Кіберполіція викрила викрадення криптовалюти на $ 5 млн

14 лютого 201819:39

Кіберполіція спільно з працівниками підрозділу "Talos" компанії "Cisco" провела спільне розслідування однієї із наймасшабніших фішингових кампаній, направлених на користувачів криптовалюти (операція "Coinhoarder").

Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції МВС.

Розслідування було розпочато наприкінці вересня 2017 року, початкова інформація надійшла від фахівців із "Cisco". Під час аналізу було знайдено велику кількість доменів, назви яких були дуже схожі на оригінальний ресурс онлайн сервісу віртуальних Bitcoin-гаманців: blockchain.info.

"Заманювання" користувачів відбувалось за допомогою рекламних кампаній Google Adwords. При введені ключової фрази "blockchain" в пошуковій системі Google з’являлося посилання, яке виглядало цілком легітимним:

Однак після переходу за цим посиланням користувач потрапляв на фейковий домен (типу bockchain.info). Домен виглядав аналогічним оригінальному, проте мав інше доменне ім’я та спеціально розроблений скрипт від зловмисників.

"За нашими приблизними підрахунками лише у період з вересня по грудень 2017 року, використовуючи вищезазначений метод, зловмисники заволоділи криптовалютою на суму 700 BTC (ця сума еквівалентна 5 млн. доларів США). Згідно інформації від спеціалістів з безпеки ресурсу blockchain.info, ця фішингова кампанія є однією з наймасштабніших за всю історію існування компанії. Ми вважаємо, що ця група почала свою діяльність ще наприкінці 2014 року, та за 3 роки їх загальний дохід від злочинної діяльності може перевищувати сотні мільйонів доларів США", - йдеться у повідомленні.

У 2018 році діяльність цієї групи значно впала. Кіберполіція пов’язує це із введенням додаткових правил модерації рекламних повідомлень в Google Adwords. "Це також підтверджується аналізом активності осіб на закритих форум-майданчиках, які пропонують послуги з ведення шахрайських рекламних кампаній",- зазначають у відомстві.

Спеціалісти з кіберполіції також знайшли підтвердження того, що ці зловмисники причетні до створення декількох так званих HYIP-проектів, таких як: flexibit.bz, verumbtc.com, hashminers.biz, котрі явно є так званим "скамом" (scam).

Фахівці відомства попереджують, що крім того, останнім часом в Україні створюється все більше "розпіарених" криптовалютних проектів, які створюють свої криптовалюти та намагаються залучити інвестиції. У більшості випадків такі проекти орієнтовані на швидкий збір грошових коштів з населення за відсутності будь-яких гарантій доходу.

У подальшому, існує декілька сценаріїв розвитку: повідомлення про нібито злам проекту/біржі, відсутність росту самої криптовалюти, або банальне зникнення засновників із усіма коштами.

Кіберполіція рекомендує більш обережно відноситись до інвестицій в подібні проекти.

"На даний момент ми продовжуємо відслідковувати діяльність ще декількох груп, які займаються викраденням криптовалюти, результати розслідувань будуть представлені у найближчий час", - повідомляє департамент кіберполіції.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 09:43
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 січня 2019

  "Допоможе тільки вакцинація", - в МОЗ вирішуватимуть, чи оголошувати епідемію кору

  Після оголошення епідемії в МОЗ буде більше повноважень щодо закупівлі вакцини

   
  • 22 січня 2019

  “Армія, мова, віра” - тільки інакше. З чим йде на вибори Тимошенко

  Політикиня, схоже, збирається поборотись з Порошенком на його ж електоральному полі

   
  • 22 січня 2019

  Заручники процедур. Як “Сила Людей” висувала Дмитра Гнапа у Президенти

   
  • 22 січня 2019

  Газові переговори в Брюсселі: Росія пропонує продовжити контракти 10-річної давнини

   
Система Orphus