Після закриття справ проти Злочевського його бізнес в Україні розморозили - ЗМІ

13 березня 201822:51

Після закриття проваджень проти міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського, його бізнес в Україні було поступово розморожено.

Про це йдеться у матеріалі програми "Наші гроші".

За даними журналістів, фірми, пов’язані зі Злочевський, зконцентрували землю навколо причалу Піщаний у порті Южний на Одещині, зокрема, 80 гектарів з призначенням “для споруд морського транспорту” були викуплені або орендують 5 компаніями.

"Власники цих компаній - сховані в офшорах. Але менеджмент, адреси і телефони - ведуть до Злочевського: фірми очолюють або очолювали менеджери Злочевського, частина з них прописані у головному гнізді бізнесу Злочевського на Рилєєва 10а в Києві, у частини - контактний телефон вказаний номер приймальні “Інфокса”, - йдеться у публікації.

У лютому 2016 р. Міністерство інфраструктури звернулося до порту за даними про причал з метою здати його в оренду, однак "після раптового інтересу цікавість міністерства зникла на півтора роки".

"Але в листопаді минулого року Міністерство затверджує Стратегічний план розвитку ДП МТП "Южний". Один з лише трьох пунктів – здача “піщаного терміналу” в оренду. Терміналу, буквально оточеному людьми Злочевського. Кому найвигідніше взяти його в оренду - зрозуміло", - пише видання.

За даними журналістів, восени минулого року було також розморожено ще один бізнес-об'єкт Злочевського.

"Земельна ділянка в 118 га на околиці села Нові Петрівці вже 10 років перебуває в оренді компанії “Київщина”. Всі 10 років тут не відбувалось нічого, але як і у випадку з портом, минулої осені тут заворушилось. У вересні 2017-го ПАТ "Київщина" затверджує концепцію індустріального парку. Території з інфраструктурою, налаштованою для розміщення різних підприємств. Вже за місяць Мінекономіки офіційно включає “Київщину” до офіційного реєстру. А значить, компанію очікують пільги по податках, мінімальна оренда не землю, ніякого мита на імпорт обладнання, безвідсоткові кредити за рахунок бюджету і бюджетне фінансування",- йдеться у публікації.

За даними журналістів, контрольний пакет акцій в 86% майбутнього індустріального парку через дві компанії - ТОВ "КАМ" і ТОВ "Сталіон Георесурс", які "дуже коротким шляхом приводять до головного офісу" Злочевського.

"Йому буде де розгорнутись – у "Київщини" в Петрівцях в оренді ще є сусідня ділянка на 65 га, а після Революції компанії з орбіти Злочевського докупили землі навколо майбутнього промгіганту, довівши загальну площу до 222 гектарів", - зазначено у повідомленні.

"У сільраді Петрівців переконують, що ім'я Злочевського чують мало не вперше. Але на наше прохання сконтактувати з представником фірми – дають контакт Миколи Герасимчука. Він - головний директор головної компанії Злочевського "Інфокс". Ще на кількох менеджерів Злочевського оформлені будівельні проекти в Київській області. Так, в Шпитьках, по сусідству з маєтками віце-президента "Енергоатому" Айдина Айсіна та екс-заступника голови "Укравтодору" Володимира Галушка, ціле поле площею 8 га на березі озера має фірма ТОВ "Златоград-Інвест". Раніше в засновниках значилися дружина й батько Злочевського, нині фірма переписана на Миколу Герасимчука, вже згадуваного вище директора "Інфокса". Земля на кадастрі розграфлена під котеджне містечко", - додає видання

"Ще 10 гектарів – в сусідньому селі Капітанівка, де вже навіть заклали фундамент дюжини котеджів. Тут три ділянки землі тримають в оренді ТОВ "Ріелтінг Сервіс Лтд" і ТОВ "Фірма "Укрсоюзконтракт". Власник – менеджер Злочевського Марат Ахмєдов. Марат Ахмєдов в поле зору потрапив ще коли Злочевський був міністром екології, тоді фірма Ахмєдова ТОВ "Українські Космічні Технології" постачала устаткування Міністерству екології",- сказано в публікації.

За даними журналістів, ця ж фірма засвітилася на скандальному тендері на закупівлю послуг із зондування землі – тому, через котрий відкрили кримінальне провадження, що досі розслідує НАБУ.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 03:46
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 березня 2019

  Апеляційний суд залишив Мангера відстороненим від посади

  На засіданні 21 березня адвокати озвучили клопотання, в якому попросили скасувати рішення Шевченківського суду Києва

   
  • 21 березня 2019

  У суді озвучили документ про те, як готувалась антитерористична операція на Майдані

  На лаві підсудних у цій справі – колишній керівник СБУ Києва генерал-майор Олександр Щеголєв

   
  • 20 березня 2019

  Суд відмовився допитувати так званих "грузинських снайперів" у справі розстрілів на Інститутській

  Адвокат Олександр Горошинський подав клопотання допитати чотирьох громадян Грузії

   
  • 20 березня 2019

  Прокурори у справі Єфремова просили суд призначити йому захисників за рахунок держави

  Засідання по суті було заплановано на 19 березня. На ньому адвокати мали озвучити свій список свідків

   
Система Orphus