САП каже, що НАБУ маніпулює інформацією про угоду з Онищенком

У розпорядженні INSIDER опинилося відео переговорів НАБУ з Онищенком, де детектив Калужинський прямо говорить депутату, що в САП не знають про ці переговори
16 травня 201810:23

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі наполягають, що НАБУ вело переговори про угоду з депутатом-втікачем Олександром Онищенком без їхнього відома і закликають Бюро не маніпулювати інформацією.

Про це йдеться у коментарі САП у Фейсбуці.

"Закликаємо НАБУ як орган досудового розслідування не вводити громадськість в оману шляхом поширення інформації, яка не відповідає дійсності та припинити "жонглювання" нарізками відеозаписів. Роз’яснюємо, що відповідно до ч. 2 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою виключно прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого", - заявили в САП.

У коментарі вказується, на проведення вказаного спілкування прокурорами у кримінальному провадженні, у тому числі старшим групи – керівником САП Назаром Холодницьким, доручення чи вказівки детективам не надавались, тому "повноваження щодо ініціювання укладення угоди не могли делегуватись в будь-якому прояві".

"Окрім цього, керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський А.В., який ймовірно з оприлюднених у ЗМІ відеозаписів, вів вказані перемовини, взагалі не є детективом у вказаному провадженні та не був включений до складу групи детективів у жодному з кримінальних проваджень щодо Онищенка О.Р.", - додали у САП.

На відео, яке опинилося в розпорядженні INSIDER, детектив Калужинський прямо говорить Онищенкуцу наприкінці розмови, що САП не знає про векдення цих перемовин.

 Відео: INSIDER

У відомстві наголосили, що інформації щодо проведення опитувань Онищенка в режимі відеоконференції щодо укладення угоди про визнання винуватості до САП від НАБУ не надавалося.

"Разом з тим, опитування Онищенка О.Р., у якому брав участь керівник відділу САП, стосувалось зовсім іншого кримінального провадження, розпочатого за публічними заявами Онищенка О.Р., а прокурор, який приймав у цьому участь не є прокурором у кримінальному провадженні за підозрою Онищенка О.Р. та відповідно не міг обговорювати питання укладення угоди у кримінальному провадженні",- розповіли у САП.

У відомстві наголошують, що інформація про проведення інших "перемовин" з Онищенком була прихована детективами від процесуальних керівників, а сам Онищенко та його адвокати не звертались до САП з проханням про укладення угоди.

"Ба більше, після отримання інформації про таємні переговори керівництва та детективів НАБУ з Онищенком на питання керівника САП про озвучені факти, керівництво НАБУ все заперечувало, посилаючись на неправдивість заяв підозрюваного Онищенка О.Р. Роль організатора злочинної організації та участь у вчиненні особливо тяжких злочинів, що інкримінуються Онищенку О.Р. в рамках висунутої підозри не дозволяє взагалі стверджувати про можливість укладення угоди про визнання винуватості з підстав, передбачених п. 2 ч. 4 ст. 469 КПК України",- додали у САП.

"Хочемо застерегти детективів та керівництво НАБ України від надання в засоби масової інформації неправдивих даних, які маніпулюють суспільною думкою та створюють у громадськості перекручене уявлення про роботу правоохоронних органів, їх функції, завдання та кінцеву мету діяльності. Шановні колеги, час становлення піарної складової в нашій діяльності вже давно закінчився!", наголосили у САП.

Як відомо, поліція розпочала розслідування можливого перевищення повноважень НАБУ під час укладення угоди з Олександром Онищенком про співпрацю депутата-втікача зі слідством.

У НАБУ заявили, що укладали цю угоду з відома прокурорів САП.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

 

 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 07:29
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus