Працівників НАЗК викликали до Адміністрації президента для інструктажу щодо оприлюднення висновків перевірки декларацій.
Про це на брифінгу у вівторок заявила директор департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна, пише Українська правда.
Вона зазначила, що відповідна зустріч відбулась у вересні цього року.
"Зустріч в Адміністрації президента проводив високопосадовець, який нині претендує на одну із ключових посад в Державному бюро розслідувань. Конкретно від нас вимагалось погоджувати з куратором із АП всі результати перевірок електронних декларацій", - сказала Соломатіна.
"Суть в тому, що було по два висновки перевірки декларацій посадових осіб, одна - яка не порушувала вимоги законодавства, інша - порушувала. Перед їх публікацією треба було узгоджувати, яку з них можна оприлюднити", - додала вона.
При цьому Соломатіна не уточнила, яку з декларацій в АП рекомендували за підсумком публікувати.
Співробітниця НАЗК відмовилась уточнювати журналістам, хто саме ця людина із АП, як проходила зустріч та інші деталі розмови. Сказала лише, що всі подробиці виклала в своїй заяві до НАБУ.
Також Соломатіна уточнила, що на зустрічі були присутні й інші співробітники НАЗК, які зможуть у суді підтвердити її слова.
В АП працює один із претендентів на пост голови ДБР - Олексій Горащенков. Він обіймає посаду першого заступника керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації президента і проходив співбесіду на посаду голови ДБР 13 листопада.
Можливо саме він і є тією людиною в АП, з якою, за словами Соломатіної, треба було узгоджувати роботу Нацагентства.
Як повідомлялося, директор департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя Національного агентства по запобіганню корупції Анна Соломатіна звинувачує керівництво агентства у фальсифікації перевірки е-декларацій чиновників.
Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом вчинення службовими особами НАЗК дій із метою можливого одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаної з вимаганням такої вигоди за вчинення дій в інтересах вигодонадавача та третіх осіб.
Хочете дізнаватися про все та швидко? Підписуйтеся на наш Телеграм