Автокефалія УПЦ видалить рудименти "русского міра" в Україні - Порошенко

Фото: Влад Красінський / Insider
19 квітня 201811:37

Надання Українській православній церкві автокефалії дасть змогу позбутися рудиментів політичного проекту "Русский мир", укріпить релігійну свободу й міжконфесійний мир в Україні.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Довгоочікуваний нами томос ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний мир, посилить права та свободи громадян, які будуть нарешті єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних та нібито неканонічних. Такий томос зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, назвати який "Русским миром" і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь підхопила світська влада Російської Федерації", - підкреслив глава держави.

Крім того, за його словами, цей томос стане не лише "торжеством православ’я", але й актом відновлення глибокої історичної справедливості.

"Саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. То вже потім ми поділилися ним із тим Заліссям, де давні київські князі необачно заснували Москву", - зазначив Президент.

Він також наголосив, що об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою у православному світі.

Водночас Порошенко розповів, що його нещодавня зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм була не першою, "усі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог з Вселенським престолом". Разом з тим, він проінформував, що минула великодня зустріч із Патріархом виявилася "дуже обнадійливою та найбільш результативною".

За словами Президента, під час кількагодинної розмови він відчув, що настав час розірвати тривалу дипломатичну тишу швидкими конкретними кроками.

Президент України Петро Порошенко заявив також, що для нього справа утвердження незалежної помісної церкви так само важлива, як безвіз та членство в НАТО.

"Воно (питання автокефалії - ред.) виходить далеко за межі церковного! Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви... Тут не лише релігія, тут - геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної церкви - такої ж ваги, як здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом. Як наша спільна з вами боротьба за членство в Євросоюзі та членство в НАТО, які ще попереду. Це - питання національної безпеки і нашої оборони у цій гібридній війні, бо Кремль розглядає російську церкву як один із ключових інструментів впливу на Україну", - заявив Порошенко.

Він наголосив, що дуже рішуче налаштований в цій справі діяти і "протидіяти - всім, хто ставатиме на заваді національним інтересам України і намагатиметься зараз зірвати кооперацію зі Вселенським Патріаршим Престолом".

"Водночас хочу запевнити, що Томос, на який ми так сподіваємося і для отримання якого докладаємо стільки зусиль, і поява визнаної єдиної помісної церкви - жодним чином не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина православна помісна церква не стане державною", - запевнив Президент, наголошуючи, що всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і конкретну церковну юрисдикцію. 

Окрім того, Порошенко зауважив, що, хто захоче залишитися в тій церкві, яка збереже єдність з російською православною церквою, теж зберігають за собою гарантоване право власного вибору.

"В такому питанні як релігійне будь-які примус чи заборони, я на цьому окремо наголошую, категорично неприпустимі. Хочу окремо наголосити на неприйнятності будь-якого насилля в міжконфесійних стосунках. Його виплески, не приведи Господи, зіткнення, точно не наближатимуть нас до мети, а віддалятимуть. Ба більше: можуть унеможливити її досягнення. Буде автокефалія, час усе розставить по своїх місцях. Не за день, не за місяць, і не за рік, але точно розставить", - сказав Президент.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні, а також закликав Верховну Раду підтримати це звернення.

18 квітня Глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 22:39
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 січня 2019

  "Допоможе тільки вакцинація", - в МОЗ вирішуватимуть, чи оголошувати епідемію кору

  Після оголошення епідемії в МОЗ буде більше повноважень щодо закупівлі вакцини

   
  • 22 січня 2019

  “Армія, мова, віра” - тільки інакше. З чим йде на вибори Тимошенко

  Політикиня, схоже, збирається поборотись з Порошенком на його ж електоральному полі

   
  • 22 січня 2019

  Заручники процедур. Як “Сила Людей” висувала Дмитра Гнапа у Президенти

   
  • 22 січня 2019

  Газові переговори в Брюсселі: Росія пропонує продовжити контракти 10-річної давнини

   
Система Orphus