Коболєв просить Гройсмана відкласти реформу Нафтогазу на два роки

Голова НАКу просить прем'єра поки не забирати у Нафтогазу функції транзиту та зберігання газу, бо за рішенням Стокгольмського арбітражу, передача цих функцій іншій компанії неможлива без письмової згоди "Газпрому", якої він не дає
11 квітня 201821:25

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відкласти терміни відділення функцій транзиту і зберігання газу на два роки - до завершення контракту на транзит російського газу.

Згідно з листом глави НАКу, копія якого є в розпорядженні Українських новин, причина полягає в тому, що за рішенням арбітражу Стокгольма, передача функцій транзиту іншій компанії неможлива без письмової згоди "Газпрому", а російський монополіст категорично відмовляється його давати.

Анбандлінг НАК "Нафтогаз України", тобто відокремлення у компанії функцій транспортування та зберігання газу, зможе відкластися ще на два роки. У всякому разі, як пише видання, про це просить уряд України керівництво НАК.

У листі глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва на адресу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, копія якого є в розпорядженні Українських Новин відзначається, що план відділення транспортної компанії від НАК, затверджений постановою КМУ №496 від 1 липня 2016 року не може бути виконаний.

За цим документом, протягом 30 днів після прийняття арбітражем Стокгольма рішення у суперечці з "Газпромом" за транзитним контрактом, майно для транспортування і хрененія газу повинно бути передано від дочірньої компанії НАК - "Укртрансгаз" новоствореному ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) , яке і повинно стати новим оператором української газотранспортної системи (ГТС).

МГУ створено рішенням уряду в листопаді 2016 року. Рішення арбітражу по транзитному контракту прийнято 28 лютого 2018 року. Таким чином, майно "Укртрансгазу", зокрема, трубопровідна система і сховища газу по послановленію № 496 повинно було бути передано МГУ до 2 квітня. Однак арбітраж не задовольнив вимогу НАК про можливість передачі прав і обов'язків за контрактом на транзит газу на користь іншої компанії, а точніше МГУ, без згоди "Газпрому". "Компанія не має права передати свої права і обов'язки за контрактом третім особам без письмової згоди ПАТ" Газпром ... Отримати письмову згоду ПАТ "Газпром" на передачу контракту з діючими умовами нереально. ПАТ "Газпром" відмовляється переводити права та зобов'язання на "Укртрансгаз" або будь-якого іншого оператора ГТС і взагалі застосовувати норми українського законодавства ", - йдеться в листі Коболєва.

За чинним контрактом, до 1 січня 2020 року виконавцем усуги по транзиту газу є НАК "Нафтогаз України". З огляду на, що затверджений план анбандлінга НАК нездійсненний, а новий вимагає тривалого часу на підготовку, НАК пропонує не вживати ніяких дій з передачі активів МГУ до завершення дії контракту на транзит газу, тобто, до 2020 року.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 03:34
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus