Коболєв просить Гройсмана відкласти реформу Нафтогазу на два роки

Голова НАКу просить прем'єра поки не забирати у Нафтогазу функції транзиту та зберігання газу, бо за рішенням Стокгольмського арбітражу, передача цих функцій іншій компанії неможлива без письмової згоди "Газпрому", якої він не дає
11 квітня 201821:25

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відкласти терміни відділення функцій транзиту і зберігання газу на два роки - до завершення контракту на транзит російського газу.

Згідно з листом глави НАКу, копія якого є в розпорядженні Українських новин, причина полягає в тому, що за рішенням арбітражу Стокгольма, передача функцій транзиту іншій компанії неможлива без письмової згоди "Газпрому", а російський монополіст категорично відмовляється його давати.

Анбандлінг НАК "Нафтогаз України", тобто відокремлення у компанії функцій транспортування та зберігання газу, зможе відкластися ще на два роки. У всякому разі, як пише видання, про це просить уряд України керівництво НАК.

У листі глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва на адресу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, копія якого є в розпорядженні Українських Новин відзначається, що план відділення транспортної компанії від НАК, затверджений постановою КМУ №496 від 1 липня 2016 року не може бути виконаний.

За цим документом, протягом 30 днів після прийняття арбітражем Стокгольма рішення у суперечці з "Газпромом" за транзитним контрактом, майно для транспортування і хрененія газу повинно бути передано від дочірньої компанії НАК - "Укртрансгаз" новоствореному ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) , яке і повинно стати новим оператором української газотранспортної системи (ГТС).

МГУ створено рішенням уряду в листопаді 2016 року. Рішення арбітражу по транзитному контракту прийнято 28 лютого 2018 року. Таким чином, майно "Укртрансгазу", зокрема, трубопровідна система і сховища газу по послановленію № 496 повинно було бути передано МГУ до 2 квітня. Однак арбітраж не задовольнив вимогу НАК про можливість передачі прав і обов'язків за контрактом на транзит газу на користь іншої компанії, а точніше МГУ, без згоди "Газпрому". "Компанія не має права передати свої права і обов'язки за контрактом третім особам без письмової згоди ПАТ" Газпром ... Отримати письмову згоду ПАТ "Газпром" на передачу контракту з діючими умовами нереально. ПАТ "Газпром" відмовляється переводити права та зобов'язання на "Укртрансгаз" або будь-якого іншого оператора ГТС і взагалі застосовувати норми українського законодавства ", - йдеться в листі Коболєва.

За чинним контрактом, до 1 січня 2020 року виконавцем усуги по транзиту газу є НАК "Нафтогаз України". З огляду на, що затверджений план анбандлінга НАК нездійсненний, а новий вимагає тривалого часу на підготовку, НАК пропонує не вживати ніяких дій з передачі активів МГУ до завершення дії контракту на транзит газу, тобто, до 2020 року.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 03:34
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 19 серпня 2019

  ВРП відкрила дисциплінарні справи щодо чотирьох столичних суддів. Серед них суддя Майдану

  Національне агентство з питань запобігання корупції та Генпрокуратура подали скарги до Вищої Ради правосуддя на трьох суддів Голосіївського та одного суддю Печерського суду Києва

   
  • 19 серпня 2019

  Змішані бої у Києві: поразка іноземців

  У Києві пройшов восьмий щорічний турнір з ММА

   
  • 17 серпня 2019

  Face-to-face. Бійці ММА помірялись поглядами перед боями

  Зусиллями ринг-анонсера процедура "Face-to-face" перетворилась на гумористичне шоу

   
  • 16 серпня 2019

  Московський суд залишив під вартою шістьох українських моряків

  Суддя відмовилася виконувати рішення Міжнародного трибуналу

   
Система Orphus