Підвішений антикорупційний прокурор

Ще один його колега додає, що очільник САП "наговорив мінімум на 387 та 374 КК України".
26 березня 201821:49

Понеділок минув, а антикорупційний прокурор Назар Холодницький не подав у відставку. В його оточенні кажуть, що він передумав це робити щеминулого четверга, після поїздки до Брюсселю. Крім того, очільник САП не став звертатися до ГПУ щодо виявлених у його кабінеті "жучків".

Але чи означає це, що відставки не буде і фарш прокрутили назад через м’ясорубку, дізнавався INSIDER.

З часу витоку інформації про можливу відставку антикорупційного прокурора і встановлену в його кабінеті прослушку минув тиждень. Але жодної офіційної заяви про злочин зафіксований на цих записах не відбулося. Як і не було заявлено про відставку.

"Рапорт Холодницький не подавав і не подаватиме, щоб не спрощувати їм життя. Акваріум він так і не почистив, так що "рибки" досі плавають в його кабінеті. Він сидить і чекає, чим тепер все закінчиться. В ГПУ ж самі нічого не кажуть", - розповів співрозмовник видання.

Свою позицію щодо звільнення спеціалізований прокурор різко змінив після поїздки до Брюссселя.

"Два дні тому була дуже хороша медійна "збалансована" акція. Я слідкував за усіма цими подіями, читаючи інтернет і новини. Спочатку йшлося, що я йду у відставку, потім у відпустку... Без мене - мене женили", - зазначив Холодницький.

Щоправда, сам факт прослушки підтвердив.

А ось те, що його слухали на вимогу НАБУ спростував.

"НАБУ і САП - єдина структура. Тому повинні працювати разом. Я думаю, що тут якась провокація", - наголосив Холодницький.

Кажуть, в перші дні керівник САП був прикро вражений новиною про прослуховування, і тим, що до його встановлення було причетне НАБУ і один з його заступників.

Але потім журналістам стали все частіше казати, що на записах немає ніякого криміналу, тільки нетолерантні висловлювання. Наприклад, щодо національності Борислава Розенблата. Тому, мовляв, хай навіть виносять на вселюдний осуд цю прослушку – нічого страшного з того не буде. Як і відставки.

Щоб продемонструвати бравий настрій, Холодницький навіть сходив на святкування річниці СБУ, з дозволу якої його і слухали. До речі, кажуть, що прослушок було дві – одна набушна, друга безпосередня сбушна. І якщо першу виявили, то другу ні. Так само, як і неясно, скільки писали другі.

Тому співрозмовники в ГПУ запевняють, що історія не закінчиться так просто.

Неофіційно там стверджують, що антикорупційний прокурор розголошував матеріали справ.

"Він зливав матеріали справ", - каже співрозмовник в ГПУ, не уточнюючи яких саме. Ще один його колега додає, що очільник САП "наговорив мінімум на 387 та 374 КК України".

387 - розголошення даних досудового слідства або дізнання.

374 – порушення права на захист.

Там же на записах є розмови керівника САП з представником однієї з громадських організацій, де вони радяться, чи слід педалювати кримінальне провадження проти одного з міністрів. І представник ГО каже, що не треба чіпати міністра, бо він "нормальний".

"А ще він там так матюкається, що я порівняно з ним не матюкаюся. Хоча ще недавно я думав про себе гірше", - додає співрозмовник видання.

Виходячи з розповідей тих, з ким говорив INSIDER, у них є дві версії поведінки керівника САП:

1)     Американці йому пообіцяли, що історію вдасться "зам’яти";

2)     Холодницький вирішив не писати рапорт особисто, щоб не підтверджувати чутки про те, що на записах в кабінеті є епізоди порушення закону.

Але тут є інший момент – відсутність написаної Холодницьким заяви ускладнює життя і очільнику ГПУ.

Стаття 51 закону про прокуратуру дає обмежений перелік умов звільнення. Найпростіші і найтихші з яких – за станом здоров’я або за власним бажанням.

Саме тому в ГПУ дуже роздратувалися, коли історія з чутками про відставку та рибки-"жучки" виплила назовні. Бо тепер провернути відставку по-тихому вже стало неможливим.

І тепер, якщо є матеріали, що доводять злочин з боку Холодницького, він має пройти всю процедуру, включно з допитом, підозрами, вироком суду і т.д.

Історія ця буде дуже довгою. А якщо вона затихне, над антикорупційним прокурором при кожному невірному поруху висітиме підозра, що він злив ту чи іншу справу під тиском НАБУ, ГПУ, СБУ в обмін на власну свободу.

Так само як і НАБУ, СБУ, ГПУ підозрюватимуть в шантажі керівника САП. Навіть, якщо всі вони казатимуть, що хлопчика не було, а рибки мовчатимуть.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 02:59
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus