КС виніс рішення щодо закону Порошенка про депутатську недоторканність

Президентський закон щодо відтермінування скасування депутатської недоторканності до 2020 року визнано конституційним
20 червня 201812:29

Про це свідчить копія висновку суду після засідання 19 червня, розміщена на сайті КС.

"Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203)", - йдеться в документі.

КС у закритому режимі розглядав справу за конституційним зверненням Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту №7203 про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Суддею-доповідачем з даного питання був Олександр Тупицький.

Законопроектом пропонується з 1 січня 2020 року виключити з Конституції ч. 1 і 3 ст. 80, в яких йдеться про наявність у парламентаріїв недоторканності, а також про неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди Ради.

Для розгляду в парламенті проект закону має отримати висновок КС про відповідність ст. 157 і 158 Конституції, в яких йдеться про неможливість внесення змін до Основного закону під час воєнного чи надзвичайного стану.

Також зазначено, що передбачувані зміни не можуть обмежувати права і свободи громадян і бути спрямованими на порушення незалежності і територіальної цілісності України.

"У той же час Конституційний Суд України звертає увагу, що приймаючи рішення про скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати стан політичної і правової системи України", - сказано в рішенні суду.

КС підкреслює, що недоторканність не є привілеєм депутата, а захищає від незаконного втручання в його діяльність.

Як відомо, 6 червня Конституційний Суд визнав конституційним законопроект 158 депутатів Верховної Ради про скасування депутатської недоторканності.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада просила КС оцінити конституційність законопроекту 158 депутатів про скасування депутатської недоторканності.

У цей же день вона просила КС оцінити конституційність законопроекту президента Петра Порошенка, яким пропонується скасувати депутатську недоторканність з 2020 року.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 06:32
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 16 листопада 2018

  Московський полон: на якій стадії перемовини про звільнення українських бранців

  Більше 70 українців і кримських татар знаходяться в російських тюрмах та тюрмах окупованого Криму. Ще десятки людей знаходяться в полоні на окупованому Донбасі

   
  • 16 листопада 2018

  Суд випустив під заставу ймовірних викрадача та організатора вбивства журналіста Сергієнка. У суді сутички

  Присутні блокують суд. Почались сутички

   
  • 15 листопада 2018

  Кому в ОРДЛО жити добре?

  Настрої у жителів окупованого Донбасу продовжують залишатися переважно антиукраїнськими

   
  • 14 листопада 2018

  Церковна нерухомість: УПЦ МП веде боротьбу за МАФ на території музею

  "У 2012-2013 році всі мовчки спостерігали за будівництвом незаконної споруди на території музею історії України. Це було політичним рішенням чекати, поки ця будівля вкоріниться"

   
Система Orphus