Влада потурає насильству з боку радикалів - Amnesty International

16 травня 201817:38

Українська влада систематично виявляється нездатною запобігти насильству з боку радикальних угруповань, яке безперервно зростає починаючи щонайменше з 2015 року, та покарати винних.

Про це йдеться у заяві Amnesty International Ukraine.

В документі зазначається, що люди, які постраждали від насильства та погроз насильством, серед яких жінки, активісти та активістки за права ЛГБТІ, політичні активісти лівого спрямування, ромські родини та інші особи та групи, проти яких виступають члени радикальних угруповань, залишаються вразливими до подальших нападів, залякувань й агресії. За рідкісними винятками, такими як КиївПрайд у червні 2017, вони залишаються без ефективного захисту, і ніщо не свідчить про те, що комплексні засоби захисту принаймні розглядаються, не кажучи вже про те, щоби вони впроваджувались на практиці.

"Постійна нездатність влади впоратись із проблемою насильства з боку радикальних угруповань заохочує членів таких груп планувати та здійснювати подальші напади, оскільки вони свідомі своєї майже цілковитої безкарності за такі дії. Цей провал влади рівносильний відкритому нехтуванню правами на свободу вираження поглядів та мирне зібрання, а також правом на свободу та безпеку груп та осіб, які можуть стати жертвами таких нападів. Українська влада повинна відреагувати на цю проблему чіткою політикою нульової толерантності до такого насильства та негайно вжити заходів, щоб притягнути винуватців до відповідальності та захистити жертв", - йдеться у заяві.

За останні 12 місяців Amnesty International зареєструвала принаймні 30 таких нападів з боку членів радикальних угруповань. У всіх цих випадках, окрім одного, зловмисники залишились безкарними за свої дії. Це спонукало їх планувати та здійснювати подальші напади, а також ображати та залякувати своїх потенційних жертв.

"Українська влада, схоже, обрала за стратегією фактичну відсутність будь-якої належної реакції на напади проти громадянського суспільства. У більшості випадків члени радикальних угруповань планують та здійснюють напади відкрито і часто вихваляюься про здійснене ними насильство в соцмережах та офлайн. У багатьох випадках вони заздалегідь публікують інформацію про свої плани щодо конкретного заходу, на закритих і відкритих онлайн-форумах та в інші способи. З урахуванням цього, для українських правоохоронців мало би бути нескладно вжити достатніх та ефективних застережних заходів, а також ідентифікувати та покарати винуватців попередніх нападів. Однак, за рідкісними винятками, цього не відбувається", - наголошують правозахисники.

Вони зазначають, що українська влада повинна визнати проблему зростаючого насильства з боку радикальних груп по всій країні і негайно вжити ефективних заходів, щоб з нею впоратись.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.05.2018, 18:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 9 серпня 2018

  Обдури мене, будь ласка: три книжки про те, як і навіщо ми створюємо ілюзії

  Нема нічого поганого в селфі. Аж допоки ви не починаєте викладати селфі із власного весілля – якраз, коли стоїте біля вівтаря

   
  • 7 серпня 2018

  “Україна - не Індія”: чи вдасться врегулювати сферу сурогатного материнства

  Держава практично не контролює програми сурогатного материнства – сферу, яка приносить одні з найвищих прибутків у медицині

   
  • 6 серпня 2018

  Мафія по-українськи: як родичі та водії Каськіва крали мільйони

  Зайвих людей для схеми не наймали - рахунки офшорних фйірм відкривали водії

   
  • 3 серпня 2018

  Гібридний Polexit: Як Польщу готують до перезавантаження з Росією

  Нині у пов’язаній із більш радикальними крилами "ПіС" мас-медіа з’являються "експерти", що з’являються також у федеральних російських ЗМІ.

   
Система Orphus