Супрун закликає не вживати антибіотики для профілактики

24 квітня 201819:51

Надмірне і невиправдане застосування антибіотиків без призначення лікаря призводить до розвитку стійкості бактерій до цих препаратів.

Про це написала в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Супрун закликає не приймати антибіотики "для профілактики" захворювання, їх повинен призначати тільки лікар залежно від характеру інфекції. Краща профілактика хвороб - це збалансоване харчування, заняття спортом, вакцинація і регулярні візити до лікаря.

В.о. міністра навела приклади, коли пацієнти найчастіше зловживають антибіотиками. Перш за все - це грип та інші вірусні захворювання. Супрун зазначає, що віруси і бактерії - це два різних табори збудників хвороб. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати тільки бактерії, в той час як грип викликають віруси. Тільки в тому випадку, коли в результаті ускладнень після грипу виникає бактеріальна інфекція, лікар може призначити антибіотики.

За її словами, не слід також безконтрольно вживати антибіотики при бронхіті, синуситі і інфекція вуха або почервонінні і запаленні очей, які можуть виникнути як в результаті вірусних, так і бактеріальних інфекцій.

Супрун зазначила, що, за даними ВООЗ, щорічно тільки в ЄС вмирають 25 тис. пацієнтів через серйозні бактеріальні інфекції внаслідок адаптації бактерій до ліків.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

24.04.2018, 20:10
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 24 травня 2018

  «Адвокат Італії» та друзі Путіна: чого чекати від нової італійської коаліції

   
  • 23 травня 2018

  Земельный вопрос: что присудил ЕСПЧ Украине. Ответы адвоката

  Они компенсаций уже не получат. По ним уже вынесено решение, Европейский Суд сказал всё, что хотел. Если законодательных изменений в разумные сроки не будет, тогда начнутся решения по индивидуальным жалобам.

   
  • 22 травня 2018

  Гроші Курченка: як банкір “младоолігарха” будує безкоштовне житло для СБУ

  Олександр Динник, незважаючи на те, що з осені 2014-го року оголошений у розшук, не тільки відстоює інтереси “младоолігарха” в Україні

   
  • 22 травня 2018

  Славенка Дракуліч: «Націоналізм небезпечний, бо кожному націоналізму потрібен ворог»

  Одна з найпопулярніших європейських письменниць – про фемінізм і різницю між націоналізмом та патріотизмом

   
Система Orphus