Компанія "фінансиста" Порошенка спростовує причетність до виведення за кордон "грошей Януковича"

10 січня 201823:06

Українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) наголошує на законності своїх дій в супроводі угод з Ощадбанком і кіпрськими компаніями.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Перевірками регулятора і правоохоронних органів підтверджена коректна робота і відсутність будь-яких порушень з боку ICU в супроводі угод купівлі-продажу ОВДП між державним Ощадбанком і компаніями-нерезидентами в листопаді-грудні 2013 р Раніше подібні транзакції банки та інші учасники ринку могли здійснювати безпосередньо . Однак нова редакція закону України про депозитарну систему України, яка вступила в силу з жовтня 2013 року, зобов'язала учасників ринку оформляти всі угоди купівлі-продажу ОВДП через ПАТ Розрахунковий центр і л цензурувати брокерів. Не було нічого незвичайного в тому, що ICU виступила в ролі брокера в угоді з державними облігаціями, будучи багаторічним лідером на цьому ринку ", - заявили в ICU.

У компанії підкреслюють, що перед укладенням договорів на брокерське обслуговування, провели обов'язкову процедуру ідентифікації та фінансового моніторингу щодо покупців ОВДП. Дані компанії були клієнтами Ощадбанку, в якому були відкриті грошові рахунки і рахунки в цінних паперах. Ціни, за якими компанії купували ОВДП, були узгоджені ними безпосередньо з банком.

"ICU не відчиняла для цих компаній ніяких рахунків і не працювала з ними раніше. Роль ICU в даних угодах обмежувалася функцією агента", - заявили в інвесткомпанії.

Також повідомляється, що в січні 2017 р Печерський суд Києва, в рамках кримінального провадження про спецконфіскаціі коштів компанії-нерезидентів, доручив НКЦПФР провести позапланову перевірку ICU та інших учасників ринку щодо дотримання законодавства про запобігання відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом. Аудиту регулятора підлягали і згадувані вище угоди. Перевірка НКЦПФР підтвердила відсутність порушень законодавства в діях ICU і її співробітників.

Крім того, діяльність ICU перевірила група експертів, які раніше працювали з Держслужбою фінмоніторингу України та ОБСЄ над спільними проектами по боротьбі з відмиванням грошей. Він також підтвердив дотримання ICU всіх законодавчих норм.

Раніше телеканал Al Jazeera опублікував засекречене судове рішення Краматорського районного суду, яке свідчить про те, що ICU допомагала втікача президенту Віктору Януковичу вивести з країни $ 1,5 млрд в період з 2012 по 2014 р.р.

Одним з основних партнерів компанії ICU є Макар Пасенюк, якого називають "фінансистом" президента Петра Порошенка.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 05:19
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus