«О, спорт - ти мир», Або як Україна пішла і відмовилась від спортивного бойкоту Росії

Слід зауважити, що якби не засідання фракції Народного фронту, то цього рішення і не було б взагалі.
5 травня 201812:56

14 березня міністр молоді і спорту Ігор Жданов видав наказ, що забороняв українським спортсменам виступати на змаганнях у Росії.

Його дія не протрималась і місяць. А вчора вже МОК оголосив, що Україна скасувала рішення не їздити на змагання до Росії.

Слід зауважити, що якби не засідання фракції Народного фронту, то цього рішення і не було б взагалі.

А сталося все так.

11 березня у The Times  з’явилось повідомлення, що Великобританія обговорює зі США та європейськими союзниками відповідні заходи у разі отримання доказів причетності Росії до отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Співрозмовник видання зазначив, що серед можливих варіантів розглядають дипломатичні, економічні та військові заходи, зокрема бойкот чемпіонату світу з футболу в Росії.

До бойкоту могли приєднатися й інші країни, зокрема Польща, Австралія і Японія.

Ця новина дуже сподобалась голові фракції "Народного фронту" Максиму Бурбаку і він вирішив підтримати британських колег. Але у прес-службі партії вчасно помітили, що їх заява може виглядати безглуздо з огляду на те, що вже наступного тижня збірна України з біатлону їде на етап Кубка світу до Росії.

Бурбак був здивований і виніс це питання на фракцію, на якій і мав бути присутнім міністр спорту Ігор Жданов.

Міністр був проти ідеї відмовитись від виступів у Росії, говорив про бали, заліки, рейтинги спортсменів.

Депутати були обурені, казали про війну в державі, про риторику, яку вони несуть до виборців і вимагали скасувати участь.

Зрештою фракція пересилила міністра, і через 2 дні він видав наказ, яким  заборонялась участь національних збірних та рекомендувалось федераціям утриматися від участі у заходах в Росії. 

"Змагання в Росії, з огляду на внутрішню та зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для наших спортсменів", - написав посадовець. 

Сказати, що спортсмени були в захваті, не можна, але не сильно протестували.

Хіба що срібний призер Олімпійських ігор з греко-римської боротьби Жан Беленюк поскаржився, що спортсмени довго готувався до майбутнього чемпіонату Європи, який відбувся в Дагестані наприкінці квітня.

"Ми готувалися, проходили відбори, витратили колосальну кількість грошей, сил, засобів. А в результаті заявляємо, що нікуди не їдемо", — прокоментував Беленюк Громадському.

Він також сказав, що якщо спортсменів на Олімпіаду в Токіо будуть відбирати на чемпіонаті в Росії, то українські борці можуть пролетіти повз змагання чотирирічки. Але якщо щодо борців, це було припущенням, то для боксерів - це була реальна загроза, бо передолімпійський чемпіонат проходитиме у Москві.

Але МОК і федерації зарегулювати непросто. Через місяць міністр Жданов роз’яснив, що наказ має рекомендаційний характер і спортсмени можуть їздити власним коштом, але державних на це не отримають. Тому в міністерстві скасування "бойкоту" заперечують, посилаючись на те, що спортсменам буде важко поїхати без державної допомоги на змагання.

Слід зауважити, що українським спортсменам живеться зараз значно вільніше, ніж американським, які не поїхали на Олімпіаду у Москву, і представникам совєтів, які не їхали до Лос-Анжелесу. Так нинішній керівник українського НОКу Сергій Бубка втратив своє гарантоване золото через бойкот ігор в США, але легендою бути від того не перестав.

Українські представниці художньої гімнастики могли роками не їздити на етапи Кубка світу до Москви через особисті чвари Дерюгіної і Віннер, і ніхто не вмер.

Але тепер інтереси федерацій явно переважили інтереси держави.

І буде дуже незручно, якщо збірна Англії таки не поїде на Чемпіонат світу в рамках бойкоту, бо у них отруєний Скрипаль. А у нас війна, але особисті амбіції в пріоритеті. І ми беремо тренера з Росії для збірної з біатлону.

 

Розділи :

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 10:34
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus