Серця двох: Рабінович, Лещенко і Омелян у війнах НАБУ і САП

На сьогодні між Ситником та Холодницьким немає жодного живого спілкування, а щоб написати підозру директор НАБУ САП не дуже потрібен
13 червня 201811:20

Хоч директор НАБУ Артем Ситник і не підтверджує інформацію про підготовку підозр нардепам Сергію Лещенку та Вадиму Рабіновичу, а також міністру Володимиру Омеляну, але матеріали збираються.

Якщо очільник НАБУ підтвердить цю інформацію, то він нарветься на звинувачення в порушенні таємниці слідства. Крім того, тепер деякі справи готують не разом, а в піку директору НАБУ.

Як живуть НАБУ і САП після скандалу з "рибками" Холодницького, на прикладі трьох проваджень розбирався INSIDER.

Мовчать як риби

Після відомого "рибного" скандалу з прослуховуванням в кабінеті керівника САП та заяв Артема Ситника, що він не може працювати з Холодницьким, їх спілкування припинилося. На сьогодні його не існує зовсім. Жодного слова.

На щастя, в цьому немає суто процесуальної потреби, інакше робота НАБУ могла б опинитися під загрозою паралічу.

Але в деяких випадках це все ж не приносить добра слідству. INSIDER вже писав про те, що справа “Трейд Коммодіті” може розвалитися, в тому числі і через "велику любов" НАБУ і САП.

Справа в тому, що найголовніший документ – висновок Держаудитслужби - що свідчив про порушення на тендері було анульовано за позовом Міноборони. Апеляційну скаргу не подали вчасно представники НАБУ, які були стороною процесу. Потім якийсь час Назара Холодницького намагались вмовити повпливати на суд, але той відмовився. Зрештою скаргу якось подали, але її ще не розглядали.

Ще одна історія розбрату – так звані плівки Онищенка. Ще на початку року депутат-втікач розповів, що вів перемовини з НАБУ в обхід САП, а потім ще й викинув відео самих перемовин.  САП запідозрила працівника НАБУ Андрія Калужинського в перевищенні повноважень при спілкуванні з обвинуваченим. Директор НАБУ спершу заперечував такі переговори, а після оприлюднення відео дещо підкоригував позицію і визнав принаймні існування переговорів.

Чиновник також стверджує, що між детективами НАБУ і Онищенком не було ніякого "непроцесуального спілкування".

І ось у понеділок джерела INSIDER повідомили, що антикорупційні органи готують підозри Омеляну, Лещенку і Рабиновичу. А вже наступного дня Артем Ситник спростував їх існування.

"Ця інформація на Інсайдері... Там було три прізвища, по-моєму: Омелян, Рабінович і Лещенко. Звідки така інформація - я не знаю. Це не відповідає дійсності", - сказав Ситник.

До цієї відповіді Ситника важливо додати лише один нюанс – Назар Холодницький, який з ним не говорить, може обійтися при підготовці підозри і без керівника НАБУ, бо він йому процесуально не потрібен.

А в частині з них і взагалі йдеться про справу принципу.

Хто тут здає справи

Рік тому детективи НАБУ почали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

 

У ході досудового розслідування було встановлено, що починаючи з 10 грудня 2016 року Омелян, його дружина та їхній син почали проживати в будинку орієнтовною вартістю 7 мільйонів гривень, який на праві приватної власності належить двоюрідній племінниці дружини Омеляна.

Але ДФС не знайшла у кузини фінансових можливостей купити зазначений будинок.

Пізніше детективів також зацікавив факт, що Омелян користується BMW X5 2015 року випуску (вартістю близько 1,6 млн гривень), який за документами належить його брату, але не вказав автомобіль в деклараціях.

НАБУ попросило через суд доступ до банківських рахунків міністра. Свої підозри НАБУ підкріпило тим, що брат Омеляна і страхова компанія "Уніка" уклали договори про страхування, в яких зазначено особистий телефон міністра. За даними слідства, деякі страхові платежі сплачувались з рахунку "ПриватБанку". У зв'язку з цим НАБУ просить суд надати тимчасовий доступ до платіжних документів "ПриватБанку", які підтверджують оплату страхового платежу з двох рахунків.

Так само навесні стало відомо, що Омелян приходив в лютому до керівника САП Назара Холодницького, щоб дізнатися подробиці своєї справи. Єдине, що він просив – не влаштовувати маскі-шоу, бо дружина вагітна, "на збереженні".

Тоді Холодницький розповідав міністру, що в нього була нарада з цього приводу з детективами НАБУ. Перший варіант підозри був повернутий через брак доказів.

Епізод з Омеляном відсутній в тій "нарізці", яку НАБУ представило у Верховну Раду.

Можливо, через те, що керівник САП там знущається над непрофесійністю детективів НАБУ, які під час обшуків у Чеботаря у справі рюкзаків Авакова прийняли вібратор за пристрій для прослуховування.

В інших частинах розмови, які зафіксували "рибки", Холодницький часто скаржиться, що тут заводять провадження, а на зустрічах з західними партнерами Ситник каже, що ті чи інші фігуранти справ – не корупціонери, і через це до них падає довіра.

 

Після історії з прослушкою в САП вирішили, що для них справа честі довести провадження, які потрапили в матеріали до логічного завершення. Тому і над підозрою Омеляна зараз працюють більше в САП, а не НАБУ.

Квартирне питання

4 квітня керівник САП Назар Холодницький заявив, що за фактом придбання квартири у центрі столиці нардепом Сергієм Лещенком відкрите кримінальне провадження.

Як відомо, у 2016 НАБУ провело інформаційно-аналітичну перевірку законності джерел придбання Лещенком квартири і сказало, що у покупці квартири є ознаки лише адміністративного правопорушення.

В ухвалі суду йдеться, що нардеп Лещенко 6 вересня 2016 року отримав 7 мільйонів 550 тисяч гривень доходів, за які він "31 .08.2016 здійснив купівлю квартири".

За декларацією Лещенка за 2015 рік, його загальний дохід становив 298 тисяч 424 гривень. Також нардеп мав 50,7 тисячі євро та 102 тисячі доларів заощаджень.

 

А в декларації нардепа за 2016 рік вказані доходи у 6 мільйонів 551 тисячу 637 гривень, з яких 3,770 мільйона гривень та 2 мільйони гривень є позиками. Також Лещенко зазначав наявність доходів в загальному розмірі 1 мільйон 658 тисяч 589 гривень Анастасії Топольської.

Наприкінці травня НАБУ звернулося до суду з проханням надати доступ до інформації про мобільні переговори Лещенка в період з 1 серпня по 10 вересня 2016 року.

Слідчий суддя Вадим Сенін клопотання НАБУ задовольнив.

У документі вказано, що на допитах Лещенко зазначив, що для купівлі квартири вартістю 7,6 мільйона гривень позичив 3,8 млн гривень у Особи_4 (керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули) і 2 млн гривень у Особи_5 (Владислав Єндржієвський –прізвища дані згідно з новиною УП).

В тій же ухвалі зазначається, що будучи допитаним в якості свідка, Єндржієвський зазначив, що у серпні 2016 року Лещенко звернувся до нього з проханням позичити певну суму коштів. В подальшому, у день здійснення платежу за купівлю квартири вартістю, депутат конкретизував своє прохання, зазначивши, що йому необхідно 2 млн грн., які друг надав у той самий день.

Але відповідно до свідчень Єндржієвського, які фігурують в ухвалі суду, Лещенко повернув йому позичені кошти вже через декілька днів після їх отримання. Судячи з неофіційних розмов, правоохоронців, які працюють разом з прокурором Козачиною, зацікавив саме цей обіг коштів.

Чутки про можливу підозру Лещенку INSIDER отримував вже кілька разів. Але в НАБУ на неофіційні запитання кілька разів відповідали, що вони цим не займаються. Водночас в ухвалах суду всюди фігурує третій підрозділ детективів НАБУ.

Навіть якщо самі детективи не писатимуть текст підозри, це можуть зробити прокурори за зібраними ними матеріалами.

"Краще пізно, ніж ніколи – це провадження зареєстровано. І я чекаю від органів слідства, чим воно закінчиться. Бо аналіз доходів і видатків не дозволяє вам придбати квартиру в центрі Києва", - заявив Холодницький Лещенку під час виступу у парламенті.

Проблемний кандидат

Ще одним можливим "щасливим" власником підозри може стати нардеп Вадим Рабінович. І хоча він входить до фракції Опоблоку, депутат давно вже дратує своїх колег, оскільки забирає електорат Юрія Бойка.

Злі язики кажуть, що за позбавлення Рабіновича громадянства України готові були дати будь-які гроші.

Минулого року нардеп став фігурантом кількох скандалів через придбане майно.

За зверненням нардепа Сергія Капліна, якого часто пов’язують з Сергієм Льовочкіним, САП на початку 2018 почала провадження проти Рабіновича.

 

Саме провадження підтвердили і в НАБУ.

"Повідомляємо, що детективи Національного бюро здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні 42018000000000099 від 17.01.2018 за фактами можливого вчинення народним депутатом України Рабіновичем В.З. кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) та ст. 368-2 (незаконне збагачення)  Кримінального кодексу України. Реєстрацію зазначеного кримінального провадження здійснила Спеціалізована антикорупційна прокуратура за результатами розгляду заяв народного депутата України Капліна С.М", - повідомили там на запит INSIDER.

У відомстві також вказали, що на даний момент у них відсутні офіційні документи від компетентних органів Держави Ізраїль про наявність у Рабіновича громадянства вказаної держави. Хоча детективи перевіряють і цю інформацію.

"Повідомлення про підозру на даний момент жодній особі не вручалась. На даний час проводяться необхідні слідчі дії та вживаються інші заходи з метою збору доказів для всебічного та об’єктивного з’ясування обставин, що стали підґрунтям для внесення відомостей до ЄРДР. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває", - заявили в НАБУ.

Втім не так давно, як стверджують джерела видання, НАЗК передало до САП висновок, який підтверджує зловживання депутата з майном.

"В принципі навіть просто його достатньо для підозри", - зазначив співрозмовник.

При цьому він припустив, що так само як представники Опоблоку зацікавлені позбутися Рабіновича як учасника виборів, так інша сторона може пробувати вплинути на результат слідства на свою користь. При чому, що начебто домовляється про це навіть не сам депутат, а представник оточення президента України.

Чи стануть погрози подань реальністю залежить точно не від журналістів.

Подання на Рабіновича, як і два інших можуть стати козирами і аргументами різних політичних торгах. Що навряд чи хтось визнає офіційно. Допоки не з’являться ще якісь матеріали прослушки чи чергові "записи Онищенка".

Крім того, ще невідомо, як вирішить долю Холодницького КДКП і що буде з ним після цього.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 04:25
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus