Онищенко виклав відео переговорів про угоду з НАБУ

12 травня 201807:01

Народний депутат-втікач Олександр Онищенко стверджує, що детективи НАБУ виходили з ним на зв'язок з пропозицією про угоду зі слідством.

Відео потрапило в ефір телеканалу ZIK у програмі "Спецпроект з Наталією Влащенко", пише РБК.

Детектив НАБУ: - Давайте зустрінемося десь в посольстві України - за кордоном. Там вас точно ніхто не чіпатиме. Тому що Генеральна прокуратура не має юрисдикції за кордоном.

Онищенко: - Добре, ви ж можете підготувати угоду, щоб дати там юристам? І тоді будемо говорити про угоду.

Детектив НАБУ: - Тобто ви готові відшкодувати 700 млн гривень і відмовитися від своєї ролі на підприємстві, на якому всього 150 млн доларів.

Онищенко: - Так.

Детектив НАБУ: - Якщо так, тоді ми почнемо займатися цим питанням. Ви готові дати свідчення у цій справі, перебуваючи в Британії?

Онищенко: - Готовий.

Детектив НАБУ: - Ми домовимося і зустрінемося в полосольстве України і там вас допитаємо, вас це влаштує?

Онищенко: - Так ", - йдеться в опублікованому відео.

Пізніше в ефірі Онищенко підтвердив, що мова в розмові про угоду з НАБУ йшла саме про гроші компанії Quickpace Limited.

Ці папери були заарештовані НАБУ у справі Онищенка, але пізніше Краматорський суд конфіскував їх до держбюджету як гроші оточення Віктора Януковича. Пізніше конфлікт навколо цих грошей ліг в основу "розслідування" Аль Джазіри.

В інтерв'ю УП Онищенко вперше згадав, що НАБУ пропонувало йому угоду і свідком цього був журналіст Дмитро Гнап.

В інтерв'ю РБК Ситник заперечував, що пропонував угоду.

"Ні, це не правда. Це досить публічна інформація. По-перше, ми не можемо пропонувати угоду про визнання провини, тому що цю угоду підписує тільки прокурор. По-друге, крім опосередкованих, через несплачені податки, держава зазнала і прямі збитки через дії Онищенка та його групи. Тому такі переговори не велися. Про цю ситуацію з цінними паперами Quickpace Limited ми дізналися, коли проводили обшук в так званій "приймальні Онищенка", в якій, насправді здійснювалося управління фіктивними компаніями, які забезпечували функціонування схеми. Ці папери пов'язували з Сергієм Арбузовим, а ми вилучили документи, що їх викупили Павло Фукс і Олександр Онищенко. Були накладені арешти на ці активи, і ми розраховували, що після винесення вироку, їх використовують для погашення збитків, завданих корупційними діями. Але переговорів з приводу того, щоб це погашення збитків було використано як угоду, не було. На жаль, потім ми побачили, що ці кошти частково увійшли в рішення Краматорського суду, хоча на той час вони були арештовані в рамках нашої справи. Але зараз ці кошти в бюджеті ", - заявив Ситник виданню.

В свою чергу Онищенко ще раз заявив, що хоч повноважень у НАБУ і не було, але переговори були і їх свідком був адвокат.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.05.2018, 09:32
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 травня 2018

  Земельный вопрос: что присудил ЕСПЧ Украине. Ответы адвоката

  Они компенсаций уже не получат. По ним уже вынесено решение, Европейский Суд сказал всё, что хотел. Если законодательных изменений в разумные сроки не будет, тогда начнутся решения по индивидуальным жалобам.

   
  • 22 травня 2018

  Гроші Курченка: як банкір “младоолігарха” будує безкоштовне житло для СБУ

  Олександр Динник, незважаючи на те, що з осені 2014-го року оголошений у розшук, не тільки відстоює інтереси “младоолігарха” в Україні

   
  • 22 травня 2018

  Славенка Дракуліч: «Націоналізм небезпечний, бо кожному націоналізму потрібен ворог»

  Одна з найпопулярніших європейських письменниць – про фемінізм і різницю між націоналізмом та патріотизмом

   
  • 21 травня 2018

  Радикальне покращення для Ахметова

  За останні 2 роки радикали внесли мінімум 5 законопроектів на захист інтересів Ахметова в сфері збору та експорту металобрухту, і це не все

   
Система Orphus