У комітеті ВР прокоментували правку про апеляцію до закону про Антикорупційний суд

Фото: kompravpol.rada.gov.ua
13 червня 201822:45

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради запевняють, що норма закону "Про Вищий антикорупційний суд" стосовно того, щоб справи проти корупціонерів, спрямовані в суди до моменту створення антикорупційного суду, не підлягали апеляції у новоствореній інстанції, відповідає висновку Венеціанської комісії та була публічно озвучена на засіданні парламенту. Про це йдеться у повідомленні на сайті комітету, передає Укрінформ.

Зокрема, у комітеті нагадали, що редакція законопроекту про Вищий антикорупційний суд, прийнята парламентом у першому читанні, передбачала передачу усіх судових справ, судовий розгляд яких у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду до цього суду.

Водночас зазначається, що при підготовці до другого читання стосовно цього положення були внесені правки.

"Під час підготовки законопроекту до другого читання Комітет погодився із рекомендаціями експертів Венеціанської комісії, які у своєму Висновку (пункт 35) звертали увагу на доцільності того, щоб справи, які перебувають на розгляді на момент початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжували розглядати суди, де вони на той момент слухаються", - вказали у профільному комітеті.

В іншому випадку, згідно з повідомленням, передача справ призвела б до перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду. 

Крім того, комітетом було взято до уваги, що відповідно до прийнятої у першому читанні редакції законопроекту Апеляційна палата ВАС буде судом апеляційної інстанції тільки стосовно судових рішень новоствореного антикорупційного суду.

"У зв’язку із вищезазначеними аргументами, Комітет ще на своєму засіданні 21 травня 2018 року вирішив рекомендувати врахувати відповідну правку визначивши, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої та/або апеляційної інстанцій до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжується у цих судах", - підкреслили в комітеті.

При цьому у комітеті запевнили, що правка про апеляцію була відображена у порівняльній таблиці до законопроекту й не ставилася на підтвердження, тож залишилась в остаточній редакції закону. 

Разом з тим у комітеті додали, що для узгодження законопроекту із КПК було проведено "техніко-юридичне опрацювання її (правки -ред.) редакції, у результаті якого були виявлені логічні та термінологічні неузгодженості деяких положень КПК у редакції законопроекту", після чого ці "неузгодженості" були усунуті й зміст правки був оголошений головою комітету Русланом Князевичем на засіданні Верховної Ради України 6 червня, тобто за день до голосування за закон у цілому.

"Таким чином, у жодному разі не може йти мова про здійснення будь-яких непублічних змін чи фальсифікацій положень Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" щодо апеляційного оскарження рішень судів у справах підслідних Вищому антикорупційному суду, оскільки задля уникнення можливого порушення Конституції України та логічного узгодження положень законопроекту, необхідні технікою-юридичні коригування були неодноразово озвучені на засіданні Верховної Ради України, здійснені абсолютно відкрито та публічно, оформлені Рішенням Комітету з питань правової політики та правосуддя та підтримані Верховною Радою", - резюмували в профільному комітеті.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що у Венеціанській комісії заявили, що не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді.

Як відомо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищу антикорупційному суді".

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International просить Верховну Раду внести зміни у положення про апеляцію в даному законі.

Національне антикорупційне бюро виступає за перегляд норми про апеляцію в законі "Про Вищу антикорупційному суді".

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 08:40
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 січня 2019

  "Допоможе тільки вакцинація", - в МОЗ вирішуватимуть, чи оголошувати епідемію кору

  Після оголошення епідемії в МОЗ буде більше повноважень щодо закупівлі вакцини

   
  • 22 січня 2019

  “Армія, мова, віра” - тільки інакше. З чим йде на вибори Тимошенко

  Політикиня, схоже, збирається поборотись з Порошенком на його ж електоральному полі

   
  • 22 січня 2019

  Заручники процедур. Як “Сила Людей” висувала Дмитра Гнапа у Президенти

   
  • 22 січня 2019

  Газові переговори в Брюсселі: Росія пропонує продовжити контракти 10-річної давнини

   
Система Orphus