"Король говорить". Головні тези з прес-конференції Порошенка

Незважаючи на те, що вже кілька конференцій поспіль журналісти намагаються вибити президента з сідла, Порошенко впевнено в ньому тримається
Фото: Reuters
28 лютого 201819:13

Президент Петро Порошенко вперше за 9 місяців дав прес-конференцію. Цьому передувала інформаційна хвиля про можливі дочасні вибори до Верховної Ради. Про те, як власні ж соратники шантажують главу держави розвалом коаліції, якщо їхні ситуативні забаганки не будуть виконані, INSIDER розповідав раніше.

Попри кілька раундів переговорів “стратегічної сімки” щодо спільного політичного проекту на противагу Юлії Тимошенко та “Опозиційному блоку”, 27лютого прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що братиме участь у парламентських виборах. Щоправда так і не уточнив в якому саме амплуа так з ким.

На зовнішньому фронті президенту також вистачає проблем. Як мінімум, ультимативна вимога МВФ щодо підняття ціни на газ для населення в обмін на наступний транш, яка всередині країни логічно не додасть Порошенку електоральних бонусів. Також продовжується тиск з боку міжнародних партнерів щодо Антикорупційного суду та виборчого законодавства.

Загальна атмосфера на прес-конференціях Порошенка, який є чи не найбагатшим олігархом у воюючій країні з наднизьким рівнем життя, з кожним разом все більше й більше нагадує теплу ванну.

Незважаючи на те, що вже кілька конференцій поспіль журналісти намагаються вибити президента з сідла, Порошенко впевнено в ньому тримається. Цього ж разу його навіть не дуже і намагались вивести з себе. Хіба що раз журналістка Детектор медіа переграла президента на театральній сцені. Ії емоції були переконливішими, ніж президентські. У решті ж випадків Порошенко, як кажуть футболі, цілковито володів м‘ячем. Що з того вийшло, читайте далі.

 

 Фото: прес-служба президента

Змінити Конституцію для вступу до ЄС та НАТО

Президент пропонує зафіксувати прагнення України щодо вступу до НАТО та ЄС в Конституції України.

"У моїй команді ми зараз обговорюємо пропозицію "заякорити" в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію. Прагнення до членства в Євросоюзі і НАТО можна було б зафіксувати в преамбулі до Конституції, для чого достатньо підтримки двох третин від складу Верховної Ради", – сказав він.

За його словами, обидві ідеї, як свідчать опитування громадської думки, є консолідуючими і користуються широкою підтримкою в суспільстві. На думку Порошенка, зміни до Конституції могли б стати страховкою від будь-яких несподіванок і імперативом для всіх політичних сил на роки вперед.

Цивільний міністр оборони

Порошенко заявив, що попри війну на Сході України та російську окупацію Криму, країні потрібен цивільний міністр оборони. Він розповів, що таки подав до Верховної Ради проект закону "Про національну безпеку України", який розроблявся багато місяців у тісній координації з партнерами з НАТО.

"Навіть я дуже довго коливався, але я прийняв рішення, що навіть під час війни ми маємо прийняти призначення цивільного міністра оборони. Розділити позиції головнокомандувача і начальника Генерального штабу. Зробити низку величезних реформ для того, щоб перевести країну на стандарти НАТО", – зазначив президент.

Миротворча місія та новий формат операції на Донбасі

Президент заявив, що миротворча місії Організації об'єднаних націй повинна діяти по всій окупованій території. За словами Порошенка, за останню добу по Збройним силам України було випущено близько мін, тож це ”не заморожена фаза конфлікту, це гаряча війна”.

"В результаті початку роботи миротворців на Донбасі Росія буде змушена вивести свої війська, будуть роззброєні незаконні війська і взяті під контроль неконтрольовані ділянки кордону. А Україна зможе відновити свої гуманітарні місії, адже зараз на Донбасі – гуманітарна катастрофа", – підкреслив гарант.

Порошенко анонсував реорганізацію Збройних сил на Донбасі найближчим часом. “Збройні сили України слід укріпити настільки, щоби вони були не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території. Це – наше безумовне право!", – зазначив президент.

За його словами, на сьогодні вже є дві достойні кандидатури на посаду керівника Об’єднаного оперативного штабу.

“Я дав два тижні начальнику Генштабу та міністру оборони запропонувати мені кандидатури. Це будуть бойові генерали, які мають досвід командування бригадами на Сході та мають високий авторитет”, – відзначив він.

 

 Фото: прес-служба президента

 

Реверанс Медведчуку та повернення полонених

Порошенко вважає кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука найбільш ефективним комунікатором з обміну полоненими.

"Ми намагалися використовувати різні канали комунікації - починаючи від церкви, закінчуючи військовими. Я повинен визнати, що найбільш ефективним виявився Віктор Медведчук. Знаєте чому? Тому що рішення про звільнення приймає безпосередньо Путін", – сказав він.

Він підкреслив, що буде працювати з будь-яким, хто допоможе повернути українських заручників додому. "Нещодавно я зустрічався і митрополитом Онуфрієм, була інформація, що нам через церкву вдасться витягнути п'ятьох наших хлопців з Донецька. На жаль, це зірвалося", – додав Порошенко.

Президент зазначив, що буде шукати будь-які канали комунікації для звільнення заручників. "Я планую, що нам вдасться повернути двох до кінця тижня – можливо, навіть у п'ятницю", – уточнив він.

Президент також передав журналісту Роману Сущенку, ув’язненому в російському СІЗО, "слова найщирішої підтримки".

"Він справжній українець. І я не маю сумніву, що він буде вдома. Сподіваюся, що це відбудеться одразу після так званого "суду" в Росії", – сказав Порошенко.

Очікування від парламенту

Президент очікує від Верховної Ради ухвалення низки кадрових рішень найближчими тижнями. "Насамперед, йдеться про голосування за голову Національного банку. Ми маємо звернення від міжнародних партнерів, і мені дуже приємно, що дві фракції погодилися голосувати", – сказав він.

Окрім того, гарант наголосив на необхідності доукомплектування Конституційного суду, і нагадав, що нещодавно призначив двох суддів за своєю квотою. Порошенко також висловив сподівання, що найближчим часом вирішиться питання призначення аудитора НАБУ, комплектації нового складу Рахункової палати та щодо обмудсмена.

"Найближчим часом також я чекаю повного оновлення складу ЦВК. Дуже задоволений, що до порядку денного включений мій законопроект про Антикорупційний суд. Сьогодні, як мені повідомили, комітет розглянув і рекомендував мій законопроект для розгляду та прийняття в першому читанні", – додав президент.

Політичні союзи в передчутті виборів

Президент України не збирається брати участі у парламентських виборах. Про це він повідомив у відповідь на запитання про хід перегорів про об’єднання із партнерами по коаліції в одну політсилу.

"Ще одна сенсаційна новина: я не збираюся точно брати участь у парламентських виборах. І тому питання політичних союзів та інших – це питання надважливе для того, щоб координувати зусилля, в тому числі у рамках діючої коаліції зміцнити відносини уряду, коаліції, підтримку і підвищення ефективності роботи як Верховної Ради, так і коаліції", – запевнив Порошенко.

За словами гаранта, у нього є лише один союзник – це український народ. "І політичні партії, я їм дуже вдячний, я їх підтримую, я буду робити все можливе, але це на сьогоднішній день не є мій порядок денний", – додав він.

"Найбільш вірогідно, я не буду висуванцем політичних партій, хоча я не виключаю, що якщо буде прийняте відповідне рішення, то звертатися за підтримкою – це вже буде інша справа", – сказав президент.

Відсутність “плану Б”

Президент заявив, що не розуміє розмов про план "Б" у контексті можливого програшу на президентських виборах, які відбудуться у 2019 році. Спочатку він повторив, що прийме рішення про участь у президентській виборчій кампанії одразу ж, як вона розпочнеться.

"Позиція перша: я помилився, я точно 100% буду брати участь у президентських виборах як виборець. Точно буду голосувати. І буду голосувати в Україні, у Києві. Можу назвати адресу виборчої дільниці – це буде Будинок офіцерів. Я наголошую, що після виборів я точно буду жити в Україні в будь-якій якості, і я абсолютно не байдужий до України. І я зроблю все, щоб не допустити реваншу. Я не розумію, про який варіант "Б" ви говорите", – наголосив Порошенко.

"Я не програв ще в своєму житті жодної виборчої кампанії", – додав він.

Про політичних опонентів

Порошенко розповів про що нещодавно розмовляв із Тимошенко та про частоту таких зустрічей.

"Я зустрічаюся з усіма керівниками політичних фракцій, в тому числі з Тимошенко. Цього року один раз. Ми обговорили процедуру висунення кандидатів до ЦВК. Ми обговорювали це, Юлія Володимирівна подякувала мені, за те, що я вніс кандидатуру від "Батьківщини", – зазначив він.

Згадав президент і про Міхеїла Саакашвілі, відзначивши, що його реадмісія до Грузії була проведена юридично бездоганно. Він також підкреслив, що не забирав паспорт у Саакашвілі і громадянство йому надавав усвідомлено.

Президент пояснив, що залишився незадоволений роботою екс-президента Грузії на посаді губернатора Одеської області, при тому, що останньому були надані широкі можливості і повноваження.

"Він був губернатором, йому були поставлені чіткі завдання, надана можливість призначити керівника обласної поліції. Ніхто не мав таких можливостей, щоб продемонструвати результат. Результати були відсутні – у мене не було ніяких інших моделей дій, окрім як припинити громадянство (після результатів перевірки його роботи)", – зазначив Порошенко.

А от до того, що розповість його попередник на прес-конференції у Росії 2 березня, у президента цікавості немає.

"Мене не цікавить що каже Янукович, не цікавить, що він робить. Якщо він себе вважає президентом-втікачем – нехай приїде в Київ. Особливо після того, як стало відомо про його лист до Путіна. Я думаю, що більшість українців також не цікавить, що скаже Янукович. У нього було 4 роки, щоб пояснити і покаятися", – заявив Порошенко.

 

 Фото: прес-служба президента

 

“Живемо гірше, життя  – не цукор”

Гарант відзначив зменшення своїх статків за час президентства. Про це він сказав відповідаючи на питання, як він почувається, будучи олігархом в країні, більшість мешканців якої знаходяться на межі виживання.

"Я не хочу зараз обговорювати своє життя, але, повірте мені, воно – не цукор. Хочу підкреслити, що коли я обирався президентом, мій стан був набагато більшим , ніж є зараз. Я – єдиний президент, який має таку динаміку", – заявив він.

Президент висловив упевненість, що в країні є проблеми, але ситуація є набагато кращою, ніж у 2014 році. Також, він не погодився з твердженням про зубожіння населення країни. "Дорогенька моя, треба змінювати країну разом", – звернувся він до журналістки, що ставила питання.

Однак перед цим Порошенко визнав відсутність поліпшення життя для громадян.

"Від багатьох інших реформ більшість українців, на жаль, поки не відчувають позитивного ефекту, оскільки життя українців значно не покращилася. Рівень життя, особливо підкошений війною і економічної агресією, тільки починає відновлюватися і темпи занадто повільні, мене це в цілому не влаштовує", – сказав президент.

Водночас Порошенко зазначив, що зміни в країні існують і їх оцінили і визнали в світовому співтоваристві, про що свідчить введення безвізового режиму з Європейським Союзом. За його словами, влада має вжити всіх заходів для того, щоб "знову піднявся новий середній клас, який найбільше постраждав в останні роки, і, на відміну від найбідніших, був обділений субсидіями".

На Мальдіви літав за своїм паспортом

Президент розповів, що літав на Мальдіви за своїм паспортом. Таким був коментар про нібито відсутність його прізвища у списках пасажирів рейсу, яким він літав у відпустку.

"Кордон я перетинав за своїм прізвищем, за своїм паспортом, з відповідною реєстрацією у Державній прикордонній службі. Мій переліт був оформлений у відповідності до вимог чинного законодавства. Якщо у вас нема доступу до бази прикордонної, це є персональні дані, тому у вас і не може бути до неї доступу. Але будь-який компетентний орган може отримати інформацію з цієї бази", – сказав Порошенко.

Він не відповів на запитання, чи літав з ним на Мальдіви екс-голова його адміністрації Борис Ложкін. На запитання, чи правда що в аеропорту Київ (Жуляни) після виходу розслідування про відпустку Порошенка, реконструйовано доріжку та паркувальне місце, щоб VIP-автомобілі могли виїжджати безперешкодно, поза доступом журналістів, президент сказав, що "йому про це не відомо".

"Сплачував я і літак, і готель, зі свого банківсього рахунку в українському банку і в поданій декларації, а це має відбутися протягом найближчих трьох тижнів, ви зможете в цьому переконатися. Наголошую, що на це не було використано жодної копійки з українського бюджету, усі кошти були задекларовані та з них були сплачені податки", – сказав Порошенко.

Про Ротердам+ та олігархів

Відповідаючи на питання про деолігархізацію, Порошенко заявив, що не збирається відбирати у олігархів активи.

"Не може державна влада боротися з кимось конкретно. Я не збираюся цього робити і не підтримую, якщо це робитиме хтось інший, незалежно від того, хто це - Коломойський, Ахметов, Фірташ, Курченко. Де вони всі там зараз? Жоден з них не має впливу на позицію президента. Це і є деолігархізація", - сказав він.

Порошенко вкотре наголосив, що не має жодних угод з Дмитром Фірташем.

"У нас що, суттєво покращилася позиція Фірташа? Фірташ заїхав в Україну? Фірташ чи Коломойський сьогодні керує парламентом, президентом, урядом? Чи в Укрнафті немає змін, або в Приватбанку?", - спитав президент.

Він також назвав схему Ротердам+ "простим показником біржі"

"Я не збираюсь ставати на захист формули, але що таке "Роттердам+"? Це просто показники біржі. Формування цін на енергетичні активи", - сказав Порошенко.

"В угоді з МВФ записано: "імпортний паритет". Імпортний паритет - це орієнтація на біржу. Не подобається "Роттердам+"? Запропонуйте "Варшаву+", "Бремен+", - наголосив президент.

Порошенкові не подобається існування такої формули і він виступає за створення енергетичної біржі.

"Ми маємо вибрати - або у нас комунізм і соціалізм, і ціни будуть доводитися чиновниками, або це буде визначатися ринком - попитом, пропозицією, з урахуванням імпортних поставок", - сказав він.

"Не має чиновник будь-якого рангу регулювати ціни на цукор, на бензин, чи на м’ясо. Це призводить тільки до галопуючої інфляції та неконтрольованого зростання цін", - додав він.

Наостанок президент заявив, що проти нього ведеться інформаційна кампанія в ЗМІ.

"Окремі олігархічні ЗМІ "мочать" президента. Я цього не боюсь. Нічого у вас не вийде", - сказав він.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 19:48
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus