтримку мігрантам.

Згідно з новими законами, самі біженці не зможуть просити про легалізацію в Угорщині, якщо вони намагаються потрапити туди через третю країну.

Під час міграційної кризи в Європі в 2015 році через Угорщину в Західну Європу проїхали близько 400 тисяч мігрантів, 177 тисяч людей шукали притулку безпосередньо в цій країні. Після цього Єврокомісія запровадила обов’язкові квоти з надання притулку для кожної держави ЄС. У 2016 році угорська влада відмовилася приймати до себе біженців за квотами ЄС. В минулому році про надання притулку в Угорщині просили 3200 людей.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 04:20
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 16 листопада 2018

  Московський полон: на якій стадії перемовини про звільнення українських бранців

  Більше 70 українців і кримських татар знаходяться в російських тюрмах та тюрмах окупованого Криму. Ще десятки людей знаходяться в полоні на окупованому Донбасі

   
  • 16 листопада 2018

  Суд випустив під заставу ймовірних викрадача та організатора вбивства журналіста Сергієнка. У суді сутички

  Присутні блокують суд. Почались сутички

   
  • 15 листопада 2018

  Кому в ОРДЛО жити добре?

  Настрої у жителів окупованого Донбасу продовжують залишатися переважно антиукраїнськими

   
  • 14 листопада 2018

  Церковна нерухомість: УПЦ МП веде боротьбу за МАФ на території музею

  "У 2012-2013 році всі мовчки спостерігали за будівництвом незаконної споруди на території музею історії України. Це було політичним рішенням чекати, поки ця будівля вкоріниться"

   
Система Orphus