Верховний суд постановив підвищити пенсії екс-співробітникам органів внутрішніх справ

16 лютого 201818:07

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив перерахувати пенсії за позовами в судах колишніх співробітників органів внутрішніх справ.

Про це Українським Новинам повідомила представник прес-служби суду.

Вона зазначила, що 15 лютого Верховний Суд вперше розглянув зразкове справу за поданням Харківського окружного адмінсуду і виніс по ньому рішення.

У цих справах один відповідач - Пенсійний фонд, аналогічні позивачі - пенсіонери органів внутрішніх справ і однакові позовні вимоги - перерахунок і виплата підвищених пенсій з 1 січня 2016 року відповідно до зміною законодавства.

Верховний Суд постановив задовольнити вимогу позивачів про перерахунок пенсій.

Рішення Верховного Суду застосовується до всіх аналогічним спорах в обов'язковому порядку.

У своєму рішенні Верховний Суд зазначив, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, майором міліції, якому з 1 січня 2015 року була призначена пенсія за вислугу років.

Але Пенсійний фонд відмовився перерахувати пенсію екс-міліціонеру відповідно до грошовим забезпеченням поліцейських.

Неможливість перерахунку пенсії Пенсійний фонд пояснив відсутністю необхідних коштів у державному бюджеті.

Верховний Суд постановив, що зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх співробітників міліції, але за розміром більше, є безумовною підставою для перерахунку пенсії.

Суд також зазначив, що посилання відповідача на відсутність коштів у держбюджеті на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушують право мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Таким чином Верховний Суд прийшов до висновку, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Як відомо 15 грудня 2017 року нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства вступили в силу.

Одним з нововведень процесуальних кодексів є введення поняття "зразкове справа" і "типову справу" для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів.

Згідно із законодавством, якщо у виробництві одного або декількох адміністративних судів знаходяться типові адміністративні справи, велика кількість яких визначає доцільність прийняття зразкового рішення, суд, який розглядає одне або більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з цим проханням.

У такій ситуації Верховний Суд розглядає зразкове справу як суд першої інстанції.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.02.2018, 18:25
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 березня 2018

  Рибка для Холодницького. Чому антикорупційний прокурор іде у відставку

  "Коли Холодницький повернеться з відрядження, він подасть рапорт", - повідомив співрозмовник у САП.

   
  • 19 березня 2018

  “Змінюємо ручку на клавіатуру”: чи готові лікарі до медреформи

  У нас чекають, що настане якийсь хаос і некерованість, - зізнається сімейний лікар Олексій. - Дехто буквально не спить ночами, бо думає, що не набере достатньо пацієнтів.

   
  • 16 березня 2018

  Похоронні поправки Лозового для правоохоронної системи: колапс в дії

  Співрозмовник у керівництві ГПУ дає невтішні прогнози. “Якщо раніше ми думали, що все розвалиться восени, то тепер розуміємо, що з таким навантаженням колапс станеться вже всередині літа”

   
  • 16 березня 2018

  Нові справи Крисіна

  "Він дійсно не зміг пройти до суду, бо агресивно налаштовані молодики під судом вигукували: "Смерть Крисіну". Він вирішив, що це загроза для його життя", - заявив адвокат.

   
Система Orphus