Супрун закликає не вживати антибіотики для профілактики

24 квітня 201819:51

Надмірне і невиправдане застосування антибіотиків без призначення лікаря призводить до розвитку стійкості бактерій до цих препаратів.

Про це написала в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Супрун закликає не приймати антибіотики "для профілактики" захворювання, їх повинен призначати тільки лікар залежно від характеру інфекції. Краща профілактика хвороб - це збалансоване харчування, заняття спортом, вакцинація і регулярні візити до лікаря.

В.о. міністра навела приклади, коли пацієнти найчастіше зловживають антибіотиками. Перш за все - це грип та інші вірусні захворювання. Супрун зазначає, що віруси і бактерії - це два різних табори збудників хвороб. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати тільки бактерії, в той час як грип викликають віруси. Тільки в тому випадку, коли в результаті ускладнень після грипу виникає бактеріальна інфекція, лікар може призначити антибіотики.

За її словами, не слід також безконтрольно вживати антибіотики при бронхіті, синуситі і інфекція вуха або почервонінні і запаленні очей, які можуть виникнути як в результаті вірусних, так і бактеріальних інфекцій.

Супрун зазначила, що, за даними ВООЗ, щорічно тільки в ЄС вмирають 25 тис. пацієнтів через серйозні бактеріальні інфекції внаслідок адаптації бактерій до ліків.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

24.04.2018, 20:10
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 9 серпня 2018

  Обдури мене, будь ласка: три книжки про те, як і навіщо ми створюємо ілюзії

  Нема нічого поганого в селфі. Аж допоки ви не починаєте викладати селфі із власного весілля – якраз, коли стоїте біля вівтаря

   
  • 7 серпня 2018

  “Україна - не Індія”: чи вдасться врегулювати сферу сурогатного материнства

  Держава практично не контролює програми сурогатного материнства – сферу, яка приносить одні з найвищих прибутків у медицині

   
  • 6 серпня 2018

  Мафія по-українськи: як родичі та водії Каськіва крали мільйони

  Зайвих людей для схеми не наймали - рахунки офшорних фйірм відкривали водії

   
  • 3 серпня 2018

  Гібридний Polexit: Як Польщу готують до перезавантаження з Росією

  Нині у пов’язаній із більш радикальними крилами "ПіС" мас-медіа з’являються "експерти", що з’являються також у федеральних російських ЗМІ.

   
Система Orphus