Верховний суд постановив підвищити пенсії екс-співробітникам органів внутрішніх справ

16 лютого 201818:07

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив перерахувати пенсії за позовами в судах колишніх співробітників органів внутрішніх справ.

Про це Українським Новинам повідомила представник прес-служби суду.

Вона зазначила, що 15 лютого Верховний Суд вперше розглянув зразкове справу за поданням Харківського окружного адмінсуду і виніс по ньому рішення.

У цих справах один відповідач - Пенсійний фонд, аналогічні позивачі - пенсіонери органів внутрішніх справ і однакові позовні вимоги - перерахунок і виплата підвищених пенсій з 1 січня 2016 року відповідно до зміною законодавства.

Верховний Суд постановив задовольнити вимогу позивачів про перерахунок пенсій.

Рішення Верховного Суду застосовується до всіх аналогічним спорах в обов'язковому порядку.

У своєму рішенні Верховний Суд зазначив, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, майором міліції, якому з 1 січня 2015 року була призначена пенсія за вислугу років.

Але Пенсійний фонд відмовився перерахувати пенсію екс-міліціонеру відповідно до грошовим забезпеченням поліцейських.

Неможливість перерахунку пенсії Пенсійний фонд пояснив відсутністю необхідних коштів у державному бюджеті.

Верховний Суд постановив, що зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх співробітників міліції, але за розміром більше, є безумовною підставою для перерахунку пенсії.

Суд також зазначив, що посилання відповідача на відсутність коштів у держбюджеті на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушують право мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Таким чином Верховний Суд прийшов до висновку, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Як відомо 15 грудня 2017 року нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства вступили в силу.

Одним з нововведень процесуальних кодексів є введення поняття "зразкове справа" і "типову справу" для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів.

Згідно із законодавством, якщо у виробництві одного або декількох адміністративних судів знаходяться типові адміністративні справи, велика кількість яких визначає доцільність прийняття зразкового рішення, суд, який розглядає одне або більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з цим проханням.

У такій ситуації Верховний Суд розглядає зразкове справу як суд першої інстанції.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.02.2018, 18:25
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 червня 2018

  Ігри з опозиційними поданнями, Або операція бартер

  Як сталося так, що три з подань не дійшли до розгляду в комітеті і чи є це відплатою за те, що депутати дають свої голоси за потрібні закони

   
  • 21 червня 2018

  Питання держбезпеки: Як американські і натівські перемогли президентських і фронтових

  “Цей закон фактично писався американцями, всі правки, які сьогодні пройшли – були передані з американського посольства”, - сказав один з членів оборонного комітету.

   
  • 20 червня 2018

  В очікуванні вироку: хто такий Лусваргі і чому він знову за ґратами

  4 травня націоналісти знайшли його в одному з будинків неподалік бразильського посольства і силоміць привели до ізолятора СБУ.

   
  • 19 червня 2018

  Николай Щуриков: в таком темпе ОПЗ в ближайший год будет порезан на металлолом

  Фирмы Онищенка тоже предлагали нам газ - только у одних его не было, а другие хотели продать дороже.

   
Система Orphus