ДТЕК купував в США вугілля, використання якого отруює навколишнє середовище - Герус

Фото: www.port-yuzhny.com.ua
1 грудня 201718:02

Енергохолдинг ДТЕК купував в США неліквідний вугілля з підвищеним вмістом сірки, використання якого завдає істотної шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю людей.

Про це написав у Facebook експерт енергоринку, колишній член Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

Він зазначив, що в жовтні ДТЕК анонсував, що купує вугілля марки Г в США, натякаючи на дефіцит не тільки антрациту, а й вугілля марки Г.

"Купівля вугілля в США досить дивне рішення, адже той же Роттердам ближче. Не кажучи про Росію, звідки ДТЕК повним ходом возить вугілля. І якщо в Центренерго все зрозуміло - політичні мотиви, то ребус з ДТЕК слід розгадати. Адже ми спалюємо в рік під 20 млн тон марки Г з українських шахт, але на ціновий прапор підняли саме ці 0,064 млн тон з США", - зазначив він.

В українських тарифах діє формула "ціна в Роттердамі (індекс АРI2) + доставка морем + перевалка в порту + доставка на станцію", скорочено Роттердам+. Індекс в Роттердамі показує ціну вугілля там з певними якісними показниками: калорійність 6000 ккал/кг і сірка менше 1%.

З США наприкінці жовтня прибуло 64 тис тон. Його вартість вже з доставкою на склад порту в Україні (умова DAP) склала 7,38 млн дол. Тобто ціна вугілля, враховуючи доставку, склала 115 дол за тонну при калорійності 6907 ккал / кг. Це відповідає ціні 100 дол/т при калорійності 6000 ккал.

У Роттердамі ціна такого вугілля на кінець жовтня була 94 дол, доставка в порт - ще 15 дол. Тобто, по формулі Роттердам + ціна вугілля становить 109 дол. Але вугілля, доставлене з США, вийшло дешевше, ніж Роттердам+.

"Розгадка в іншому показнику якості - сірці. "Цей показник найбільш важливий для оцінки споживчої цінності вугілля, особливо використовуваного в теплоенергетиці"- цитата з сайту енергетичної компанії. У вугіллі з США сірка 3,3% - це майже в 3,5 рази більше, ніж допустима сірка в Роттердамі. Це неякісне і екологічно супершкідливе вугілля", - зазначив Герус.

Навіть в українському вугіллі, яке не відрізняється гарною якістю, вміст сірки складає в середньому близько 2%. Наприклад для Трипільської ТЕС дозволено спалювання вугілля з сіркою не більше 1,7%.

Вугілля c сіркою 3,3% заборонене до спалювання майже у всіх країнах Європи. Для його спалювання ТЕС повинні бути обладнані спеціальними десульфураторами, яких в Україні немає.

"Відповідно, таке вугілля неліквідне і продається з великим дисконтом. Його ДТЕК і купив за ціною нижче ніж Роттердам+, але представив в Україні, як дороге американське вугілля", - підкреслив Герус.

Це вугілля було доставлене на Ладижинську та Запорізьку ТЕС.

"Там місцевих жителів, які оплатили Р+, обрадували інтенсивними викидами сірчистого ангідриду, який підчас реакції з водою перетворюється на сірчану кислоту з величезним рівнем токсичного впливу. Кислотні краплі здатні долати великі дистанції і випадати у вигляді кислотних дощів. Смог - теж від сірчистого газу. і причиною загибелі людей в Лондоні і Нью-Йорку лікарі назвали саме зміг. Тому в західних країнах посилили норми і допустима сірка зараз менше 1% ", - зазначив експерт.

Він нагадав, що в 1952 році в Лондоні медики зафіксували понад 4 тис. Смертей за період всього в чотири дні. А в 1963 році в Нью-Йорку 400 чоловік загинуло всього за годину.

"Але в Україні ми платимо Роттердам +, хоча замість того, щоб екологічні норми наближалися від наших 2% до європейських 1% сірки, нам завозять вугілля з сіркою 3,3%. Дійсно, де ж його ще спалювати, як не в Україні. Шановні немонополісти, ваші стандарти роботи зрозумілі. Але якщо люди помруть або виїдуть, то не залишиться кому платити за вашу електроенергію. Подумайте хоча б про це, якщо вас, разом з продажними чиновниками, нічого більше не цікавить крім грошового дерибану", - написав Герус.

Хочете дізнаватися про все та швидко? Підписуйтеся на наш Телеграм

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 15:55
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 січня 2019

  "Допоможе тільки вакцинація", - в МОЗ вирішуватимуть, чи оголошувати епідемію кору

  Після оголошення епідемії в МОЗ буде більше повноважень щодо закупівлі вакцини

   
  • 22 січня 2019

  “Армія, мова, віра” - тільки інакше. З чим йде на вибори Тимошенко

  Політикиня, схоже, збирається поборотись з Порошенком на його ж електоральному полі

   
  • 22 січня 2019

  Заручники процедур. Як “Сила Людей” висувала Дмитра Гнапа у Президенти

   
  • 22 січня 2019

  Газові переговори в Брюсселі: Росія пропонує продовжити контракти 10-річної давнини

   
Система Orphus