Компанія "фінансиста" Порошенка спростовує причетність до виведення за кордон "грошей Януковича"

10 січня 201823:06

Українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) наголошує на законності своїх дій в супроводі угод з Ощадбанком і кіпрськими компаніями.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Перевірками регулятора і правоохоронних органів підтверджена коректна робота і відсутність будь-яких порушень з боку ICU в супроводі угод купівлі-продажу ОВДП між державним Ощадбанком і компаніями-нерезидентами в листопаді-грудні 2013 р Раніше подібні транзакції банки та інші учасники ринку могли здійснювати безпосередньо . Однак нова редакція закону України про депозитарну систему України, яка вступила в силу з жовтня 2013 року, зобов'язала учасників ринку оформляти всі угоди купівлі-продажу ОВДП через ПАТ Розрахунковий центр і л цензурувати брокерів. Не було нічого незвичайного в тому, що ICU виступила в ролі брокера в угоді з державними облігаціями, будучи багаторічним лідером на цьому ринку ", - заявили в ICU.

У компанії підкреслюють, що перед укладенням договорів на брокерське обслуговування, провели обов'язкову процедуру ідентифікації та фінансового моніторингу щодо покупців ОВДП. Дані компанії були клієнтами Ощадбанку, в якому були відкриті грошові рахунки і рахунки в цінних паперах. Ціни, за якими компанії купували ОВДП, були узгоджені ними безпосередньо з банком.

"ICU не відчиняла для цих компаній ніяких рахунків і не працювала з ними раніше. Роль ICU в даних угодах обмежувалася функцією агента", - заявили в інвесткомпанії.

Також повідомляється, що в січні 2017 р Печерський суд Києва, в рамках кримінального провадження про спецконфіскаціі коштів компанії-нерезидентів, доручив НКЦПФР провести позапланову перевірку ICU та інших учасників ринку щодо дотримання законодавства про запобігання відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом. Аудиту регулятора підлягали і згадувані вище угоди. Перевірка НКЦПФР підтвердила відсутність порушень законодавства в діях ICU і її співробітників.

Крім того, діяльність ICU перевірила група експертів, які раніше працювали з Держслужбою фінмоніторингу України та ОБСЄ над спільними проектами по боротьбі з відмиванням грошей. Він також підтвердив дотримання ICU всіх законодавчих норм.

Раніше телеканал Al Jazeera опублікував засекречене судове рішення Краматорського районного суду, яке свідчить про те, що ICU допомагала втікача президенту Віктору Януковичу вивести з країни $ 1,5 млрд в період з 2012 по 2014 р.р.

Одним з основних партнерів компанії ICU є Макар Пасенюк, якого називають "фінансистом" президента Петра Порошенка.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 05:19
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 серпня 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка випустили із СІЗО

  Вадима Мельника обвинувачують в організації викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка

   
  • 21 серпня 2019

  Огляд рішень Уряду: звіт Гройсмана, саботували трансформацію національних лікарень та виділили гроші постраждалим в АТО

  У Кабміні заслухали звіт Гройсмана, проте не трансформували найбільші лікарні 

   
  • 21 серпня 2019

  Справа фермера Бутрименка: фінансування тероризму vs теракт

   
  • 20 серпня 2019

  Черняхівський з небуття. Хто озвучує меседжі Портнова на квазі-мітингах у Києві

  Дивні акції, суголосні з заявами Портнова та Богдана, охороняють тітушки

   
Система Orphus