Міністерство на 7 мільярдів для друзів

Людина в команди президента є. Це колишня прес-секретар президента Порошенка Ірина Фріз. Але такий розклад не влаштовує "Народний фронт".
18 червня 201823:41

У понеділок в парламенті поновились дискусії про міністерство у справах ветеранів . Наприкінці лютого Рада проголосувала за його створення після шантажу Олександра Третьякова з погрозами, що він вийде з коаліції і доведе парламент до розпуску.

Тепер же на черговий закид депутата призначити міністра в Кабміні сказали – то дайте кандидатуру. Людина в команди президента є. Це нардеп від БПП, колишня прес-секретар президента Порошенка Ірина Фріз. Але такий розклад не влаштовує "Народний фронт".

Чи стане депутатка міністром і чому важливе міністерство, дізнавався INSIDER.

18 червня віце-прем'єр-міністр Степан Кубів під час погоджувальної ради заявив, що прем'єр Володимир Гройсман очікує від парламентської коаліції погоджену кандидатуру на посаду міністра у справах ветеранів.

"Прем'єр-міністр України звертається до коаліції з проханням надати погоджену кандидатуру на посаду міністра у справах ветеранів. Верховна Рада підтримала утворення міністерства, яке процедурно проведе уряд, де займатимемося проблемами учасників АТО і наших ветеранів", - заявив він.

Не пройшло і 5 годин як голова комітету з питань ветеранів Третьяков написав свою відповідь Чемберлену.

"Від 27 лютого минуло майже 4 місяці, проте про виконання постанови Парламенту як і про конкретні кроки, вжиті Урядом для створення міністерства, мені як голові Комітету Верховної Ради у справах ветеранів, нічого не відомо. Більше того, створення будь-якого міністерства починається із призначення його очільника – тобто міністра. Подання його кандидатури на розгляд Верховної Ради згідно ст. 114 Конституції України є функцією Прем’єр-міністра. Наголошую, що на сьогоднішній день цього також не було зроблено", - написав депутат від БПП у Facebook.

"Мені важко зрозуміти зволікання, ба навіть бездіяльність Уряду і конкретно його очільника у цьому питанні. Адже йдеться про створення дієвого і ефективного інструменту соціального захисту та інтеграції у мирне життя людей, які захищали і продовжують захищати Україну", - зауважив він.

На 17 годину депутати "Народного фронту" зібрались на фракцію. І там їх лідер Арсеній Яценюк повідомив, що в президента є кандидатура на міністра. І це його колишня прес-секретар Ірина Фріз.

Але, судячи з наступних слів Яценюка, ця кадрова ініціатива президента навряд чи знайде підтримку в другої фракції коаліції.

Так трапляється кожного разу, коли питання доходить до розподілу крісел.

Коли президент хотів взимку звільнити Насалика і Данилюка, Яценюк говорив на фракції приблизно так: "Це ж не наші міністри? До наших міністрів питань нема? Тоді хай самі розбираються зі своїми забаганками".

Або, коли мова йшла про призначення членів ЦВК, то лідер НФ риторично запитував у фракції: "Чи знаємо ми, хто буде головою, хто заступниками. Чому ми маємо це зараз голосувати".

"Чесно кажучи, ці розмови трохи напружують, бо незрозуміло, чому вони там п’ють своє біле вино і не можуть сказати в очі один одному, що нас не влаштовує це і це. І давайте робити тоді так і так", - зауважив якось після фракції один з депутатів НФ.

Але оскільки ситуація в коаліції патова, як у змії з черепахою – якщо я її скину, вона мене вкусить, якщо я її вкушу, вона мене втопить – то всі останні дії зазвичай закінчуються іграми на нервах. Винятком стала лише історія відставки міністра фінансів Олександра Данилюка, який зміг налаштувати проти себе всіх.

З міністерством ветеранів так просто не буде.

Станом на минулу весну, коли у відставку ще не подавали Тарас Кутовий та Юрій Стець, у Володимира Гройсмана з НФ у Кабміні була перевага в один голос. Після того як в Кабміні з’явились аграрний та фінансовий в.о., у прем’єра стало ще на два голоси більше.

Нинішня в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова навряд чи може вважатися 100% лояльною до президента і його команди. В.о міністра аграрної політики Максим Мартинюк – креатура Гройсмана.

Прихід в уряд Ірини Фріз дозволив би президенту частково відновити свої позиції в уряді і мати 100% лояльну собі людину.

"Але навряд чи є голоси на її підтримку в залі", - кажуть в оточенні президента та АП.

"Є прихильність президента, який запропонував їй це місце, але є протидія від Авакова та Яценюка", - каже один з депутатів БПП.

Ще один високопосадовець сказав виданню, що депутат сама просила про цю посаду і президент не зміг їй відмовити.

За інформацією INSIDER, спершу переговори про те, щоб обійняти цю посаду Олександр Третьяков та Ігор Кононенко проводили з військовими.

Але президент вирішив інакше.

Є ще один нюанс. В нове міністерство віддадуть значну кількість повноважень міністра соцполітики Андрія Реви, а також вплив на розподілення значного матеріального ресурсу.

На сьогодні питання ветеранів розпорошене між 22 відомствами, але головна Державна служба ветеранів підпорядкована Міністерству соціальної політики. Служба координує соціальний захист ветеранів, надає пільги, відповідальна за соціальну та психологічну адаптацію ветеранів.

На кінець 2017 року в Україні було понад 300 тисяч учасників АТО. На потреби одного учасника бойових дій Україна виділяє трохи більше, ніж 10 з половиною тисяч гривень. 

Найгостріше стояло питання житла.

у 2018 році на забезпечення житлом учасників АТО запланована сума в 329 млн грн, яка забезпечить компенсацію за житло 452 особам. При цьому потребують покращення житлових умов 31 тисяча.

Будівництво займались МВС, СБУ інші відомства, що призводило до розпорошення коштів. Так само є великі претензії до використання грошей на реабілітацію ветеранів.

Наприкінці квітня військовий прокурор Анатолій Матіос влаштував виволочку міністерству за те, що в них досі немає програми з надання психологічної допомоги.

"Військові прокурори встановили, що централізовані заходи з психологічної реабілітації учасників АТО в Україні у 2018 році не здійснюються взагалі, оскільки Міністерство соціальної політики України до теперішнього часу чи то не спромоглося чи то не захотіло прийняти ряд нормативних документів, без яких укласти договори про надання послуг по реабілітації учасників АТО просто не можливо", - заявив Матіос.

Ще за кілька днів він оприлюднив відповідь на запит, що неосвоєні для реабілітації військових кошти були спрямовані чиновниками на оплату "устілок ортопедичних для профілактики інвалідності".

Але це не головне. На потреби ветеранів мають піти 7 мільярдів з коштів, конфіскованих у Януковича і його оточення.

Вони ще не розподілені Верховною Радою. І звісно, що цей куш хоче зірвати багато хто.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 09:39
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus