Над прірвою з брехні: коаліційна «дружба», Коломойський і Саакашвілі

Команду влади продовжують роз’їдати внутрішні конфлікти, і єдине що їх тримає разом – це страх втрати цієї влади
фото прес-служби президента
24 грудня 201710:14

На новорічному корпоративі БПП президент Петро Порошенко намагався випромінювати впевненість і обіцяв однопартійцям, що наступного року вони вже пожинатимуть плоди здійснених ними реформ.

Насправді ж останні місяці президент тільки тим і займається, що гасить пожежі,  для яких призводять особисті конфлікти в його оточенні та внутрішньовидова конкуренція в коаліції.

В останній тиждень роботи Ради БПП і НФ кинули один одного з їх побажаннями, Ігор Коломойський нагадав, що він може домовлятися не лише з президентом, а з усіма і одразу, не збираючись платити на касі, а проблема Саакашвілі так і залишається висіти у повітрі.

Команду влади продовжують роз’їдати внутрішні конфлікти, і єдине що їх тримає разом – це страх втрати цієї влади і грошового ресурсу, що з нею пов'язаний.

Приховані подробиці внутрішньої кухні збирав INSIDER.

Передріздвяні коаліційні торги і шантаж

У понеділок, 18 грудня, на фракції "Народного фронту" найдовше обговорювали законопроект Олександра Турчинова про  реінтеграцію Донбасу.

Як відомо, 6 жовтня він був увалений в першому читанні. І тоді фракція "Народного фронту" наполягла на тому, щоб з закону були вилучені будь-які згадки про мінські угоди.

На думку фронтовиків, це призвело б до легітимізації і визнання Україною ватажків сепаратистських утворень. Тому цей рядок вилучили і замінили посиланням на резолюцію ООН.

До другого читання в законопроект було внесено понад 600 правок. І за півтора місяці роботи депутати НФ не раз позаочі нарікали на колег з БПП, що вони валять законопроект. Однопартійці президента, у свою чергу казали, що НФ спеціально під Турчинова виписує воєнний стан.  

І ось у понеділок Турчинов розповів колегам, що після того, як законопроект ще раз прочитали в АП, туди знову вписали рядки про Мінськ.

 

-        Єлісєєв (Костянтин Єлісєєв, заступник голови АП- INSIDER) знову повписував туди рядки про Мінськ, і ми в такому варіанті його голосувати не можемо, - розповів депутатам фракції Турчинов.

-        Та давно пора цього Єлісєєва пінками випихати, - запропонував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, якого цитують колеги.

За словами депутатів, у вівторок 19 грудня в країну мав повернутися президент, і провести "стратегічну сімку". Там лідери фракції не виключали того, що підуть на шантаж, і заявлять, що не голосуватимуть законопроекти БПП, якщо не матимуть свій варіант закону.

-        Порошенко хоче красиво завершити рік і з пафосом відзвітувати. Ми теж так хочемо, - казали депутати НФ у вівторок.

Торгуватися НФ було за що. На четвер президент хотів провести через Раду призначення  нового голови НБУ Якова Смолія, а також ухвалити важливий для себе закон про землі.

У свою чергу НФ крім закону про реінтеграцію хотіли отримати посади в НБУ.

За інформацією  INSIDER, йшлося тільки про посаду, яку нині обіймає Яків Смолій, тобто першого заступника голови НБУ. За інформацією Українських новин, також соратники Яценюка хотіли посаду заступника глави НБУ, що курує валютну політику.  Сам Яценюк відмовився від цієї посади востаннє на початку листопада.

Крім того, Народний фронт хотів все ж таки отримати посаду омбудсмена для Людмили Денисової.

І хоча у вівторок учасники стратегічної сімки сподівалися сторгуватися, всі вийшли в мінусах.

Законопроект Турчинова перенесли на 16 січня, Денисову не призначили (на це б довелося витратити весь день через процедуру голосування), призначення Смолія не розглядали. А земельний законопроект не включили до порядку денного. НФ дав 18 і 2 голоси в двох голосуваннях.

Бурбак і Березенко. "І що це було?"

Законопроектом пропонувалося передати в комунальну власність землю сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Цього вже два роки вимагають від БПП їх кандидати на виборах до об’єднаних територіальних громад. Минулого року вони просто влаштували істерику Сергію Березенку, який курує ці вибори, що їм нема сенсу іти балотуватися, якщо вони не отримають ці землі під свій контроль. Депутати БПП тоді божилися провести закон, але так і не виконали обіцянку.

Казус Коломойського

Є ще один фактор, який суттєво вдарив по довірі не лише між членами коаліції, але й в оточенні президента.

У вівторок на "сімку", яка збиралася вперше за два тижні ( перед цим зустріч була напередодні скандалу з законом про НАБУ), не прийшов генеральний прокурор Юрій Луценко. Це співпало в часі з появою новини про зустріч генпрокурора з олігархом Ігорем Коломойським, а також те, як ГПУ і МВС прийшли з обшуками в офіс Приватбанку у Дніпрі 7 грудня.

Як стверджують джерела INSIDER, ця історія залишила сліду серці Порошенка. Але президент воліє не відпускати генпрокурора далеко від себе, розуміючи, що ще один кандидат в президенти на його полі – це вже точно програш Тимошенко. Порошенко особисто покликав генпрокурора на корпоратив БПП і там заявив, що вони одна команда.

"Ми всі одна команда. Тут і генеральний прокурор, який також наша команда, і прем’єр – теж наша команда, коли не ходить на з’їзди інших партій", - зіронізував президент.

Вже пізніше він все таки підколов генерального прокурора. Коли той взяв з таці бокал шампанського, президент підійшов, взяв другий і з усмішкою сказав: "ти не один". Тим самим натякнувши на зустріч в Амстердамі і на рекламу каналу "1+1", який і досі залишається головним ресурсом у торгах олігарха з можновладцями.

 

Генпрокурор віджартувався, що після того як він зустрівся з олігархом в нього зааарештували всі активи. І запропонував ще будь-кому таку ж зустріч "на щастя".

Цікаво, що за місяць до зустрічі Луценка з Коломойським на квітковому базарі Амстердаму джерела видання розповідали і про переговори самого президента з опальним бізнесменом. І тоді вони теж говорили, що сторони близькі до порозуміння.

Але, судячи з усього, сталося інакше. Тому Коломойський зробив усе, щоб нівелювати роль звіту Kroll по Приватбанку.

Більше того, обшуки, які проводилися співробітниками МВС та слідчими ГПУ могли паралізувати роботу фінустанови. І тоді всі мітинги Саакашвілі видались би дитячим белькотанням по сумі негативу людей в бік президента.

Під час обшуку слідчі попросили звільнити місця 25 співробітників банку, які відповідають за його технічну роботу і від яких залежить до 100 000 транзакцій за годину. Більше того, Печерський суд дозволив слідчим вилучити сервер Fritz, той самий який забезпечує роботу Приват-24 і обслуговує до 10 мільйонів клієнтів.

Свого часу саме погрозами вивезти сервери Коломойський і зупинив наступ на банку родини Януковичів.

Якби сервер вилучили, то термін простою склав би 4 години. Начебто небагато, але цього часу було б абсолютно достатньо, щоб зчинити масовий ажіотаж ресурсом каналу "1+1" і зробити в усьому винним Порошенка.

      В ГПУ стверджують, що нічого під час обшуку  не вилучали і це був слідчий експеримент. Цікавість до сервера пояснюють заявою від депутата Олександра Дубініна, в якій він скаржився на витік бази Приватбанку, яку опублікували в Росії.

Але президенту досить швидко донесли, чим йому це загрожує, і він начебто здійснив два дзвінки. В пресі говорять лише про дзвінок генпрокурору, але начебто був і на Богомольця. Є версія інша - що дзвонила всім заступник голови НБУ Катерина Рожкова , яка і пояснила, чим справа закінчиться.

 

В історії з обшуком роль МВС якось загубилася, так само як і те, що Аваков спілкувався з Коломойським в середині листопада. Виходячи з нижченаведеного тексту ухвали суду, цієї справи не могло бути без певних висновків департаменту захисту економіки Нацполіції.

"У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що відповідно до інформації ДЗЕ НПУ України встановлено, що посадові особи ПАТ КБ" Приватбанк ", за попередньою змовою з представниками Національного банку України, а також з власниками та керівниками ряду суб'єктів господарювання, зокрема іноземної компанії "Kroll", користуючись службовим становищем, з корисливих мотивів, за грошову винагороду, маючи на меті особисте збагачення, всупереч інтересам служби, організували схему систематичного розтрати коштів ПО КБ "Приватбанк", акції якого належать державі в особі Кабінету Міністрів України, в особливо великих розмірах, шляхом проведення свідомо збиткових операцій з кредитування суб'єктів господарської діяльності за грошову винагороду в розмірі 3-5% від загальної суми кредитів ", - говориться в документі.

Аваков залишається єдиним в НФ, хто найчастіше підтримує контакти з Коломойським, стверджують його колеги-депутати. Це відомо і на Банковій, і  було однією з причиною підозр, що міністр спеціально допустив прорив Михеїла Саакашвілі через кордон у Шегинях (а напередодні опальний політик зустрічався з не менш опальним олігархом).

Втім найближчим часом Коломойському можуть знадобитись і інші представники НФ, якщо дійде до арешту майна олігарха в Україні, там буде задіяний Мін’юст і міністр Павло Петренко.

Тому в цій ситуації навіть проліт Арсенія Яценюка в компанії доньки повз Женеву видається підозрілим.

Між Амстердамом та Тбілісі

Недовіра президента до голови МВС після прориву Саакашвілі кордону та розбиття табору під Радою стала причиною дивної історії з арештом політика.

Як розповіли джерела видання, арештом Саакашвілі 5 грудня займалось київське управління СБУ, начальник якого напряму підпорядкований (не юридично, а фактично) президенту.

Щоб уникнути витоку інформації по спецоперації, її тримали до останнього в секреті.

Але сбушники виявились до неї не готовими самі. Як розповідають співрозмовники INSIDER, в них не було плану квартири, вони не знали про інші виходи, в тому числі до мансарди. А коли представникам спецслужби вдалося таки зняти Саакашвілі з даху, вони ще годину його допитували.

 

За цей час під будинком зібрався вже чималий гурт прихильників. І тоді знадобилась допомога МВС. Якщо у випадку мітингів у них були напоготові підрозділи, в тому числі і з інших областей, то тут ні.

Коли Нацгвардія нарешті прибула і розчистила прохід знизу, СБУ чомусь вирішило, що їм треба їхати тільки через верх.

Коли вони все узгодили з керівництвом, і зовсім було пізно.

8 грудня Саакашвілі вдалося затримати без проблем. Але 11 грудня Печерський суд не побачив підстав тримати його під вартою.

Вже через кілька днів Саакашвілі написав покаяльного листа на Банкову і заговорив про те, що він не ворог президенту.

 

Цього тижня РБК-Україна написало про те, що Саакашвілі був у посольстві Нідерландів і начебто отримав необхідні документи. Сам він похід в посольство підтвердив, але не отримання візи.

Джерела INSIDER у владі, що поки опальному політику готові дати коридор "Амстердам-трава-родина".

Навіть апеляцію Генпрокуратури відклали на 3 січня, бо не донесли матеріали справи.

Але в іншому випадку є варіант екстрадиції у Грузію.   

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 00:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus